Új hozzászólás Aktív témák

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Bizonyos feladataim miatt szükségessé vált a régi, 8 éves laptopom (Dell Inspiron 1520n, T7250, GF8600mGT 256MB) használhatóvá tétele - nem fér bele egy új gép vásárlása.
    A memória duplázás (2->4GB) folyamatban, de egy SSD-re is szükségem lenne.
    A vinyó kimenne vmi optibay-es megoldással az optika helyére, legalábbis ez lenne a normális megoldás.
    De.
    De ez a maga idejében bika gép volt egy csomó olyan fícsörrel, amiket sosem használtam. (3G modem - aka SIM foglalat - pl) Ezért elképzelhetőnek tartom, hogy van rajta valami jó kis üres foglalat, ahová bepattintható egy mini megoldás szerelés nélkül. (PCI-E, express card, mSATA - bár akkoriban talán még nem is létezett - nem értek hozzá igazából)

    A vinyó SATA-II, ofkóz.
    Tudok-e, szabad-e, érdemes-e SATA-II SSD-t kereni, vagy csak feleslegesen drága, úgyis kompatibilis visszafelé? (elolvastam az első hsz-t és hiszek neki, erre elvileg tudom a választ :) )

    Hol tudom feltérképezni az extra slotokat, merre nézelődjek az Everest/Aida64-ben?
    És - természetesen - mit javasoltok 120(128)as vagy 240(256)es méretben? Nem érdekel ha 10%-al lassabb mint a csúcs SSD, költséghatékonyság, megbízhatóság a fő szempont.

    Köszi előre is!

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

Új hozzászólás Aktív témák