Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flashpointer

    őstag

    Par nap merlegeles utan az NR200 atalakitasat (hogy belemenjen a 3070) elvetettem mivel egy csomo munkaora utan ugyanott lennek meretben mint a Seep altal megemlitett im1 Pocket-tel olyan modon, hogy meg kellene hozza emelni a labakat is amitol eleg benan nezne ki aranyaiban.

    Szoval mivel tegnap megjott a cucc es gyorsan beledobaltam mindent megosztanek nehany eszrevetelt:

    Eddig azert is nem is vettem szamitasba ezt a hazat mert messzirol gagyi aliexpresszes masolatnak latszott kromos muanyag labakkal. A kollega javaslata utan megneztem par reviewt es ennyiert adtam neki egy eselyt:

    (Mikor hazakat kerestem lattam ezt is de automatikusan kiszurtem igy nem is talaltam megfelelot, Ideiglenesen egy Fractal design r7 "compact"-ban volt a gep de az akkora hodaly mar hogy tenyleg sok volt ugyhogy az nem volt opcio.) szoval a labak meg mindig olyanok de ar/ertek aranyaban NR200-hoz hasonlo, amennyivel olcsobb annyival alacsonyabb a minosege (Tapegysegrogzito-ketrec bananba volt hajolva, festegreteg-miatti szorulas a menetben elso hasznalatkor, csattanassal rogzulo oldalfalak stb.)

    Kb 20 mm-el magasabb az NR200-nal es ennyi, belso felepitese hasonlo, vannak pozitivumok es negativumok is:

    + A tap elolre valo rogzitesenel vegre normalis meretu kivagas van es levego is konnyebben jut oda (NR200-nal a ventilator felet is kitakarja raadasul csak alulrol szivja be a frontpanel a levegot.)
    + A Tap also pozicioja kisse kozelebb van a tetejehez (5 mm-el max) de pont eleg hogy ne nyomja a kabele a VGA-t (Nalam az NR200-ban problema volt) de ugy is elfer felette egy 25mm-es venti (Vekonyabb a teteje+nincs az a gumirogzito)
    + Teteje egyszerubben lepattinthato, nem kell nagy erovel feszegetni a vekony muanyagot az alaplap-feloli elerhetetlen rogzito miatt
    + 57 euro volt :D
    + A kis hozzaadott csavartarto dobozka tok jo, nem kerul semmibe es legkozelebb nem kell azosszevegyitett csavarok kozott keresgelni.
    +a 4,3 slotos VGA ugy megy be hogy meg marad kb 10mm hely a venti es az also lemez kozott ami idealis a ventik zaja szempontjabol (nem kozvetlen a perforacion fekszik)
    ++Megfordithato teljesen oylan modon hogy a VGA legyen fent

    - Eredetileg csak keskenyebb hosszu VGA fer bele (kisebb a Frontpanel-fele eso kivagas a hazon, de ezen a Dremel segit, nekem pont rovidebb VGA ment bele)
    - Perforacio a burkolaton szellozes szempontjabol elonytelenebb, a hozzaadott magneses porszurok sem olyan jol szellozoek mint CM hazanal, egymasra teve eleg durvan nez ki ugyhogy azokat ki is vettem belole.
    - Az elso es hatso burkolatot osszetarto elek szegecseltek, nem szerelhetok, a Noctua 3070 igy eppen beszerelheto az alaplap kivetele nelkul.
    - Rovidebb labak, gondolom nyertek par mm-t az osszmagassaghoz a rosszabb szellozes karara.
    - feher csak aliexpresszrol van es ketszer annyiba kerul 2 honapos szallitassal :(

    osszessegeben nagyon kellemes meglepetes volt, pont ilyen hazat kerestem mindig is csak nem tudtam rola, HDD meg ilyen kokorszaki dolgok amugy sem kellenek mar, mATX lap a kedvezobb ar mellett a negy memoria-slottal (nalam majd AM5 ha megjelenik).
    Raadasul ha a trend folytatodik a VGA-k is inkabb novekednek ugyhogy egy koverebb kartya mellett tenyleg semmi ertelme nincs az itx lapnak foleg ebben az esetben ilyen mereteknel hogy a pocket 2 centivel magasabb es kinyilnak a lehetosegek.

    Biztos vagyok benne hogy a CM is kiad egy matx verziot, mas nepszeru gyartonal is olvastam hogy keszul egy teljesen hasonlo felepitesu hazzal ugyhogy szerintem a jovoben biztos lesz valasztek is. (pl. hatso vertical slot helyere normalis szellozes ventivel) Nalam majd egy Slim Noctua megy majd a CPU huto fole, a teljes magassagu nem fer be, illetve az AMD platform hatranya hogy a hutot rajta nem lehet csak 180 fokonkent elforgatni es a procirol igy pont a backplatre kapja a meleg levegot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák