Új hozzászólás Aktív témák

  • trafipax

    tag

    Sziasztok!

    egy kis bíztatást, illetve tisztánlátást szeretnék kérni tőletek.

    Feleségemet nagyon érdekelné a fotózás és szeretnék neki venni egy MILC gépet.
    Ennek tudatában elkezdtem egy jóideje olvasgatni a témában.
    Viszont minnél többet olvasok, annál inkább elbizonytalanodok, hogy meyik típust is válasszam.
    nagyjából 3 típus van ami szimpi lehetne, de mindegyiknél van egy DE

    1,Sony ICLE A6000
    2,Fujifilm X-T10
    3,Panasonic GX 80

    és akkor a DE-k:

    -a Sony egy viszonylag öreg konstrukció (bár ez terszik a legjobban), ha az utódja az A6300 az már nem fér bele a keretbe.
    Tudom hogy nagyonjó képet csinál, de ha kiadok ennyi pénzt akkor a lehető legújabb technikát szeretném kapni a pénzemért.
    és ugye eléggé felment mostanság a Sony-k ára (kb 20%)
    -rossz beidegződés de a tesóméknak volt egy régebbi Fujifilm gépe ami szar képeket csinalt. ha ezt eltekintem erről tudok a legkevesebbet. Valamint ez már kicsit túl is lépné a keretet.
    Itt a forumba is kevesebb hozzászólást olvastam. Van hozzá elég obi esetleg használtan is???
    -a Gx80ról olvastam a Prohardveres cikket is, de azzal csak az az érzésem hogy az APS-C szenzor még mindíg nagyobb a 4/3osnál...

    ezeket félretéve tudnátok kis útmutatástadni a 200 ezer Ft körüli kategóriában?

    - Gépre szánt összeg? 200-220 kit obival, (majd +obik idővel)

    - Felhasználás? Beltér, gyerekfotózás, majd később kis természet, nyaralás

    - Méret számít? igen, törekszem a kis méretre

    - Videóra szükség van ? általános videó minőség.

    - Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? félek, h egy használt géppel átvernek, inkább új

    - Egyéb kívánság, speciális igények? nope

    Köszi a válaszokat előre is!

    elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

Új hozzászólás Aktív témák