Új hozzászólás Aktív témák

  • Badb0y

    addikt

    válasz Ariadne #912 üzenetére

    Tényeg nincs benne h miről van szó... sry
    Szóval: Édesanyámnak és nekem fele-fele tulajdoni arányban van egy közös ingatlanunk. Jelen pillanatban mind a ketten máshol lakunk, édesanyám a férjével egy külön ingatlanban. A közös tulajdonunk az anyai nagyszülői ágról származik. Idáig azt szerettük volna (közösen), hogy anyám nekem ajándékozza a részét. De mióta eltörölték az öröklési illetéket 20 millióig, gondoltuk, hogy ez így jobb lenne talán. De aztán megtudtam, hogy az örökléssel a férje is örökölne (aki se a családunkkal se velem nem volt hajlandó normális viszonyt kialakítani), ha akarom ha nem, és az örökölt részt csak pénzzel tudnám tőle megváltani (ami nálam egyértelmű, hogy nem mennék bele, mert akinek semmi köze az ingatlanhoz annak én miért fizessek), ismét az ajándékozásról beszéltünk. Amivel meg az lett a probléma, hogy ha 15 éven belül az ajándékozás megtörténte után, halál esetén, anyám férje visszakövetelhetné a ráeső részt, ami szintén nem lenne jó. Mivel végrendelettel sem lehet a férjet kizárni, jött az ötlet az adásvételre.
    Csak mi mindenképpen pénzmozgás nélkül gondoltuk a lakás átadást, ezért kérdezem, hogy ha rendesen ügyvéddel v közjegyzővel megírjuk a papírt, és befizetem az illetéket amit kell, akkor senkit nem érdekel a továbbiakban, hogy kinél van igazából a lakás vételára. Egyébként az illeték is jóval kedvezőbb így mint ajándékozásnál, ezért is lenne jobb. Csak érdekel, hogy vizsgálják-e a pénzt, hogy ki lett-e fizetve, meg ilyenek. Csak azért kérdezem, hogy teljesen tisztában legyünk a dolgokkal.
    (azt hiszem már megvan a 15 év, mióta édesanyám tulajdonában van az ő része).

    Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Új hozzászólás Aktív témák