Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Archttila #43792 üzenetére

    Ez a "force L0s" annyit csinál, hogy nem engedi L0 állapotba lépni a portot, ami egy energiatakarékosabb és lassabban elhagyható állapot. Ettől még ezen szint és felette lévő összes támogatott állapot felvehető a hardver által és kontrollálható az OS által.

    Nálam alap esetben "disabled"-en volt a kapcsoló, ami azt jelenti hogy szabad kezet kap az OS és az összes a porton ülő hardver által támogatott állapotot kényszerítheti. Ezzel nekem annyi problémám volt, hogy megemelve a frissítést 240Hz-re, homályosabb volt volt a VGA DP portján kijövő kép, mint 60Hz-en. Ennek egyértelmű kábel problémának kellett volna lennie, de ezt a "force L0s" megoldotta.

    Tegnap már elkezdtem magamévá tenni az nvme white paper-t, benne lesz magyarázat. :)

    Amúgy jó irányba indultam el: A kevesebb kábel - kevesebb zajt szed össze, ez érezhetővé vált az egér reakció idején, amint lehúztam a sata eszközöket a lapról. Sata vezérlőt letiltva nem ugyan ezt a hatást adta. Mellesleg a CPU vrm-je is hűvösebb mint eddig volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák