Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Frawly #60904 üzenetére

    Beleolvasgattam ebbe a topic-ba (vásárlás előtt) és részemről is +1, hacsak nincs vmi iszonyúan nyomós oka a gyors SSD-nek, pl. video vágás hardcore módon és hasonló, tök8, milyen az SSD, bottleneck hatás van.

    A Linuxra is igaz, amit írtál: jó ideje átköltöztem Desktop-ilag is rá, tökre elfelejtve W10-et. Eddig minden nagyon szép és jó, de ha mondjuk ha hdparm -y -al lelövöm az összes (7db!) HDD meghajtóm, hogy ugyan legyen már kicsit csend + olvasgatok neten, fórumozgatok, 1-1 képletöltés és vissza (a rendszer SSD-n van, így oda megy Pictures-be ugye), + még zfs "raid" tömbjeim is vannak a vinyókból kialakítva, még ilyen viszonylag átlagos használat mellett se pörgeti fel őket újra a Linux, mert valami kósza kóbor bit "véletlen" arra jár és akaratom ellenére beindítgatja a HDD-ket. Semmi ilyen. Tegnap úgy este 8-tól éjfélig nyomkodtam a gépet, fórumozgattam, nézelődtem, volt benne SSD-re mentés is ugye a saját Documents, Downloads és Pictures mappáimba /home/user -en belül, és a HDD-k végig álltak. Windows-ban már attól újra beindulnának, hacsak lenyomom az Explorer gombot, ha előtte még 1x sem történt ez meg. Annyira más a kettő, annyira engedelmes, klassz jószág a Linux, hihetetlen jó. Több tanulással jár, de utána sokkal kezesebb bárány.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák