Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diocles

    aktív tag

    válasz Tonyo #123306 üzenetére

    Csak személyes véleményt tudok megosztani.

    Először 16:9 32" 1440p-t használtam scaling nélkül. Betűméret 80 cm-ről nézve ideális, de a 92 ppi MacOS-en borzalmasan néz ki. Nincs low dpi támogatás, és talán a subpixel antialiasing hiányzik, talán az hogy Windows-hoz hasonlóan shiftelje a glypheket, hogy pixelekre essenek...

    A lényeg, hogy MacOS-en a 92 ppi iszonyatosan kevés. Windowson szép, de itt szörnyen néz ki.

    A 110 ppi, hát... Azok után, hogy tudom, hogy a 92 ppi mennyire rossz, nem tudom, hogy 110 éppencsak elegendő lenne-e.

    Aztán váltottam 32" 4K-ra és 150%-on használom. Tökéletes betűméret, és már egészen szép kép. Ez 140 ppi, és elégedett vagyok vele, de még mindig látom, hogy a laptop képernyője szebb (pedig azon is alapból is van scaling). Szóval ha valami kívánnék, az a még egy kicsit nagyobb pixelsűrűség lenne.

    Scalinget ugye 2x vagy 1x móddal lehet elkerülni, előbbiben annyi helyed van, mint egy FullHD-s monitoron, ami nagyon kevés, utóbbival meg fájdalmasan aprók a betűk, bár jó a szemem, nekem ez utóbbi sem jön szóba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák