Új hozzászólás Aktív témák

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz fanti #30445 üzenetére

    Most, hogy így felmerült az utókornak való képelés témája, és nagyjából leírtam hogy is gondolom/csinálom, jár a fejemben a téma. A mondandód közepével nagyon egyetértek!

    Én most szkenneltem-szkennelem a családi képanyagot. A papír képek meglesznek 20-30-50 év múlva is, de nekem nézegetni, keresgélni, a rosszul látó nagynéninek nagyban megmutatni kényelmesebb digitálisan. Kb 1200 képnél járok, nagymamám fiatal korától az én kamaszkoromig. Ez kb 40 év. Most fossuk a digitális képeket, egy nyaraláson több tud készülni. Arra jutottam, hogy ezen képek zömét magamnak készítem, most érdekes, 5-10-30 év múlva nem lesz az. Kit fog érdekelni 20 év múlva, hogy milyen frankó képet lőttem Füreden a tóról? Kit fog érdekelni, hogy milyen jó lett a svenk a WTTC futamon? Milyen művészi lett a kökörcsin a kertben? Az utódokat valószínűleg ugyanaz fogja érdekelni mint engem most: hogy néztem ki, milyen volt a ház, milyen volt a nagyi, a dédi, a nagynéni. Ez a képeim pár százaléka, a többi az ő szemükben értéktelen, érdektelen. Az érdekes képeken pedig a "téma" lesz a lényeg nem a tökéletek minőség, kompozíció, nem az, hogy lágyul-e a szélek felé, vagy torzított-e az üveg...
    Van olyan családi képem, ami szakadt, gyűrött, lyukas itt-ott, tán még meg is égett a széle. A dédimamám van rajta, a karonülő nagyapámmal. Beszkenneltem, darab-darab. A napokban tudtam meg, hogy az ominózus kép dédipapának a zsebében megjárta a frontot, hadifogságot, majd hazajött vele... Ennek a képnek ez az ereje, nem a tökéletes kidolgozottsága.

    (#30449) tnilabk: Van erre topik is, de mostanában kicsit leültek ezek az események. Biztos a fő szervező nem ér rá... ;) ;]

    (#30448) bippeti: Itt most nem elsősorban a hobbi fotókról volt szó, hanem a családi emlékképekről. Utóbbiaknál sokszor az a kép fő ereje, hogy van kép...

    [ Szerkesztve ]

    Holnap majd jól beletépünk...

Új hozzászólás Aktív témák