Új hozzászólás Aktív témák

  • davenport

    aktív tag

    válasz _Yvorl_ #883 üzenetére

    Valahol olvastam hogyha az orvosod, a könyvvizsgálód és az ügyvéded jó akkor olyan nagy baj nem érhet, ( na és persze az informatikus is :R :R
    Egyébként megjósolom hogy a felhígulás és a vacak jelölti viszonyok miatt, rengeteg panasz, lesz, mert mint írtam a fizetős szakok miatt olyanok is elvégzik a kart akik komplett idióták, aztán apucsi vesz egy helyet egy jó irodában, és debilke a végén elhiszi hogy tényleg ügyvéd ( bocsi az erős szavakért, csak mostanában szakvizsgáznak a volt évfolyamtársak ), pedig soha nem lesz dörzsölt mert buta, és a kettő szerintem kizárja egymást.
    Jelenleg csak akkor érdemes végezned ha van háttered és hátszeled ( és ez öt éve még nem így volt, most már sajnos nem elég hogy szép és okos vagy, vagy iszonyatosan elszánt ). Sokan merengve emlegetik a 90-es évek elején amikor elég volt hogy tudtál késsel villával enni na meg annyit tudtál angolul hogy yes/no és egyből vezető állásod volt, ez már nincsen többet.
    Sajnos a jelölti rendszer nem mindig oktat, az emberek zéró gyakorlati tudással kerülnek ki, és ez az a kevés elméleti tudás is szinte azonnal elavul, sok ügyvéd pedig olyan mint az a mester aki mindig elküldte a kisinasát amikor dolgozott, vagy úgy rakta a fújtatót kovácsolás közben hogy még véletlenül se lásson semmit a készülő munkából, ez az ügyvéd később majd egy fénymásolt, vagy előregyártott blankettaszerződés alapján futószalagon gyártja majd a szerződéseket, te pedig becsapva érzed magad.
    Lassan 9 hónapja itt élve, most lehet egyébként a mélypont, mert néha legszivesebben összepakolnék és hazamennék, csak tudom hogy az most még nagy hiba lenne.



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    No money, no honey.

Új hozzászólás Aktív témák