Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert400

    tag

    válasz King Unique #64375 üzenetére

    A kérdésem elméleti volt. Én uefi/gpt párost használok nvme ssd-vel. Szimplán szégyenletesen keveset tudok a dolgokról, ezért úgy éreztem utána olvasok.

    Írtad, hogy -1db gpt esetén.

    Viszont ha én megnézem a lemezkezelőt akkor 3 partició van a c mellett:

    Helyreállitás oem partició
    efi rendszerpartició
    és megint egy oem partició.

    Lenne még két kérdésem ha nem bánod/bánjátok:

    1:
    "A MBR program a merevlemezen megkeresi az aktív partíciót, majd ennek az első szektorát betölti a memóriába. Egy bootolható partíción belül az első szektor(oka)t (ez nem azonos a MBR-vel!) rendszerbetöltő szektornak (boot sector vagy boot record) nevezik. Az aktív partíció boot rekordja egy másik, saját kis boot programot (bootstrap code) tartalmaz. A MBR program átadja ennek a kis programnak a vezérlést. .Ez a bootstrap program elkezdi az aktív partíción található operációs rendszert a merevlemezről betölteni a memóriába. Ettől kezdve már az operációs rendszer saját boot lépései következnek."

    Szóval ha jól értem az mbr megkeresi azt a particiót amire az op rendszer lett telepítve, majd a windows boot manager által előhívott windows boot loader betölti a windows kernelt a ramba, majd a kernel kialakítja a szükséges környezetet?

    Illetve gondolom uefi esetén is ugyan ez a helyzet, csak akkor nem mbr particiót keres hanem egy bootolható efit.

    -------------------------------

    2:

    közben ezt már elfelejtettem, de majd megírom ha eszembejut. :(

Új hozzászólás Aktív témák