Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz philoxenia #437 üzenetére

    Jogos, és igazad van.
    De szerintem el kellene választani a kettőt.
    A személyhez fűződő jogok területe elég síkos jégtábla.. ezért perelni valakit.. persze van rá példa, csak azt is bizonyítani kell, ez pedig általában sokkal nehezebb, mint magát a tényt, hogy valaki megsértette a levéltitkot, vagy igaztalan adatot közölt rólad..

    Ráadásul szerintem - de ez már csak az én véleményem - ahhoz, hogy valaki ténylegesen a személyiségi jogainkat sértse (és ne csak az önérzetünket) szükség van további ismérvre is.. mondjuk megjelenteti több ember előtt.. kell, hogy származzon belőle az illetőnek tényleges hátránya (nem feltétlenül anyagi), hogy a személyiségi jogait megsértettnek lehessen tekinteni. Mert abból ugye, hogy valaki elolvassa a leveledet hogy megtudja mi van benne, még nem származik tényleges kézzelfogható hátrány, amit pénzértékben ki lehetne fejezni. Szerintem. Persze lehet, hogy más ezt máshogy látja, de kiváncsi vagyok a véleményetekre, ha már szóba került :K

    Nekem volt olyan, hogy megjelentem újságban, olyanban, amit többszázezren olvasnak, és a kiadó olyan dolgot írt rólam, ami nem igaz, megtévesztő és hátrányos is rám nézve, persze tévedésből.. mégsem javasolta nekem egyetlen ügyvéd sem a pert, mert azt bizonyítani, hogy nekem milyen hátrányom származott abból (és tényleg származott-e vagy csak én érzem úgy) nagyon nehéz, sőt majdnem lehetetlen lett volna.. ráadásul a kérhető nem vagyoni kártérítés mértéke közel sem állt volna arányban a belefektetett idővel és pénzzel..

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák