Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    1.5 dci 106 le Megane-nál (17 éves lesz ősszel) mi okozhatja, hogy 6-8 decivel többet fogyaszt a korábbinál (6,3-6,4 liter mostanában)? Mondjuk többet járok már városban, mint korábban, de egy 5,8-6 literrel azért illene eljárnia. :D Városon kívül is ha nézem, azért egy pár évvel ezelőtthöz képest látszik, hogy többet eszik. Kicsit más az autó dinamikája is, mint mondjuk 5 évvel ezelőtt. Van benne erő, de valahogy mégis érzem, hogy nem olyan, már mint régen. Vezérlés csere őszre van betervezve, az talán jelenthet valamennyit, nem? 10 év, 150 e km-el ezelőtt volt utoljára cserélve a vezérlés. Tudom, szégyelljem magam, de 14-15 éves koráig csak ment minden gond nélkül az autó, és nem foglalkoztam annyira vele. Nem halok bele ebbe a többletfogyasztásba, inkább kíváncsi vagyok, és szeretném megadni az autónak, amit illik/kér :), még ha belátható időn belül el is adjuk, rászánom a pénzt, energiát.

    Kollégám Ford Focusa vezérlés csere óta állítólag észrevehetően kevesebbet fogyaszt (fél-1 literrel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák