Új hozzászólás Aktív témák

  • KoVee84

    senior tag

    válasz HSM #63250 üzenetére

    Ezt írtam volna? :U
    Arra céloztam, hogy a te motoros tudásod az biztosan nem az a szint, ami gyorsabb lenne pályán abs nélkül, mint azzal :D
    De nézzünk egy szemléltető példát, hátha így megérted.
    Hungaroring, célegyenes vége. Kicsit elnézted a féktávot, 100m van a kanyarig, fogaid összeszorítva reménykedsz, hogy be tudsz fordulni az SV-vel. A félelemtől megemelkedett adrenalin szinted miatt melegség önt el, minden érzékszerveddel a kanyarra és a pontos fékerőre fókuszálsz. Egyszer csak felvillan benned egy rég elfeledett emlék. Az augusztusi DH Eplényben még 8 évvel ezelőttről. Az a nagy jobbos, ahol laza volt a talaj és majdnem nyakad törted. Akkor is megcsináltad, most is fog ez menni, meg lesz ez. Rutinos mozdulatokkal majdnem csúszáshatárig húzod a féket, a motor erőteljesen lassulni kezd, ekkor leszállsz az első fékről, és bedőlsz. Már biztos, taknyolás nélkül meg lesz az ív. Ekkor egy S1000RR kívülről megelőz, úgy, hogy a srác cigizik meg újságot olvas közben, bal kezével meg a lelátóra integet az ismerőseinek. És tudod miért? Mert ő nem beszél sületlenségeket az abs-ről, hanem használja és élvezi ;]
    A hozzászólásaidat olvasva nekem mindig az jön le egyébként, hogy nem vagy valami túlzottan alázatos a motorozáshoz. Ez nem gond, az én hozzáállásom is hasonló volt (az abs dolog kivétel, mert azt mindig is szerettem volna), csak utána elestem párszor :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák