Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    A saját beillesztett fotómon észrevettem, hogy a higonokami éle folytonossági hiányt szenved, valami miatt egy apró darab kipattant belőle.

    Úgyhogy most kísérleteztem kicsit. Csak az 1000-es Suehiro kövön éleztem, utána pedig gyémántpasztás bőr fenőn folytattam. Egymás után 14μ (800), 3,5μ (3500), 1,5μ (7000), 0,5μ (30000) pasztával beitatott marhabőrön, végül pedig tiszta lóbőrőn (a magas szilikáttartalma miatt ehhez nem kell paszta és olyan 50-100k-nak felel meg). Az eredmény tökéletes lett. Olyan, mintha végig mentem volna kővel (6000-ig van kövem), és aztán folytattam volna bőrön. Szó szerint borotválkozni lehetett vele, az arcomon kipróbáltam, szárazon megborotválkoztam a higonokamival, simán levitte az egynapos borostámat az egész arcomon. Szóval ha esetleg valaki spórolni szeretne a kövekkel, elég kemény késpenge (ez az aogamis kés kb 60 hrc körüli) esetén akár a gyémántos bőrrel is kísérletezhet, az jóval olcsóbb, mint egy magas szemcseszámú élezőkő. Puha pengénél nem biztos, hogy nem fogja legömbölyíteni az élszalagot a nagy szemcséjű gyémánt, szóval ott ezzel óvatosan bánnék.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák