Új hozzászólás Aktív témák

  • Pokca92

    csendes tag

    Sziasztok!

    Látom az aksi kérdés még mindig megy, ami nem is csoda, hiszen ki nem szeretné ha legalább másfél napot aktív használat mellett kibírna a telefonja. Persze ha Wifizel akkor nyilván gyorsan lemerül, de ez általában minden telefonnál így van. Viszont van erre egy jó kis program, amit az unokabátyám ajánlott! Ezzel a programmal újra lehet kalibrálni a telefonnak az "aksiját". Mert van ugye a telefonod, az egyik Defys kolléga már írta, hogy az aksit be kell kalibrálni, 10%-on fel kell rakni tölteni stb., hogy tudja a telefon, hogy hol van a határ! Nos ez igaz is! Lehet, hogy az aksid bírna másfél napot is, de a telefonod már úgy rögzítette, hogy így kell lemerülnie! Nos, erre van ez a kis program, hogy ezt töröld a telefonból, majd újra be tudd kalibrálni az egészet. A program neve pedig: BatteryCalibration (Egy zöld droid a jele, benne % jellel) !!! Ez úgy működik, hogy felrakod tölteni a telefont, majd jelez egy idegesítő hanggal, hogy 100%-on van, majd lehúzod, és rá böksz a Battery Calibrationra ! Innentől kezdve, már teljesen letisztult "aksit" kapsz. (Ha esetleg lehúzod a töltőről és máris 99% ahogy nekem szokott lenni, akkor gyorsnak kell lenned. Vagy esetleg még a töltőn csinálod, bár Én inkább így is-úgyis megcsináltam.) Tényleg működik, mert nekem jóval tovább bírja a telefonom! Mondanom sem kell, hogy ehhez a programhoz ROOT-olt telefonra van szükség, mert root jogot fog kérni.
    Remélem segítettem.

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák