Új hozzászólás Aktív témák

  • _Yvorl_

    tag

    válasz davenport #889 üzenetére

    Sajnos nehogy azt hidd, hogy ez a felhigulás csak a jogi karon ment végbe. Az előző 16 évben belnevelték az emberekbe, hogy az életben senki vagy diploma nélkül, így minden ember köztük sajnos az iyklen debilek is elmennek sulikba. És mivel az iskolák fejpénzt kapnak, valamint a fizetősek meg tandíjat, így az intézménynek nem célja, hogy mindenáron kiszorja az ilyeneket, sőt sokkal jobb neki bentartani 5-6 évig.

    Én közgazdászként végeztem egy jó nevű iskolában és hidd el nem vagyok rosszindulatú de sokszor mi mentünk oda az igazgatósághoz, hogy pár embert ugyan szórjanak már ki innen mert nemcsak, hogy a mi renomenkat rontjak velük, mikor kikerülünk az álláskeresésre, hanem a saját hirnevüket is. És nem tették ki mégse (hiába a pénz nagy úr) Aztán ennek meg is lett a következménye mikor elvégeztem az előte nagyon jó ajánlásokkal hírnévvel renfdelkező sulit majd két évig nem is találtam a sikerszakmámmal és iskolámmal melót. És hiába mondtam én a felvételin, hogy dehát én szumma kum laude végeztem akkor is azt mondták, hogy oh köszönjük ezt a sulit már ismerjük vettünk innen fel embert és meglett az eredménye.

    Egyik oldalam azt mondja, hogy részvétem, hogy el kellett menned és nem tudsz a szakmádban praktizálni a másik, viszont irigyelmert ott a hosszú távú jövőd jobb lehet. Én sajnos bár mindig járt a szám és elégedetlen voltam, de azt mondtam magamba ha már kiköhögtem azt a sok penzt az iskolára diplomát szereztem akkor még ha jól is fizetik csak nem megyek el tányért siikálni külföldre. De ez csak az én kényelmem és közbe sajnos a tudatalattimban tudom, hogy pedig az lett volna jó az én jövőmre nézve is.

    You can't teach new tricks to an old GOD!

Új hozzászólás Aktív témák