Új hozzászólás Aktív témák

  • eightykid

    csendes tag

    válasz akela91 #3233 üzenetére

    Egyrészt zenefüggő, másrészt én tényleg nem találtam olyan véleményt (talán egy darab volt), amelyik extrém soknak találta a basszust. A basszus milyenségébe többen 'belekötöttek', mint a mennyiségbe. SRH 440-hez viszonyítva (már ahol találtam ilyen összehasonlítást) egyértelműen jobb volt, az SRH 840-es persze legtöbbször verte, bár ott is volt, aki szerint az M50 összességében jobb. Sőt, még MDR7506-összehasonlításban is volt egy-két érdekes vélemény. Általában mindenki elmondja, hogy stúdiókba milyen frekvenciagörbe javasolt, de sokan köztük elmondják azt is, hogy szerettek zenéthallgatni az M50-nel és - ez visszatérő motívum - ár/érték arányban bőven király. A stílusoknál rendre felhozzák, hogy rock-metal zenéhez jól illeszkedik. Énekhangnál szokott vele állítólag gond lenni és a (némileg) megemelt basszus elnyomhatja a közepet bizonyos zenéknél. Eddig oké. Ha ezeket olvasom, nekem sem kéne. Nekem egy monitorfüles kell, nem egy 'búgócsiga'. Na de mit tegyek, ha a 440 elég karcsú? Én rockzenét veszek fel, mint gitáros és 90%-ban gitáralapú zenéket hallgatok - kevesebb jazzt, mint rockot/metalt/bluest. Illetve vannak remixprojektek is - többnyire gitárral spéket úgynevezett 'tánczene', vagy mi... :) Igen, tudom: "nyócnegyven"!!4négynégy. Lehet. Még az is lehet, hogy harmadszor is visszamegyek cserélni, bár ahhoz már pofa kell. Egyelőre kizártnak tartom, hogy ANNYIRA mélyplusszos legyen, hogy ne lehetne megoldani. Rátolsz egy lazább high-pass filtert a masterkimenet sávjára és meg van oldva. Különben meg boostolgatni kéne a basszust, meg kísérletezni, hogy akkor most 50Hz-en adjak még ré, vagy 67Hz-en, vagy mi. Egyszerűbb a highpass filter, HA tényleg annyira gáz a basszus. Amit legalább hallok és korrigálok. Jobb, mint, ha nem hallanám az alját. De ez csak az én véleményem. Komolyzenénél biztos jobb más karakterisztika. Tehát még egyszer: komolyabb audiofil oldalak elmondják, hogy hát igen, nem biztos, hogy ezt kéne stúdiómonitoringra használni, a karakterisztikája miatt, de egyébként meg baromi jó füles.

Új hozzászólás Aktív témák