Új hozzászólás Aktív témák

  • belaazallat

    addikt

    Sziasztok!

    Lenne egy munkajogi kérdésem.

    Van egy határozott idejű munkaszerződésem 2008. 08.27. napjától 2008. 11.30. napjáig. Cégnél éves munkaidő keret van, éves átlagban heti 40 óra. A neten talált oldalakon írottakból azt szürtem le, hogy három hónapos munkaidőkeretben hetente max 48 órát dolgoztathat a munkáltató( Ez helyes következtetés?). Mikor felvettek szóbeli megállapodás történt, hogy hetente 3 alkalommal túlórát vállalok( pontosabban hetente 2, de inkább 3 alkalommal), ez volt a feltétele hogy felvegyenek.
    Eddig én jelőlhettem ki mikor vállalok túlórát. Jövő hétre előírták, hogy kötelező jelleggel hétfőtől péntekig 12óráznom kell este 6-tól reggel 6-ig, meg még lehet hogy szombaton is be kell mennem.

    Azt szeretném kérdezni éves munkaidő keretnél van-e valami maximális heti munkavégzési idő, ha igen mennyi?

    Ha a cégnél éves túlóra keret 300 óra, akkor a kb 3 hónapra 75 óra jut? Ha ezt elérem akkor mi történik?

    Köszönöm!

    "Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Új hozzászólás Aktív témák