Új hozzászólás Aktív témák

  • Dillon

    tag

    Hali!

    Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok. Sikerült elég sok helyről elég tetemes mennyiségű tartozást beszereznem, ebből 2 "intézmény" egy bírósági végrehajtó által jelzálogterhelést és végrehajtási jogot rótt ki egy ingatlanra, melynek társtulajdonosa vagyok (megjegyzem a félreértések elkerülése végett: a tartozások összege és megléte teljesen jogos!). Sikerült nagy nehezen egy olyan hitel konstrukciót találnom (ingatlanfedezet alapú adosságtörlesztő hitel), melynek lényege, hogy a bank törleszti az adósságaimat, amit az elkövetkezendő 25 évben vigyorogva fizetek nekik. Persze mindennek az alapja, hogy ők terhelik meg az ingatlant - és evidens, hogy ameddig fizetem a banki törlesztést, nem kell izgulnom (és a THM is egészen elenyésző). Bekértek egy rakat papírt, elsősorban a tartozásaim pontos összegéről plusz a szokásos ingatlan tulajdoni lap, munkáltatói, stb. stb.
    Itt jön a csavar! Mivel ők csak akkor tudják megterhelni az ingatlant (és így pénzhez juttatni engem, ill. rendezni az adósságokat) hogyha más "intézmény" nem terheli. Közölték, hogy létezik erre egy "ingatlanmegterhelés ideiglenes feloldása" című folyamat, mely által a bank terheli meg más helyett->pénz->adósság rendezése. Ma délelötti telefonbeszélgetéseim eredményképpen a következőt derítettem ki: a fentebb említett 2 "intézmény" jogi osztályán ténykedő emberekék kerek perec épphogynem hülyének nem neveztek, mert szerintük nem létezik ilyen!!! Ez nekem nagyon 22-es csapdájának tűnik, de mindegy. Mindenesetre a telefon túlvégén lévő hölgy meglehetősen "kedves" volt, mivel csak úgy látatlanban besorolt azon emberek csoportjába, akik így kérik az ingatlanterhelés feloldását, majd a lakást piacra dobva megpattannak legalábbis Dél-Amerikába...
    Kérdem én: mi a ******-al bizonyítsam be, hogy igenis ki akarom fizetni a tartozásomat, de egyelőre úgy tűnik, hogy erőteljesen jogi szövegek mögé bújva akadályoznak ebben. Jelen pillanatban éppen visszahívást várok a banki ügyintézőmtől, bővebbet utána tudok írni.

    De addig is: létezik ilyen ideiglenes feloldás jogilag, vagy van erre valamilyen törvény??

    Előre is köszi a válaszokat.

    (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Új hozzászólás Aktív témák