Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok,

    apámnak szeretnék a zenelejátszójába venni egy SSD-t.

    A kütyü egy Raspberry Pi4 alapú, USB3-as csatival rendelkező Volumio eszköz, amin most lóg egy 500-as lassúcska WD laptop HDD, ezt migrálnám át neki SSD-re.

    Hogy segítsek Nektek, hogy segíthessetek nekem, hozom a kötelezőket kitöltve. :)

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    Tok-vonó 25, USB3-as adapterrel együtt.

    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    512G/1T (utóbbi csak ha belefér, de sztem 512 lesz)

    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    Nincs eldöntve. USB3-as "stick" házzal szeretném a Pi4 USB3 portjába dugni és mivel az NVMe modellek jellemzően teljesítményorientáltak és melegebbek, SATA-sat gondoltam bele, a létező leghűvösebb modellt az ajánlóból, sebesség nem lényeg a flac-ok alá, már a puszta SSD dolog is óriási lépés lesz. Lehet csupasz a kütyü, de ha háza van, mert csak külsőből találok ilyet, max kihúzom a házból és úgy építem be a Pi mellé a nagy házba. (Egy nagy alu házban van a motyó, most még eléggé üres a pici Pi-vel :) )

    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
    Hááát ... jó kérdés, mit mondjak erre ? Ilyesmit lehet kapni itthon ? (SATA verzióban persze).
    [link] Ezeken fogalmam sincs, milyen kontroller, áramkör van ...

    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
    Mindegy, minden pótolható. Lehet csak 3 is..

    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    Átlagos. Fájltárolás. Egyszer telemásoljuk úgy 80%-ig, utána már csak kevés olvasás, mégkevesebb írás. Egy DIY médialejátszó része lesz, csak zenére (video-k nincsenek).

    :R

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák