Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz g@bo #851 üzenetére

    Nem, dógozunk :))

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • ragazzo

    őstag

    Megfigyelte már valaki, hogy ha valaki több mint egy évig munkanélküli, akkor az már szinte sehogy sem talál vissza a munkaerőpiacra?

    Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #853 üzenetére

    nem szeretném megvárni :( hogy megfigyelhessem...

    a www.afsz.hu-n van bővebb infó a Lépj egyet előre programról. Mielőtt ezt megnéztem volna, próbáltam informálódni a helyi illetékesnél, aki autómatikusan oda irányított, hogy még ő sem ismeri az új ''rendszert'' (ez nagyjából egy ösztöndíjas tovább/átképzést takar jórészt hiányszakmákra). Mivel választ a kérdéseimre nem találtam ott sem, ezért írtam nekik mail-t...ebben leírtam, hogy jelenleg mi a végzettségem, mióta vagyok bejelentett munkanélküli és kértem, hogy adjanak valami itteni elérhetőséget, illetve ha tudnak jelezzék, hogy egyáltalán milyen tanfolyamra jeletkezhetek.

    Erre jött a válasz:
    ''A programban szakképzettek esetén csak ráépülő szakképesítés megszerzése támogatható.
    A www.afsz.hu honlapunk Lépj egyet előre menüpontja alatt találja a támogatható képzések listáját hiányszakma, illetve nem hiányszakma szerinti, megyei bontásban.
    Üdvözlettel:''


    Az én szakmámra nincs a megyében ráépülő képzés :(((
    Modhatánm, hogy adtam a szarnak egy pofont ezzel a próbálkozással...de már kezdem megszokni.

    ...a munkaügyi központban már nem az ügyintézőmmel kell beszélnem, hogy valami normális információt kapjak, hanem mindig az illetékes ''részleg'' vezetőjével. Így holnap talán tudok jelentkezni valami kereskedelmi tanfolyamra. Meglátjuk holnap...sajnos a jelentkezést már az ügyintézőmnél kell csinálnom. Hátha nem mondok neki most újdonságot a tanfolyammal :DDD mint egy hónappal ezelött.

    Read only...

  • Babetta-X

    senior tag

    emberek.én nem értek a dolgokhoz de miért nem mentek el Mcdonaldsba, telefon központosnak/ sarki zöldségesbe dolgozni?Abból is ideiglenessen, míg nem találtok jobb munkát meg lehet élni...
    Ne hurrogjatok le én ne értek ehhezcsak gondoltam hátha segít..

  • bobsys

    addikt

    válasz Babetta-X #855 üzenetére

    Persze el lehet menni ilyen helyekre. Én is kérdőíveztem az utcán pár hónapig. De pl: ha én munkanélküli lennék akkor bántana a tudat és igen sértené az önérzetemet, hogy 1 hete még egy jó kis állásom volt havi fix nettó 200K-ért, most meg 300Ft-os órabérért dolgozom diplomával és egy csomó szakmai továbbképzéssel a hátam mögött.

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • davenport

    aktív tag

    válasz bobsys #856 üzenetére

    Hali!

    Én jogot végeztem, nappalin, és nem a leggagyibb, helyen, nehéz volt bejutni, és még nehezebb volt bentmaradni ha nem volt semmi kapcsolatod, végülis elvégeztem. Mellette mindenfélét dolgoztam, mert kellett.
    Nem lettek volna nagy elvárásaim mondjuk havi bruttó 100 körül gondolkodtam mint bojtár, kiderült még én fizetnék hogy alkalmazzanak, és természetesen a TB-met is én fizettem volna, berágtam, és most Angliában élek, pincér vagyok 55-60-65 órákat dolgozom egy héten ( mint az egyetlen doktori titulusú az étteremben :), a kollégáim már nem néznek hülyének, miután mondtam nekik hogy két este alatt megkeresem a magyar minimálbért.
    Az egyik felem boldog amikor megkapom a heti fizut, a másik pedig azon gondolkodik hogy fogok-e valaha a szakmámban dolgozni, és mit vesztek azzal hogy nem otthon vagyok. Nagyon furcsa dilemma ez. :F

    No money, no honey.

  • bobsys

    addikt

    válasz davenport #857 üzenetére

    Hm... érdekes történet. Ez az én fizetek amíg bojtárkodom dolog eléggé érdekesnek tűnik. Van közjegyző ismerősöm mesélt már pár dolgot erről a jogi szakmákról, de ezt életemben nem gondoltam volna.
    Én szerencsés vagyok, sikerült a szakmám szerint elhelyezkednem és még nem vagyok diplomás. Magyar viszonylatban jól keresek, de én is gondolkodom, hogy kihúzok külföldre dolgozni ahol nemcsak szóban hanem pénzben is elismerik a munkámat/tudásomat (szerintem Te egy hónap alatt többet kapsz mint én). Csak még csinálom a diplomát levelező tagozaton. Bár értelmét nem látom anélkül is tudnék dolgozni (szakmai pluszt nem ad), de tudom hogyha abbahagyom akkor soha többet nem fogom fojtatni.
    Érdekelne, hogy külföldön mennyire kell a diploma ha az ember az info szakmában akarna elhelyezkedni. A tudást nézik vagy a papírt? Itthon én úgy látom, hogy a diploma helyett többet ér a szakmai vizsgáim és az, hogy már van gyakorlatom. Nem mindenhol, de a komolyabban foglalkozó IT cégeknél és a külföldi tulajdonú cégeknél igen

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • davenport

    aktív tag

    válasz bobsys #858 üzenetére

    Közgazdaságilag a dolog érthető, túlkínálat van egy telített piacon........... és ehhez vedd még a magyarországi uram-bátyám stílust, és az ezzel járó ostoba emberek pozícióba kerülését, és a azt hogy most mindenki jogi diplomát akar magának ( és ehhez az egyetemek boldogan asszisztálnak ).
    Igazából a lelkem egyik fele öröl hogy nem kell összeborulnom velük, de nem szeretnék egy diplomával a hátam mögött életem végéig pincérkedni, mindegy amíg megy a szekér megy aztán majd meglátjuk.
    Itt az info szakma, szerintem az összes ilyesmi cég ki van telepítve Indiába, mert olcsó a munkaerő

    No money, no honey.

  • tildy

    nagyúr

    válasz bobsys #858 üzenetére

    Informatika eseténa tudást. Párom msot van németben, villmérnöki diplomával programozgat java-ban. De programozott már uyganígy C++-ban , meg shell scriptekben is. Náal tökre nem nézték, miylen papírja van.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Ariadne

    őstag

    válasz davenport #859 üzenetére

    Azért nem minden jelöltnél áll így a dolog, én eddig csak szóbeszédet hallottam olyan helyekről, ahol még fizetni is kellene, te vagy az első, aki személyes tapasztalatról beszél.

    A minimálbéres indulás az sajnos tény szerintem olyan 90%-ban, de azért szépen lehet felfelé lépkedni, ha normálisabb ügyvéddel hoz össze a sors (vagy elég agresszív a jelölt). Én mondjuk a kevés kivételes mázlista csoportjába tartozom, pedig nem ismertem senkit a fővárosban, csak beadtam az önéletrajzomat, és sikerült egy szuper helyre kerülnöm. Szóval jogi egyetemet végezve a diplomaszerzés helye meg a nyelvtudás (neked nem gond :P ) nagyon fontos, ha ezek jók, szerintem szerencsével is lehet boldogulni.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • davenport

    aktív tag

    válasz Ariadne #861 üzenetére

    Sajnos itt már a végzés éve is nagyon sokat számított ( részemről ez 2000 lett volna 2005 helyett ), és itt vidéken rosszabb a helyzet, dehát a másik fórumrül úgyis tudod a sztorit :)

    No money, no honey.

  • Ariadne

    őstag

    válasz davenport #862 üzenetére

    Mondjuk az angoltudásodban aztán senki nem találhat kifogásolnivalót, és ezzel még mindig ki lehet tűnni valamennyire a tömegből, bár valóban főleg Bp számít ez igazán. Azért remélem sikerül majd, amit tervezel. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • davenport

    aktív tag

    válasz Ariadne #863 üzenetére

    Emellett megy a spanyol és most újrakezdem az oroszt is.
    Az igazi baj az hogy hiába is találsz egy jó irodát, ha leszakvizsgázol, értelemszerűen magasabb bérigényed támad, amit nem minden ügyvéd hajlandó teljesíteni, és sajűt irodát nyitni hát......... elég költséges finoman szólva.
    Van barátom a K-M-B-Mc ügyvédi irodában, és tudom hogy ott mennyit kapsz és mennyit dolgozol, és hogy bánnak veled, én most nettóban annyit keresek mint egy kezdő ügyvéd ott nettóban.
    Részemről ahogy meglesz a pénz, betársulok egy olyan irodába ahol bár jelölt leszek de az iroda egy része az én nevemen lesz, de ez még majdnem egy év, addig maradnak az angolok, igaz már olyan cappuccinot csinálok hogy nem tudod beleejteni a kockacukrot olyan kemény a hab :D , meg az is lehet hogy ma én fogok mosogatni, mert a két brazíl szakácsunkat elvitte a bevándorlási hivatal, na de ezek azok a sztorik amiket majd elmesélhetek az unokáknak :)

    No money, no honey.

  • Ariadne

    őstag

    válasz davenport #864 üzenetére

    Hát nem mondhatod majd az unokáknak, hogy nem éltél eleget, és nem volt kaland az életedben... :DDD Te vagy az élő bizonyíték arra, hogy a jogászok is dolgoznak. :D

    Na igen, az említett iroda és hasonszőrű társai a top, ha a fizetést nézzük, de az tény, hogy szakvizsga után váltani kell. Bár a legtöbben úgy tudom, jól veszik az ilyen akadályokat, mert számít a nagy név - és ez szerintem nem is alaptalan.

    Másrészt az is igaz, hogy van nem is egy olyan ismerősöm, aki egészen más munkát végez jogi diplomával, mert pont olyan helyet fogott ki, ami alapján eldöntötte, hogy ezt nem akarja csinálni. :(

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • bali79

    tag

    válasz davenport #857 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de éppen egy zsákutca mélye felé baktatsz. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy lehet 5 év munkáját feladni és jogi végzettséggel elmenni pincérnek :(

    MOD:
    OK, közben olvastam, hogy nem adtad fel a szakmát, de a pincérkedés akkor is időpazarlás!

    [Szerkesztve]

    Mindenre van félmegoldás!

  • davenport

    aktív tag

    válasz bali79 #866 üzenetére

    8 év :D , és néha magam is elgondolkodom azon van-e értelme, mindenesetre addig sem otthon ülök, és nem azon gondolkodom miből tartsam fent magam, és ez még azt hiszem fényévekkel jobb egyes régebbi munkámnál :)
    Egyébként nem te vagy az egyetlen aki csodálkozik, mert sokan köztük a család is azt hitte hogy a diplomával majd megnyílik az út, hát kiderült nem, a közigazgatás, bíróság, ügyészség zárt terület, a magánpraxisba pedig nem tudok pénzt belerakni.
    A másik pedig az ha hazajutok és elkezdem az ügyvédkedést, teljesen mindegy hogy 30 vagy 32 évig fogom csinálni :D :D
    Ha pedig megnézed hogy mennyi pösze, hebegő, önmagát kifejezni képtelen, buta emberből, irás és olvasástudatlan emberből lett jogász ( akár még ''menő'' jogász is ), nem hiszem hogy ez a két év kihagyás olyan nagy probléma lenne.
    A szakmai fejlődés pedig, hát a tudásom nagy része már a vizsga időpontjában elavulttá vált......


    [Szerkesztve]

    No money, no honey.

  • tildy

    nagyúr

    válasz bali79 #866 üzenetére

    HA közben megtanul rendesen angolul akkro qrvára nem.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • davenport

    aktív tag

    válasz tildy #868 üzenetére

    Itt a tahó angolok között csak felejtem az angolt :) , illetve ezektől a kifejezésektől egy jóravaló angoltanár megvesszőzne, sajnos a magyar angoloktatás egy kicsit elavult kifejezéseket tanít, az irodalmi angolomon pedig az angolok csodálkoznak a legjobban.

    és természetesen írástudatlan, a sötétben gépelés még nem megy igazán :)

    Persze ezt Isten ments hogy siránkozásnak fogjátok fel, ez egy lehetőség volt amit kihasználtam, és nem bánom,
    rengeteg mindenre megtanít, legfőképpen türelemre és alázatra amiben a mai jogászok nagy része hiányt szenved, valamint arra hogy megismerd magad, ha eddig nem tetted volna.
    Soha nem voltam még ilyen jó kondiban, kb. 20 kilót fogytam, el tudok járni futni, edzeni, és nem azon gondolkodom minden hónap végén elég lesz-e a pénzem, amit rendesen meg is tudok takarítani.
    Valószínűleg jogászként évekig nem fogok ilyen jól keresni, ha pedig elkezdenék azon gondolkodni hogy ez zsákutca, abba pedig belebolondulnék :)

    [Szerkesztve]

    No money, no honey.

  • tildy

    nagyúr

    válasz davenport #869 üzenetére

    Jójó , én csak abból indulok ki, hogy a norvégoknál tanultam meg úgy angolul, hogy közben elfelejtettem németül:)
    De még ez is kevés. Én itthon csak felejtem az angolom...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • davenport

    aktív tag

    válasz tildy #870 üzenetére

    Sajnos nálam a spanyol van most várólistán, pedig sokkal jobban szeretem az angolnál

    Hogy bírtad a norvégokat?

    [Szerkesztve]

    No money, no honey.

  • God Vazzeg

    veterán

    válasz davenport #867 üzenetére

    Én egyetértek veled, én is tapasztalom a falakat magam körül, mindig beleütközök akármerre szeretnék indulni és a faxom kivan má vele... :( Szerencsés vagy, hogy kint dolgozhatsz, az a lényeg hogy ott jól érezd magad, (még ha tudod is hogy ideiglenes), és normális fizetést kapj, a megbecsült munkádért. Szerintem... Bár én programozó vagyok, eddigi életemben 2 hónapot programoztam komolyabban, de érzésem szerint nem is fogok. Inkább keresek egy olyan szakmát, amiben megfizetik a munkát, mert a magyar minimálbér mellett nem sok távlat jut az embernek szvsz :(

  • tildy

    nagyúr

    válasz davenport #871 üzenetére

    Könynen is és nehezen is. Emberileg nagyon magukba fordulós, depressziós népség...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • davenport

    aktív tag

    válasz God Vazzeg #872 üzenetére

    A legnagyobb baj, hogy egyre nehezebb olyan munkát találni, amelyben az elhelyezkedés garantált, a további bentmaradásról nem is beszélve.
    Ha ma újra kezdhetném akkor orvosi vagy ápolói szakot választottam volna, itt abból van hiány. ( TB-s fogorvos gyakorlatilag nincsen ), de lehet hogy 5 év múlva ez is betelik.

    No money, no honey.

  • davenport

    aktív tag

    válasz tildy #873 üzenetére

    Igen ezt hallottam mástól is, gondolom ők is alkohollal oldják, bár itt Angliában lassan értem hogy miért is depisek az emberek, és kérlek ne kövezzetek meg, lehet hogy az életszinvonal magasabb ( vagy annak tűnik ), de itt ugyanúgy mindenki olyan adósságcsapdában él, amiről otthon nem is álmodunk még.

    No money, no honey.

  • God Vazzeg

    veterán

    válasz davenport #874 üzenetére

    Nem is azt mondom hogy garantált legyen, hanem hogy megfelelő munkáért, megfelelő bért adjanak, mert ilyen téren súlyos problémák vannak felénk. Nekem mindegy lenne hogy mit dolgozok (ez lehet kicsit túlzás azért :B), csak ne kelljen má minuszba mennem hónap végén a rezsi meg a kaja miatt. Ennyi lenne az elvárásom, azt gondolom nem vagyok nagyon földtől elrugaszkodott, de ha igen, szóljatok ;) :D

  • bobsys

    addikt

    Jövök leírni egy érdekes történetet. Hogyha valakinek eddig kétségei voltak a munkáltatók erkölcsiről akkor most rájön, hogy mennyit ér az ember a szemükben. Április elején voltam interjún. Több mint másfél órás volt, általános beszélgetéssel kezdődött majd a szakmai része (egy kis teszt) végül a pénzügyi igazgatóval való egyezkedés. Majd ezek után közölték, hogy akkor akár holnap kezfhetnék is náluk. Megbeszéltük, hogy átgondolom és visszajelzek, mert ugye van munkám és különbenis.
    A kövi héten jelztem, hogy akkor mennék. Mivel sürgős nekik az ember megbeszéltük, hogy minél hamarabb felmodnok. Felmondam, pénteken volt az utolsó munkanapom, a héten munkanélküli vagyok.
    Tegnap bevittem a papírokat, hogy intéződjenek az ügyek. Derült égből villámcsapásként ért, hogy a nagy HR főnök akar velem beszélni. Nosza egy fél órás interjú. Már itt csodálkoztam, hogy több mint két héttel az eredeti interjú után mi a rákot akar itt.
    Este hívnak, hogy akkor még csütörtökön lenne egy angol tanárral némi beszélgetés, mert fontos nekik az angol. Pafff.... Megy az angol hiszen van 10 Ms vizsgám ami angolul ment + a könyvek is angol meg hát úgy egészébe a számtech angol. De nemtudok elbeszélgetni angolul valakivel a tegnapi időjárásról meg arról, hogy hogyan készül a gulyásleves. Még magyarul sem.
    Teljes mértékben aljas és gerinctelenségnek tartom ezt a módszert, hiszen tudják jól, hogy már felmondtam. A srác aki interjúztatott próbálta ezt elkerülni, dehát ugye ő is csak egy beosztott. Szarnak informálni az interjúról és a pontos feltételekről nemcsak engem hanem azt is aki interjúztat és végén belepofáznak az egészbe. Ha ezt az elején megcsináljuk és nem tartják megfelelőnek a szvsz teljesen felesleges társalgási angolomat akkor más céghez megyek.
    Ha meló van akkor úgyis egy másik infóssal fogok dolgozni aki ha külföldi akkor angolul eldumálok vele melóügyben. Management meg befektetői tárgyalásra úgysem megyek hiszen a rendszermérnöknek nem ez a feladata.
    Ma megy ki újra cv-m ide-oda, de nagyon berágtam tegnap este és lehet hagyom a fenébe a munkavállalói dolgokat és elkezdek számlára dolgozni cégeknek. 2-3 céggel tudnék kötni szerződést indulásként.

    [Szerkesztve]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • net84

    őstag

    válasz bobsys #877 üzenetére

    tipikus példa... :(
    egy szakács ismerős felmondott a munkahelyén, merthogy már másnap kezdhet egy eléggé jól menő helyen jobb fizetésért...a fönökével össze is veszett, és másnap indult volna az új munkahelyére, ahol közölte vele az ottani főnök, hogy bocsi, mégsem kellesz :(((
    na bumm
    csak azért ez egy nagyobb vállalatnál, multinál már elég ciki...vagy nem :F

    próbálom kerülni a multikat - hál istennek a műszaki rajzoló állás sem jött össze - valahogy nyomasztott a légkör, amíg ott voltam... a műszaki rész az irodái a gyárcsarnok felett voltak, még az irodába is egyenruhába voltak a melósok (olyan ruhát én akkor hordtam, amikor építkezésen dolgoztam - bordó melósgatya, kék póló kötelezően betürve, munkavédelemnek megfelelő fekete cipő)...egyszerűen iritált az egész
    Inkább dolgozok egy kissebb cégnek és ha tehetem mellette ''vállalkozok''...


    [Szerkesztve]

    Read only...

  • amargo

    addikt

    válasz bobsys #858 üzenetére

    Jelenleg ahol dolgozom igen is nézik a diplomás végzetség.. persze én diploma nélkül bejutottam, mert ''kellettem'', de! Kb fele negyede a fizetésem az itteni diplomás emberekhez képest (pedig azt nem mondhatom, hogy rosszul keresnék), a másik tény, ami a diploma mellett szól, hogy amin eddig dolgoztam projekt azt befagyasztják.. így átszervezik az embereket, na most nekem nincs diplomám (de már mindent megteszek, hogy legyen) ezért most kétséges, hogy átszerveznek-e. Ha nem akkor megyek máshova dolgozni, ahol a szakmai tudásomat értékelik.. csak kérdés mennyire? Külföld mostanában engem is komolyan gondolkozóba ejtett.. de sok minden köt még MO-hoz..

    Szerintem a diploma kell! De nem, mert többet fogsz tőle tudni.. hanem jobban keresel, esetleg több munkát pályázhatsz meg.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz tildy #860 üzenetére

    Nem nézik, mert van diplomája, ennyi. Az legtöbbször nem is érdekes miből van..
    Külföld.. ma már lehet ez lesz a kulcs szó mindenhez.

    Van olyan ismerősöm, akinek itthon egy jó állása volt (nagyon is) kiment amcsiba, mert az volt a régi álma.. több mint 1éve van kint és még nem talált olyan munkát magának mint itt.. asszem még mindig munkanélküli..

    A tudást nagyon is nézik, de hogy miképpen honorálják egy multinál az nem mind1..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • bobsys

    addikt

    válasz amargo #879 üzenetére

    Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek. De pont ezért is tartom ökörségnek a diplomát (én már csak ilyen vagyok, a középsulis módszerekkel sem értettem egyet). Semmi, de semmilyen dolgot nem ad amit a végzettségednek megfelelően használni tudnál. Mérnök - infós szakot nyomok. Eddig szinte semmilyen szakmai tárgyból nem kaptam felmentést miközben Ms rendszermérnök + Exchange + SQL admin vagyok. Viszont röhögve írtam 5ös vizsgákat. Nevetséges dolgokat tanítanak, 20éves technológiákat stb..., de ez talán már más topic.
    Amit észrevettem, hogy vannak cégek akiknek szükséges a diploma (pl. bankok), de rengeteg helye nem. Úgy tűnt, hogy ált. azokon a helyeken ahol hozzáértő informatikusok választják ki az embereket hisz ők tudják, hogy a diploma helyett ezerszer többet érnek a különböző nemzetközi szakvizsgák.
    Igen sajnos a honorálásnál jelentősen számít a diploma. Igaz a volt munkatársam kevesebbett kapott diplomával mint én, de tudom az a kivételek egyike volt.

    [Szerkesztve]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • _Yvorl_

    tag

    válasz tildy #860 üzenetére

    Azt elhiszem h amár van kapcsolata és mondjuk ajánlás alapján megy akko rnem kérnek semmit, de először bekerülni marha nehéz ám papírok nélkül valahova. És manapsáág az infos szakma sem életbiztosítás abbol is dunát lehet már rekeszteni. Van oylan ismerősöm aki 2 éve még vegetált az infos hátterével, pedig nagyon jó volt de nem vették felsehova kulturáltan és alig kapott pénzecskéket aztán meg sikerült szereznem neki egy helyet egy multinál mint külsős és ma már a 300Nm es családi házát építi a 16. kerületben és foglakoztat több embert a cégében.

    You can't teach new tricks to an old GOD!

  • _Yvorl_

    tag

    válasz bali79 #866 üzenetére

    Szerintem meg az értelmes területükön széles ismeretekkel rendelkező ügyvédekre nagy kereslet lenne. Saját tapasztalatom ugyanis az volt mikor ingatlanoztam hogy az ingatléanos jogász nem volt képes megmondani semmit az adott ingatlanügyekben, pedig már ebben dolgozott hosszú évek óta, és még sok esetben az adásvételi szerződéseket is nekem kellett megírnom mert nem voltak képesek egy biztonságos szerződést megírni., így a fél és egy % közötti jutalékükért úgyszólván nem csináltak semmit csak a markukat tartották. És ez nem egyedi eset volt. Aztán egyszer találkoztam egy dörzsölt rókával minden trükköt csürést tudott topon volt az agya mindenben. Na erről kiderült rá fél évre, hogy nem is ügyvéd a valóságban és a rendőrség körözi ingatlancsalásokért. DE azért rémisztő volt hogy ő tudta a legtöbbet a ''szakmájában''

    Tehát szerintem összegezve jó szakemberekre igenis kereslet lenne.

    You can't teach new tricks to an old GOD!

  • amargo

    addikt

    válasz bobsys #881 üzenetére

    Bennem most lett világos, hogy lehet elveszítem a munkám (választások miatt.. bár most, hogy marad a kormány, lehet feleslegesen parázok) kell egy diploma.. estin elkezdem, vagy levelezőn, ennyi, többet nem fogok tudni. Lapom is (valami felsőfokú OKJ, azt hiszem szakmai képesítésnek hívják) csak rendszer programozásból (szoftverfejlesztő) van c++, de jelenleg sybase adminkodom és persze fejlesztek is. De ezzel kitörölhetem, mert diploma kell..
    Ökörségnek tartottam eddig én is.. de most nem is tudom.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • _Yvorl_

    tag

    válasz amargo #884 üzenetére

    CSak nem valamelyik megszünni készülő minisztériumba vagy államtitkár ? :DDD

    You can't teach new tricks to an old GOD!

  • amargo

    addikt

    válasz _Yvorl_ #885 üzenetére

    Dehogy, bár eltudnám magam képzelni a fejesek között.. de nem.
    Programozok és mindenfélét csinálok egy nemzetközi rendszeren, amit egy nagy (és sokak álltal szídott :) )magyar cég kért. És még szídni is fogják, ha nem kell nekik a rendszer.. na ez lényegtelen.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • tildy

    nagyúr

    válasz _Yvorl_ #882 üzenetére

    Nem volt kapcsolata, ajánlás nélkül ment. Előző munkahelyre is , meg ide is. (ide azt hitte fel sem veszik, ugyanis angolul hülyéskedett az interjú végén leendő munkaiadóival arról, hogy úgy hallotta németben jó K-ák vannak ;] ;] )

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Rick2

    senior tag

    hallottam egy jó mondást: a szánalmat ingyen kapod, de az irígységért meg kell dolgozni. hát, ez rám igaz...

    a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

  • davenport

    aktív tag

    válasz _Yvorl_ #883 üzenetére

    Valahol olvastam hogyha az orvosod, a könyvvizsgálód és az ügyvéded jó akkor olyan nagy baj nem érhet, ( na és persze az informatikus is :R :R
    Egyébként megjósolom hogy a felhígulás és a vacak jelölti viszonyok miatt, rengeteg panasz, lesz, mert mint írtam a fizetős szakok miatt olyanok is elvégzik a kart akik komplett idióták, aztán apucsi vesz egy helyet egy jó irodában, és debilke a végén elhiszi hogy tényleg ügyvéd ( bocsi az erős szavakért, csak mostanában szakvizsgáznak a volt évfolyamtársak ), pedig soha nem lesz dörzsölt mert buta, és a kettő szerintem kizárja egymást.
    Jelenleg csak akkor érdemes végezned ha van háttered és hátszeled ( és ez öt éve még nem így volt, most már sajnos nem elég hogy szép és okos vagy, vagy iszonyatosan elszánt ). Sokan merengve emlegetik a 90-es évek elején amikor elég volt hogy tudtál késsel villával enni na meg annyit tudtál angolul hogy yes/no és egyből vezető állásod volt, ez már nincsen többet.
    Sajnos a jelölti rendszer nem mindig oktat, az emberek zéró gyakorlati tudással kerülnek ki, és ez az a kevés elméleti tudás is szinte azonnal elavul, sok ügyvéd pedig olyan mint az a mester aki mindig elküldte a kisinasát amikor dolgozott, vagy úgy rakta a fújtatót kovácsolás közben hogy még véletlenül se lásson semmit a készülő munkából, ez az ügyvéd később majd egy fénymásolt, vagy előregyártott blankettaszerződés alapján futószalagon gyártja majd a szerződéseket, te pedig becsapva érzed magad.
    Lassan 9 hónapja itt élve, most lehet egyébként a mélypont, mert néha legszivesebben összepakolnék és hazamennék, csak tudom hogy az most még nagy hiba lenne.



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    No money, no honey.

  • Ariadne

    őstag

    válasz davenport #889 üzenetére

    Azt hiszem, inkább _Yvorl_lal értek egyet ebben a témában.
    Ha az egyetemi évfolyamomba járt emberekre gondolok, hát olyanoknak is sikerült elvégezniük, akikről sosem gondoltam volna, pedig az egyik legrégebbi jogi egyetem nappalis szakáról volt szó. Viszont ezek a buta emberek sosem fognak boldogulni hosszú távon, mert az ügyfelek is visítva szaladnak el, ha rájönnek, hogy nulla az illető. Ügyfeleket meg nem tud venni apuci a következő 40 évre... Na persze én is ismerek olyan ügyvédet, aki végtelenül buta és tehetségtelen, de nagyon trükkös, és ilyen embereket is keres maga mellé mindig, akik viszont átvágják őt is. Előbb-utóbb bele fog bukni...
    Szerencsére én sokkal több hozzáértő és a maga területén profi ügyvédet ismerek, mint rosszat. Csak az nem olyan látványos, ha egy egyszemélyes kis iroda két jelölttel intézi két-három közepes cég ügyeit, hosszú éveken át. Nem látványos, de rendes megélhetést biztosító normális munka.
    Hiába végeznek pár ezren évente, de túlnyomó többségüknek van egy középfokú C nyelvvizsgája és fel sem merül benne, hogy talán felsőfok kellene, meg még egy nyelv, azt hiszik, hogy ó, jogi diplomám van, azzal lesz állásom... Én egy spec képzésre is jártam mellette, akik oda jártunk, mind jó helyeken dolgozunk, mert ki tudtunk tűnni a tömegből. Legalább franciául közülünk mindenki tud (ha emellé angolul nem, az megint bukta, de ez már más kérdés), de az angol felsőfokúmmal és a francia középpel még így is ritka eset voltam. Szerintem annyi a titka, hogy igenis tudatában kell lenni annak, hogy a diploma nem cél, hanem eszköz, és önmagában semmire sem elég.

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • _Yvorl_

    tag

    válasz Ariadne #890 üzenetére

    Azért azt a kiegészítést hozzátenném ehhez ''Viszont ezek a buta emberek sosem fognak boldogulni hosszú távon, mert az ügyfelek is visítva szaladnak el, ha rájönnek, hogy nulla az illető. Ügyfeleket meg nem tud venni apuci a következő 40 évre...''
    hogy sajnos nem teljesen így van mert magyarországon gondolom az erős jogászkamara lobbijának köszönhetően bevezettek pár olyan fogalmat hogy bizonyos szerződések csak ügyvédi ellenjegyzéssel eszközölhetőek. És ezzel a ténnyle kiegészülve már egész jól meg tud élni a butább jogász is. Mivel kénytelen vagy neki adni 05-1% közötti jutalékot. És rengeteg iylen butább csinálja, hogy betársul egy ingatlanirodához jogásznak lead a jutalékábol 30-50% ot az irodatulajnak, csak hogy ott lehessen. És így mindkettőjüknek jó.
    Ez nem egyedi eset ezzel számtalanszor találkoztam.

    You can't teach new tricks to an old GOD!

  • _Yvorl_

    tag

    válasz davenport #889 üzenetére

    Sajnos nehogy azt hidd, hogy ez a felhigulás csak a jogi karon ment végbe. Az előző 16 évben belnevelték az emberekbe, hogy az életben senki vagy diploma nélkül, így minden ember köztük sajnos az iyklen debilek is elmennek sulikba. És mivel az iskolák fejpénzt kapnak, valamint a fizetősek meg tandíjat, így az intézménynek nem célja, hogy mindenáron kiszorja az ilyeneket, sőt sokkal jobb neki bentartani 5-6 évig.

    Én közgazdászként végeztem egy jó nevű iskolában és hidd el nem vagyok rosszindulatú de sokszor mi mentünk oda az igazgatósághoz, hogy pár embert ugyan szórjanak már ki innen mert nemcsak, hogy a mi renomenkat rontjak velük, mikor kikerülünk az álláskeresésre, hanem a saját hirnevüket is. És nem tették ki mégse (hiába a pénz nagy úr) Aztán ennek meg is lett a következménye mikor elvégeztem az előte nagyon jó ajánlásokkal hírnévvel renfdelkező sulit majd két évig nem is találtam a sikerszakmámmal és iskolámmal melót. És hiába mondtam én a felvételin, hogy dehát én szumma kum laude végeztem akkor is azt mondták, hogy oh köszönjük ezt a sulit már ismerjük vettünk innen fel embert és meglett az eredménye.

    Egyik oldalam azt mondja, hogy részvétem, hogy el kellett menned és nem tudsz a szakmádban praktizálni a másik, viszont irigyelmert ott a hosszú távú jövőd jobb lehet. Én sajnos bár mindig járt a szám és elégedetlen voltam, de azt mondtam magamba ha már kiköhögtem azt a sok penzt az iskolára diplomát szereztem akkor még ha jól is fizetik csak nem megyek el tányért siikálni külföldre. De ez csak az én kényelmem és közbe sajnos a tudatalattimban tudom, hogy pedig az lett volna jó az én jövőmre nézve is.

    You can't teach new tricks to an old GOD!

  • Ariadne

    őstag

    válasz _Yvorl_ #891 üzenetére

    Az ellenjegyzés valóban jól fizető dolog, de biztonsági okokból létezik, elvileg a hamisítások elkerülésére. Persze nem akadályozza meg teljesen a ''hibákat'' (finoman fogalmaztam, ugye? :U ), de legalább felel érte az ügyvéd, és biztosan szoktak is kirugdosni embereket ilyenek miatt. Rossz belegondolni, mi lenne, ha ügyvédi ellenjegyzés nélkül bárki benyújthatna ingatlan adásvételi szerződéseket a földhivatalhoz...
    Egyébként nem tudom, mennyien perelnek be ügyvédet kártérítésre elrontott adásvételi miatt, gondolom nem sokan. Eleve sok embernek az sem jut eszébe, hogy saját ügyvédet hozzon, és ne bízzon meg a másik fél ügyvédjében. Na meg hallottam én már nagyon elrontott közjegyzői okiratokról is. :DDD

    Azért a ''diplomát kell szerezni'' dologgal kapcsolatban mindig eszembe jut egy ismerősöm. Menő gimit végzett, jó eredményekkel, de sosem akart diplomát, mivel őstehetség fodrász, már gimi idején is ő vágta a jópár osztálytársam haját. Most mesterfodrász, hetekkel előre kell bejelentkezni hozzá, és változatlanul nagyon élvezi a munkáját - diploma nélkül. Én meg a fővárosból képes vagyok utazni, hogy ő vágja a hajamat, mert annyira jól csinálja... :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • _Yvorl_

    tag

    válasz Ariadne #893 üzenetére

    A kivételek erősitik a szabályt szerencsére. Jó hallani, hogy azért még van egy két iylenkósza ember aki szakmában fenomén és ezis az életcélja.

    Nagyon finoman fogalmaztál.

    Azért ezt af elel érte az ügyvéd vizsgáld át mégegyszer légyszives. Tudod miért felel? A nagy büdös semmiért. Elmondom neked én még az ingatlanozások között találkoztam közjegyzői okaratba foglalt dologgal is és utánanézettem a közjegyzőnek és létezett be volt jegyezve a kamaránál és mégis kiderült hogy a papírja nem ért semmit mert az állitólagos aláíró aki német volt és szerény személyem megkereste személyesen, hogy tényleg ő adta e ezt a megbízást és fogalma nem votl róla hogy el akarják adni a tulajdonában lévő ingatlant mások. És mikor ezzel szembesítettük akkor az votl a hivatalos válasz hogy ő csak közjegyző és nem hatóság és a közjegyzői okirat kiadásánál neki csak azt kell megnéznie, hogy az elötte megjelent emberke egyezik a azzal akinek kiadja magát, mégpedig úgy hogy megtekinti a személyijét. DE hogy aztán az hamis esetleg azt már neki nem kell tudni és csokolom mennyünk a sohivatalba reklamálni.

    MEg tudnék ügyvédes dolgokat is mesélni, hogy az ügyvédi letétet elsíbolta a kedves ügyvéd kollega, hogy aztán csak fenyegetések hosszas hatására teremtette elő nekem gondolom más kuncsaftok letétjeinek a felhasználásával.

    Szóval ezt az ők felelnek érte dolgot én nem erőltetném és aki jót akar magának az ne is higgyen ebben.

    You can't teach new tricks to an old GOD!

  • td

    senior tag

    válasz tildy #24 üzenetére

    Meg kell, hogy mondjam, hogy most, hogy másoddiplomás mérnök informatikára járok, úgy érzem, hogy ''semmit'' sem tud hozzátenni a műszaki menedzser végzettségemhez. Tiszta dedónak érzem az egészet. Lehet, hogy nem tanultunk fizikát, vagy annyi elektro mérést, villanytant, de rá kellett jönnöm, hogy ezek nem is jók ''semmire''. Betanított majom kategória gyakorlatilag az egész, a fizika zh-któl kezdve a dig.tech-es tervezésen át az UML-es rajzolgatásig, de a szoftech előadón is csak nevetni tudok (kínomban), mert bár azt mondta, hogy a megértéshez be kell járni, mert hozzátesz az anyaghoz, valójában azonban csak felolvassa a .ppt-fóliákat, aztán a zh-n leíratja a vázlatpontokat. Majd gratulál a 60-mittudoménhány pontos produkciómhoz, hogy egyből meglett vele az aláírás. Az is egy vicc volt elsőben, amikor PPT-n az OO után algoritmusokat kezdett tanítani T.M., gyorsan átvette a láncolt listákat, fákat, mindent, de gyakorlaton való megvalósítása még a nappalin sincs... Hát no comment, mert menedzser szakon volt (persze ez nem nekem baj, hanem azoknak, akik életükben nem foglalkoztak ilyennel). Ráadásul az OO is leginkább a delphis és C#-os/javás Windows-alkalmazásos bohóckodásra (textboxok, rádiógombok, legördölőlisták stb. stb.) megy ki, ami meg haladó programozás címén volt (szálak, dll, web) az se volt egy nagy durranás, ezért aztán megérte idejönnöm.

    Nekünk egyébként sok előadásunk (prog, infe, adb, oprsz-ek stb.) az infósokkal volt együtt, közös progszigorlat is stb. Emellett az infóról kikerülő emberek nagy része szakbarbár, már elnézést a kifejezésért. Persze egyéntől is függ, de sokan olyanok a végén, mint az elején, alig művelődtek valamit. Ebben szerintem jobb a menedzser szak, a volt bánkis legalábbis. Amikor elvégeztem, úgy éreztem, semmit nem tudok, de miközben ott ülök az Isten háta mögött (Óbudán), rá kell jönnöm, hogy ezzel sem tanulok meg sokkal többet, hasznosíthatót. Egy informatikus mit tud hasznosítani? Pl. a fejlesztéssel kapcsolatos tudást, de az meg érzésem szerint alig van. Van viszont helyette sok frusztráló ''baromság'' (agyam eldobom az elektronika laboron is: a csávónak az a legnagyobb gondja, hogy hogyan állnak a monitorok meg a billentyűzetek...).

    A Cs*** a legjobb amúgy, aki úgy tudja hype-olni ezt a szakot, miközben amit tanít, abban nincs semmi nagy durranás. Aztán lehet, hogy csak a másoddiplomás beszél belőlem, de akkor kövezzetek meg.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • amargo

    addikt

    válasz Ariadne #893 üzenetére

    Én sem akarnék diplomát, ha annyira jó lennék, hogy fognám magam és összehoznék egy társaságot, megírnánk egy programot, amire szükség is van, majd eladnánk jó pénzért. De még ez is bukta lehetne, mert vagy populáris program kell, ami interneten terjed.. vagy egy nagy vállalat infrastruktúráját kell átszervezni.. de előzetes szerződés nélkül adatok stb.. ilyet meg ugye nem lehet csinálni. Tehát marad a skype, google, yahoo.. és a frappáns domainek foglalása vagy esetleg valami égbekiáltó nagy 5let.
    A két eset nem azonos.
    Diploma nekem sem kellene, ha ezt meg tudnám/tudnánk csinálni, diploma ahhoz kell, hogy a nagyvállalat nagypénzért dolgoztasson.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Ariadne

    őstag

    válasz _Yvorl_ #894 üzenetére

    Persze én is tudom, hogy vannak ilyenek, de az ügyvéd hivatalosan felel azért, amit ellenjegyez, csak be kell hozzá perelni, meg felnyomni a kamaránál, nem pedig fenyegetni, mert annak nem marad nyoma, és vígan folytathatja ugyanúgy tovább... Azt meg nem tudom most pontosan, a közjegyző miért felel, miért nem, de ők teljesen más tészta.
    Minden szakmában vannak tehetségtelen meg a határokat átlépő emberek sajnos, meg kell próbálni kikerülni őket, ennél többet nem tehet az ember szerintem.
    Okosan kell ügyvédet választani (ismerősök, rokonok révén, akivel már volt jó tapasztalat), és választani kell ügyvédet. Hallottam már észvesztő sztorikat, mennyire felelőtlenül fognak bele emberek lakásvásárlásba, mikor ''a másik félnek van ügyvédje, majd ő megcsinálja'', meg papír nélkül fizet nagy összegeket építési vállalkozóknak, aztán meg szalad a rendőrségre (ami nem megoldás), ahelyett, hogy előbb gondolkozott volna kicsit... Szóval nagy az a bizonyos állatkert. :(

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • davenport

    aktív tag

    válasz amargo #896 üzenetére

    Sulija válogatja, de a diploma bizonyos helyeken nemcsak arról szól hogy egy darab papír, van ahol egy fajta gondolkodásmódot, és problémamegoldást is tanít, sajnos egyre kevesebb helyen.
    Az hogy mostanában divat egy kicsit leszólni a diplomát az sajnos pontosan az oktatás minőségét jelzi.
    Én sem szólom le az enyémet, keményen megküzdöttem érte, és saját magamat minősíteném ha egy X évi munkát szapulnék, csak most úgy jött ki a lépés hogy egyelőre nem használom.

    No money, no honey.

  • amargo

    addikt

    válasz davenport #898 üzenetére

    Én nem szólom le a diplomát.. főleg kampányolok mellette :)
    Nekem még nincs, de akarok.
    Gondolkodásmód? Tapasztalom, Kedvesem már a 2.at fogyasztja és igencsak szembetünő a változás.

    Azért fura lesz nálam jóval fiatalabbak közé vetődni, de van egy kollegám, aki istentudja hányadik diplomáját eszi (ELTE tórtúra kitalálója) jóval idősebb nálam, akkor nekem sem jelenthet ez gondot.

    Vissza térve én bebiztosítottam magam már egy másik munkával is, ha itt még is csak megszünne. Csak ott kérdéses, mennyire tettszene a főnökségnek, hogy diplomát akarok, munka mellett.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • davenport

    aktív tag

    válasz _Yvorl_ #894 üzenetére

    Az ügyvédekről természetesen lehet vitatkozni órákig, de ezzel szétoffolnánk a topicot, de hidd el hogy addig remekül meg fognak élni amig az emberek ennyire felelőtlenek.
    A felelősség tekintetében nem kell szégyenlősnek lenni, ha gond van bel kell jelenteni

    No money, no honey.

Új hozzászólás Aktív témák