Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz DraXoN #22092 üzenetére

    lehetne.. de tippre athlon és az alatta levő kategóriák szerintem még maradnak a mostani zen+ architektúrán a glofo gyártásában...

    A fenti az egyetlen amivel egyetértek, de kibővítve:

    RyZEN 3+ Athlon marad a GloFo-nál egyelőre, mert túl olcsó termékek és nehezen fognak egy drága gyártásra épülő három vállalatos koprodukció költségét kitermelni (AMD+Glofo+TSMC).

    a kategóriák szerintem viszont kb. azok lesznek mint amit adored mondott... már csak "alázási" okokból is lehet az:
    valami athlon alatt: 2mag 4szál?
    Athlon : 4mag
    ryzen 3: 6mag
    ryzen 5: 8mag
    ryzen 7: 12mag
    ryzen 9: 16mag

    azaz a i9-9900K -t elveri majd egy 65Wos ryzen 5 ... brutál lenne, és megtudnák lépni ... és volna még felette lépcső annak aki kéri (és megfizeti)... a mutatott teszthez írtak részleteket, hogy mint az intel, mind az amd 2666Mhz-es memóriákkal ment (azonos típus, elvileg azonos időzítéssel).

    Butaságnak tartanám. Illetve az AMD mostanában sokkal nagyobb bölcsességről tesz tanúbizonyságot.

    Eleve ezt az Adored TV-s csókát elfelejteném, és azt az ökörség táblázatot amit megetettek vele sem használnám referenciának. Fickónak zéró érzéke van a marketinghez meg a piachoz. Meg úgy általában a realitáshoz.

    Az én táblázatom, mert hasra csapkodni én is tudok, de vele szemben én két lábbal állok a földön.

    valami athlon alatt: 2mag 4szál? --> valami átnevezett vacak
    Athlon : 4mag --> ZEN+ átcímkézve és beemelve a RyZEN 3 3xxx sorozatba, Athlon nem lesz 4 maggal ZEN2 alapon a közeljövőben.
    ryzen 3: 6mag ---> ZEN2 RyZEN 5 3600/X
    ryzen 5: 8mag ---> ZEN2 RyZEN 7 3700/X
    ryzen 7: 12mag --> ZEN2 RyZEN 9 3800X (amikor szükség van rá)
    ryzen 9: 16mag -->OK ZEN2 RyZEN 9 3900X (feltéve hogy lesz)

    Az új termékekkel megjelenik egy jelentős többletteljesítmény és ez a teljesítmény szerintem nem a meglévő számozásokhoz tartozó teljesítményben fog drasztikus növekedést produkálni hanem egy új termékkategóriát fog beemelni az eddigiek fölé, a RyZEN 9-et. A meglévő kategóriákban szerintem a teljesítmény csak inkrementálisan fog növekedni. R5: ZEN+ --> ZEN2 ugyanúgy 6c12t, R7: ZEN+ --> ZEN2 ugyanúgy 12c24t

    Az okok egyszerűek:
    -(1) Mert ez a megszokott gyakorlat az AMD mindkét piacán. Intel i9 9900K, Nvidia: Gtx 680-> 780Ti, AMD: 290X / Furi etc ezek is önálló kategóriát teremtettek

    -(2) A ZEN+ --> ZEN2 lépés azonos magszám mellett is egy bőven vállalható inkrementális fejlődés amelyet a rivális intel a Sandy óta egyszer sem tudott letenni az asztalra. Senki sem lesz csalódott, ha az R 5/7-2X00-nál az R 5/7-3X00 "csak" 20%-kal erősebb.

    -(3) A laikus tömegek vannak többségben, a számozások pedig az ő hozzáértési szintjüket követik. Ha a R7-2700X-et egy hipotetikus 8c16t R5-3600X vagy akár egy 6c12t R3-3YYY bucira verné, akkor a számozással csak az új termék erejét devaluálnák a hozzá nem értő fogyasztók szemében.

    -(4) Azon keveseket akik már megismerték a RyZEN termék számozást butaság lenne összekavarni a kategóriák eltolásával.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák