Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz tpeter77 #29852 üzenetére

    Nem csak a csíkszélességen múlik a tartósság, hanem azon is, hogy TLC , MLC vagy 3D V-NAND TLC, vagy 3D V-NAND MLC. Ezen belül is van 3, 5 és 10 év garanciás típus, és ezeken belül is van olyan, amikre írási limit ( pl.75TB) van a garanciára, azaz ha ezt a limitet átléped, akkor megszűnik a garancia. Ezek az ismérvek nem csak a Samsungra vonatkozik.
    Samsungnál egyértelműen az MLC-s Pro típusok a tartósabbak.
    Meddig bírja a terhelést egy SSD? Kis érdekesség, olvasnivaló.

    120 GB-osok közül én most a HyperX 3K, HyperX Fury, Samsung 850 EVO közül választanék az alsó kategóriában.
    Ha jobb kell ( nem gyorsaságban, hanem tartósságban, megbízhatóságban és garanciaidőben), akkor az 5 év garanciás, írási limitmentes Intel 530 vagy Corsair Force GT, illetve a Corsair Neutron és Neutron GTX (MLC) még mindig nagyon jó típusok, hiába nem a legfrissebbek, sőt. Illetve vehetsz Samu 850 Pro-t, és Plextor M6 pro-t is.

    240 GB körül a Crucial BX100, TRANSCEND SSD370, Samsung 850 EVO, HyperX Savage, HyperX 3Kés az írási limit mentes Adata SX900 jó vétel még az alsó kategóriában.
    Felette meg kb. ugyanaz, mint a 120 GB-osoknál.

    (#29854) PalSan: Nagyon jó SSD-nek tűnik az is. Szerintem vehető.

    (#29855) sz_abika: csak azt ne! Összefoglalóban az ajánlás, vagy amit épp írtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák