Hirdetés
- Star Wars: The Old Republic - MMORPG
- Elite: Dangerous
- Xbox Series X|S
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Úgy tűnik, hogy elkészült a S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl
- EAFC 25
- Call of Duty: Black Ops 6
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- PlayStation 5
- Nintendo Switch
-
GAMEPOD.hu
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
stratova
veterán
válasz Yutani #14799 üzenetére
Multi Chip Module kialakítást használ AMD jelenleg is az Opteron 6300-as szériához (max. 2x4 modulos).
[ Szerkesztve ]
-
stratova
veterán
válasz stratova #14801 üzenetére
Viszont ezen a területen is fejlődik az ipar.
Opteron 6000 MCM (2D IC/SiP)
Traditional 2D IC/SiPXilinx Virtex-7 2000T MCM (2.5D IC/SiP)
2.5D IC/SiP using a silicon interposer
and through-silicon vias (TSVs)The advantage of using 2.5D IC/SiP technology is that it’s an incremental step from traditional 2D IC/SiP technology that offers tremendous increases in capacity and performance. There are also yield advantages, because it’s easier to make a number of small dice as opposed to a single large one. The main disadvantage is that it’s non-trivial to make all of this work (“If it was easy, everyone would be doing it,” as the old saying goes).
EETimesLehet, hogy Zen már nem klasszikus MCM lapka lesz, HBM már eleve megkövetelné a 2,5D TSV-t vagy tévedek?
[ Szerkesztve ]
-
Oliverda
félisten
Nem lehet, hanem biztos. Minél nagyobb a lapka, annál nagyobb az esély, hogy a végén valahol defektes lesz. A tokozás árát biztosan megdobja, de azt még mindig könnyebb hiba nélkül legyártani. Már csak az a kérdés, hogy mennyire hatékonyan tudnának összekötni a négyet.
Illetve először inkább az, hogy megint csak túl élénk volt valakinek a fantáziája, vagy kivételesen van ebben az egészben valami igazság is.
A privátot megkaptam, jövő héten reagálok rá.
[ Szerkesztve ]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Fiery
veterán
válasz stratova #14801 üzenetére
Nagyon nem mindegy, hogy 2 modul van az MCM-ben, vagy 4. Nem mondom, hogy nincs benne racio, sot, mindenkepp erdekes kialakitas, de nagyon oda kell tennie magat az AMD-nek az osszehuzalozasnal, hogy ne degradalodjon a teljesitmeny, es ezzel ne nyirja ki a skalazodast.
-
derive
senior tag
Na iden meg csak nem is kerul gyartasba a ZEN... [link]
Alighanem Skylake lesz ebolA HBM utan boven lesz tapasztalatuk az interposerekkel...
[ Szerkesztve ]
-
Hakuoro
aktív tag
Új hírmorzsa: [link]
-
FireKeeper
nagyúr
válasz Balala2007 #14808 üzenetére
an old one but a good one
steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 VI || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill
-
Balala2007
tag
válasz Balala2007 #14808 üzenetére
Ugyaninnen van az az info is, hogy 1 db Zen mag < 10mm2. Miutan az Excavatort szazadnegyzetmillimeterre megmondta, nincs kizarva, hogy ez is helyes.
AIDA64.com
-
Yutani
nagyúr
válasz Balala2007 #14808 üzenetére
Ha mindaz bejön, amit a blokkdiagram mutat és a fenti cikk fejteget, akkor valami jó dolog van készülőben!
Kérdés: A blokkdiagramban nem látszik CMT-re utalás. Ez jelent valamit?
#tarcsad
-
Yutani
nagyúr
válasz TESCO-Zsömle #14812 üzenetére
Őőő, igen, SMT-re gondoltam.
Szóval a kérdés: A blokkdiagramban nem látszik SMT-re utalás. Ez jelent valamit?
#tarcsad
-
Hakuoro
aktív tag
válasz Yutani #14811 üzenetére
Az SMT-t csak pletykálják.
Ha 14nm-en 9-10 mm-es lesz még csak kicsinek sem mondható. Szemben pár ominózus külföldi fórumozó lázálmaival nem csupán egy felhizlalt Jaguar lesz. Bár valószínűleg nem fogja beérni a Haswell-t IPC-ben, talán a Sandy Bridge-t igen.
Mivel nem túl nagy, szerintem egy APU-ba 4 magot (egy modul), egy HEDT prociba meg 8-at (2 modul) fognak rakni. Szerverbe meg mehet a 4 modul (16 mag).[ Szerkesztve ]
-
hugo chávez
aktív tag
válasz Hakuoro #14807 üzenetére
És (#14808) Balala2007:
Vissza az alapokhoz? És ez így is van jól szerintem. A CPU-részben legyenek CPU magok (vagyis LOC-ok), elsősorban az egy-két szálas, többmagos CPU esetén a néhány szálas folyamat(ok), vagy több 1-2 szálat használni tudó program minél gyorsabb végrehajtásához, a többire (TOC) meg ott van az egyre fejlettebb, némileg "CPU-sodó", "okosodó" IGP. Aztán a HSA/OpenCL 2.x meg dolgoztassa mindkettőt a feladatnak megfelelően, amennyiben a részfeladatok szétdobálása megoldható az adott programnál.
(#14814) Hakuoro
"Mivel nem túl nagy, szerintem egy APU-ba 4 magot (egy modul), egy HEDT prociba meg 8-at (2 modul) fognak rakni. Szerverbe meg mehet a 4 modul (16 mag)."
Én olyan felállásnak örülnék, ha komolyabb notebook-ba, meg középkategóriás desktopba menne minimum a 4 magos, felső kategóriás desktopba a 8 magos, HEDT-be, workstation-be, szerverbe a 16 magos és bizonyos terülten szerverbe a 32 magos MCM(?), ugye ez utóbbinál jelenleg az is szóba került, hogy nem lesz benne IGP.
[ Szerkesztve ]
"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari
-
Thrawn
félisten
válasz Hakuoro #14818 üzenetére
Én annál sokkal jobbat várok. Csak ugye kit érdekel?
Egy db sematikus ábra alapján a semminél is kevesebbre lehet tippelgetni, szóval "time will tell". Majd talán jövő ilyentájt lesz már kiszivárgott teszteredmény amiből már ki lehet indulni, minden más esetben csak erre lehet hivatkozni. Ami megint csak senkit nem érdekel.Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł
-
apatyas
Korrektor
válasz Hakuoro #14807 üzenetére
Ugyanonnan folytatás:
Asszem, ez lesz a hozzászólás maga:
linkSz: alakul ez.. de hogy mitől fog nem túl sokat fogyasztani?? Valami őrületes power/clock gating kellene bele.
[ Módosította: Oliverda ]
pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)
-
Oliverda
félisten
Nekem nem újdonság, hogy tranyó sűrűségben simán vezet az Intel. (Meg is borult emiatt a kakukkos órájuk szépen.) Ezen még a HDL-lel valamennyit tudnak kompenzálni, de nem azon fog múlni, hogy ugyanannyi tranzisztort csak 3x%-kal nagyobb területen tudnak legyártani mint az Intel. Az elérhető max. órajelen, illetve a fogyasztáson sokkal több fog múlni.
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Fiery
veterán
válasz Oliverda #14824 üzenetére
Oke, en csupan arra probaltam utalni, hogy semmi garancia nincs ra, hogy a fogyasztast ill. az orajelbeli skalazodast tekintve komoly elorelepest lehet varni a Samsung/GF-fele 14 nanotol, ha a mostani 28 nanohoz hasonlitjuk mondjuk; es ugye nem egy low-power CPU/APU-rol beszelunk. A Kaveri 28 nanoja, a Richland 32 nanoja utan sem volt eppen sikertortenetnek nevezheto; es ha nem tevedek, jelenleg es a kozeljovoben sem varhato olyan 14 nanos processzor, ami 3+ GHz-en mukodne, es nem az Intel gyaraibol kerulne ki. Ergo az egvilagon semmi garancia nincs arra, hogy akár csak a 3.5 GHz is konnyeden elerheto lesz a Zen eseteben, az adott 14 nanon. Ha pedig orajelben nem tudjak hozni a Skylake-et (vagy akár csak a Haswellt), akkor IPC-ben me'g komolyabb feladat ele allitjak magukat.
Ezert is lenne jo, ha a GF 14 nanojat be lehetne repulni egy mas, de szinten magas orajelre skalazott maggal. Az Excavator 14 nanora shrinkelve pl. tok jo lenne ilyen celra.
A tranyo suruseg pedig csupan azert necces kerdes, mert -- ha hihetunk a pletykaknak -- egy brutal nagy teruletu maggal indul a Zen palyafutasa, ergo baromira nem mindegy az a +/- 30% die terulet. Eleg sok mulik azon, pl. kihozatal, ill. a gyartas koltsegei. Nem tudom, az AMD mennyire engedheti/engedhetne meg maganak, hogy veszteseggel gyartsa le az elso generacios Zent........
[ Szerkesztve ]
-
FireKeeper
nagyúr
a SoI már nem játszik? ha jól emlékszem annak pont az volt az előnye hogy magasabb órajeleket lehetett vele elérni. csak azt nem tudom a mostani gyártástechnológiáknál használható-e még egyáltalán.
steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 VI || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A gyártástechnológiánál fontos észben tartani, hogy a tényleges chipek tranyósűrűségénél a legkevésbé számít az adott node jellegzetessége. Nagyon-nagyon befolyásolja ezt a paramétert az alkalmazott density library. Ezért tud az Apple A8X is 3 milliárd tranzisztort építeni 20 nm-es TSMC node-on 123 mm2-en belül, miközben az Intel a 14 nm-es node-ján Broadwell-U 133mm2-be épít 1,9 milliárd tranyót.
A Samsung node-ja esetében a HPL-t még nem portolta az AMD, de a HDL-lel 30 millió tranzisztor/mm2 elérhető a GPU-kra. HPL-lel csak becslések vannak, de valószínű, hogy az AMD ezzel a koncepcióval már nem fog CPU-t tervezni, mert feleannyi tranyó férne ugyanakkora helyre, miközben az ezzel nyert teljesítmény nem több 10%-nál.
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Azt is érdemes még észben tartani, hogy messze az AMD HDL-je a legfejlettebb a piacon, nyilván nagyon sokat számít, hogy GPGPU-s szuperszámítógépen terveznek. Tehát más szoftveréhez abszolút nem mérhető hozzá a képessége. De nyilván ezért tudnak 28 nm-en majdnem olyan tranzisztorsűrűséget elérni, mint amit az Intel 14 nm-en. A Broadwell-U átlagos sűrűsége 14,3 millió tranyó/mm2, míg a Carrizo esetében ez a paraméter 12,7 millió tranyó/mm2. És úgy, hogy a Broadwell-U IGP-je százalékosan több helyet foglal el a lapkán.
A GloFo szerint más leginkább 25 millió tranzisztor/mm2-nél lesz a 14 nm LPP-n egy SoC esetében, ami szerintem is reális.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Fiery
veterán
"messze az AMD HDL-je a legfejlettebb a piacon"
Erdekes, amit irsz. Foleg, mert fentebb azt irtad, hogy az Apple 123 mm2-re pakol 3 milliard tranyot, 20 nanon. Mig a Carrizo 3.1 milliard tranyo, 247 mm2, 28 nano. Na most akkor melyik a fejlettebb? Nekem az Apple tunik annak, de biztos csak a 20 vs. 28 nano tehet rola
[ Szerkesztve ]
-
Oliverda
félisten
Garancia nincs, de a Samsung, illetve a partnerek valószínűleg már egy ideje tudják, hogy a gyakorlatban nagyjából mit lehet majd kihozni a gyártástechnológiából. Ehhez kell tervezni a lapkákat, illetve a mikroarchitektúrákat is. A Bulldozer-alapú cuccokat 4+ GHz-hez rakták össze, csak éppen amire oda jutottak már nem volt olyan elérhető és gazdaságos technológia amin le tudták volna hozni. Szvsz 45 nanométeren nagyobb tempóra lett volna képes a BD, csak azon még nagyobb lett volna a lapka. Talán nem véletlen, hogy az első verziót még épp erre a csíkszélességre tervezték. A 32 nm nagyon köhögősen indult, a 28 nm pedig eleve nem magas órajelre lett kitalálva, de nem volt más opció. Ebből kiindulva szerintem a Zen ~3 GHz körül fog tetőzni, esetleg turbóval ~3,5 GHz lesz a vége.
Btw eddig úgy fest, hogy max. frekvenciában 32 nm óra már az Intel is inkább visszafele lépked, de a húzó termékekhez már nem is kell ~4 GHz, úgyhogy ez valószínűleg nem is véletlen.
Nem tudom honnan származik az infó, miszerint brutál nagy területű lenne a Zen, mindenesetre ha egyetlen mag valóban ~10mm2 lesz, akkor ~100mm2-ből kijöhet egy teljes négymagos lapka, ami manapság már inkább kicsi mintsem nagy.
Balala2007: Még ennél is érdekesebb lenne odatenni az AMD által alkalmazott 28 és 32 nanométert is.
[ Szerkesztve ]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Igen jelen esetben az tehet róla, hiszen ebből a szempontból a TSMC sokat javított, csak az AMD nem portolta le rá a HDL-t, mert sosem érdekelte őket ez a node, ugyanis más szempontból meg sokat rontottak a 28 nm-hez képest.
A lényeg az, hogy egy komplex SoC tranzisztorsűrűségét nagymértékben a density library határozza meg, és elhanyagolható mértékben függ a node paramétereitől.Valószínű egyébként a TSMC 16 nm-je lesz ebből a szempontból a legjobb. Ott elérhető lehet a 35 millió tranyó/mm2 is, persze megfelelő HDL-lel. Viszont hátrány, hogy a 16 nm sem jobb minden szempontból a 28 nm-nél, tehát még mindig előfordulhat, hogy 28 nm-en gyorsabb GPU-t lehet tervezni.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Fiery
veterán
válasz Oliverda #14831 üzenetére
"Btw eddig úgy fest, hogy max. frekvenciában 32 nm óra már az Intel is inkább visszafele lépked, de a húzó termékekhez már nem is kell ~4 GHz, úgyhogy ez valószínűleg nem is véletlen."
Melyik termekekre gondolsz?
28 nano: i7-2600K: 3.4 / 3.8 GHz (utobbi a Turbo)
22 nano: i7-3770K: 3.5 / 3.9 GHz
22 nano: i7-4790K: 4.0 / 4.4 GHz
14 nano: i7-6700K: 4.0 / 4.2 GHz (pletyka!)En csak a legutolso lepesnel latok visszalepest, es ott sem feltetlenul all meg a dolog, ha a 4770K-t is belevesszuk a kepbe, ill. feltelezzuk, hogy lesz majd "6790K" is valamikor, a Skylake Refresh-nel. Sz'al en itt inkabb fokozatos orajel emelkedest latok.
"Nem tudom honnan származik az infó, miszerint brutál nagy területű lenne a Zen, mindenesetre ha egyetlen mag valóban ~10mm2 lesz, akkor ~100mm2-ből kijöhet egy teljes négymagos lapka, ami manapság már inkább kicsi mintsem nagy."
Ize, en a 32 magos szerver lapkarol beszeltem. 32 x 10 = 320 mm2, es az me'g csak a CPU-resz. Uncore, sallangok, nem lesz kicsi. Nyilvan egy 4 magos verzio joval kisebb lesz, de az erosen a jovo Zenéje (bocccs ), azaz 2017, es annal a procinal sem jon ki 100 mm2-bol a teljes APU, hiszen lesz me'g mellette egy csinos es szep nagy iGPU is
[ Szerkesztve ]
-
Oliverda
félisten
Ezt konkrétan léghűtés melletti tuning értékekből (is) gondolom, de ha a visszalépés még túlzás is, az egy helyben toporgás már megállja a helyét, és itt most nem abból kell kiindulni, hogy végül milyen órajelű modellek kerültek piacra, mert az ugye több mindentől is függ. A 32 nanos Sandy léghűtéssel könnyen vette az 5 GHz-et is, míg az Ivy és Haswell esetében már inkább 4,5 a felső határ. Btw ezt kihagytad.
A 32 magos szerver lapka honnan jött? Eddig csak 16 magosról láttam valamennyire hihető információt, de elvileg az is négy lapkából fog összeállni, amit a ma napvilágot látott slide csak megerősít.
APU-ról pedig egyelőre nem volt szó. Ugyebár első körben csak CPU-k jönnek, mégpedig ha igaz akkor jövőre.
[ Szerkesztve ]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Fiery
veterán
válasz Oliverda #14834 üzenetére
"APU-ról pedig egyelőre nem volt szó."
Es a Greenland? [link] Oke, ez nem 4 magos, de APU.
Nem lehet, hogy kevered a 16 magos Greenland APU-t meg a 32 magos Zen alapu szerver CPU-t?
Egyebkent 16 mag keves lesz a szerver processzoroknal. A Broadwell-EP es a Skylake-EP lesz a Zen alapu szerver CPU ellenfele hosszutavon, azokbol pedig 22+ magos verziok is lesznek. Sz'al 24 mag a minimum a Zennel, ha nem akar az AMD egybol vert helyzetbol indulni.
[ Szerkesztve ]
-
hugo chávez
aktív tag
A "Greenland" az "Arctic Islands" GCN generáció egyik tagjának a neve, vagyis abban az APU-ban az IGP-é, nem pedig magának az APU-nak a kódneve elvileg.
"Egyebkent 16 mag keves lesz a szerver processzoroknal. A Broadwell-EP es a Skylake-EP lesz a Zen alapu szerver CPU ellenfele hosszutavon, azokbol pedig 22+ magos verziok is lesznek. Sz'al 24 mag a minimum a Zennel, ha nem akar az AMD egybol vert helyzetbol indulni."
Hát, nyilván önmagában kevés lenne a 16 mag az Intel akkor aktuális Xeonjaival szemben, de az AMD ugye nagyon akar építeni az IGP-re is.
(#14836) Oliverda:
Pedig elvileg már bejelentette az AMD (hacsak nem Abu találta ki ), hogy igenis egy durva szerver/HPC APU-val akarnak kijönni: [link]
Logikusnak tűnik, hogy ez az APU az a 16 magos, IGP-s, HBM-es Zen, ami a Fudzilla slide-ján van.[ Szerkesztve ]
"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari
-
Z10N
veterán
Ezt most nem ertem, eddig ugy volt csak refresh. Az uj fonok lehet beleszolt a dolgokba?
# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"
-
Oliverda
félisten
válasz hugo chávez #14837 üzenetére
Az lehet, csak éppen az nem hangzott még el, hogy ez a lapka monolitikus lenne. Simán lehet, hogy majd ezt is több darabból legózzák össze.
Z10N: Valaki felöntött a garatra mielőtt megírta ezt.
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az APU-khoz annyit, hogy a Fudzilla nem tudom honnan vette azt a slide-ot. Több AMD-hez közel álló gyártó sem látta soha. Az viszont biztos, hogy készül egy nagy FirePro S APU elsődlegesen a HPC szerverek piacára. Ezt konkrétan az AMD mondta Japánban. Ez szükséges, mert rengeteg munkamenet gyorsítható extrém módon, de ma nem teszik meg, mert az adatmásolás miatt elveszik a gyorsulás.
Webszerverekbe is érkezik APU, mert a Facebook külön kérte, mivel nem mindegy, hogy az általuk nagyon-nagyon sokszor használt offload memcached technika 10x gyorsabban fut vagy sem. Azt tudni kell, hogy a Facebook számára a GPGPU nem idegen. Rengeteg HD 5870-et használtak pár éve, de csupán 20%-ot gyorsultak. Viszont maga a számolás 20x gyorsabb lett, de az adatmásolással elment az előny.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Balala2007
tag
válasz Oliverda #14822 üzenetére
Fully inclusive cache design...
Be kell aldozni az exclusive cache kapacitasfolenyet. Gondolom ugyanaz lehet itt is az indok, mint amikor a Nehalemnel bejott az inclusive L3, egyszerubb a snoop, nem kell minden szintet vegigellenorizni. Ki tudja, talan meg gyorsulast is hoz.
Még ennél is érdekesebb lenne odatenni az AMD által alkalmazott 28 és 32 nanométert is.
Nekem ezek az adatok sajnos nincsenek meg, de barki kiegeszitheti a tablazatot.
(egyesítettem őket)
[ Módosította: Oliverda ]
AIDA64.com
-
Balala2007
tag
A Broadwell-U átlagos sűrűsége 14,3 millió tranyó/mm2, míg a Carrizo esetében ez a paraméter 12,7 millió tranyó/mm2.
Tudtommal minden BDW P1272-vel keszul, ami a teljesitmenyorientalt Intel 14nm. A CherryTrail/Braswell/Broxton keszul P1273-mal, ami fogyasztas es surusegoptimalizalt eljaras.
A Silvermont ota tudtommal nem publikaljak a tranzisztorszamokat, de die size-ok megvannak:
BYT: 102mm2
BSW: 71mm2
BXT: 58mm2 (ez nem hivatalos, pixelszamolassal jott ki egy Intel slide-bol)
Illetve meg annyi info volt, hogy a Silvermontnal az AIrmont 64%-kal kisebb.[ Szerkesztve ]
AIDA64.com
-
TESCO-Zsömle
félisten
válasz Balala2007 #14841 üzenetére
Úgy látom a szerkesztés-gombot is be kellett áldozni...
[ Szerkesztve ]
Sub-Dungeoneer lvl -57
-
Oliverda
félisten
válasz Balala2007 #14841 üzenetére
Nem rémlik, hogy az AMD valaha is alkalmazott volna inkluzív cache-t. Nálam ez is csak azt támasztja alá, hogy a Zen több ponton fog hasonlítani a Nehalem-Haswell vonalra.
"The L2 cache acts as a buffer to the L3 cache so you don’t have all of the cores banging on the L3 cache, requiring tons of bandwidth.
The L3 cache is shared by all cores and in the initial Core i7 processors will be 8MB large, although its size will vary depending on the number of cores. Multi-threaded applications that are being worked on by all cores will enjoy the large, shared L3 cache.
Intel defended its reasoning for using an inclusive cache architecture with Nehalem, something it has always done in the past. Nehalem’s L3 cache is inclusive in that it contains all data stored in the L1 and L2 caches as well. The benefit is that if the CPU looks for data in L3 and doesn’t find it, it knows that the data doesn’t exist in any core’s L1 or L2 caches - thereby saving core snoop traffic, which not only improves performance but reduces power consumption as well.
An inclusive cache also prevents core snoop traffic from getting out of hand as you increase the number of cores, something that Nehalem has to worry about given its aspirations of extending beyond 4 cores. " - [link]
Olyan ötletet is hallottam már, hogy az inkluzív dizájnra most elsősorban a TSX miatt van szükség.
[ Szerkesztve ]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Oliverda
félisten
válasz Balala2007 #14828 üzenetére
Kiegészítettem:
gate minimum relative
pitch metal pitch transistor
nm nm area
Samsung 14FF 78nm 64 1.37
Intel 14FF 70nm 52 1.00
Intel 22FF 90nm 80 1.97
GF 28nm 90nm 96 2.37
TSMC 28nm 122nm 95 3.18
TSMC 20nm 87nm 67 1.61
TSMC 16FF 90nm 64 1.58AMD/GF 32nm 130nm(?) 104(?) 3.71(?)
[ Szerkesztve ]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
-=MrLF=-
senior tag
[ Szerkesztve ]
protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Intel Core i7-7700K (8M Cache, up to 4.50 GHz) OEM Processor!
- AMD Ryzen 5 2600 6-Core 3.4GHz (up to 3.9 GHz)OEM Processzor!
- AMD Ryzen 5 1600 6-Core 3.2GHz (up to 3.6GHz) AM4 OEM Processzor
- AMD FX-8320 8-Core 3.5GHz AM3+ Processzor
- AMD Ryzen 7 5700X3D 3.0GHz (96MB Cache, up to 4.1GHz) OEM AM4 Processzor!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs