Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Tikakukac #19164 üzenetére

    sztem olvass utánna pár helyen mi a különbség milc-ek vs dslr-ek között, nincs olyan, hogy ez jobb vagy az jobb, ha meg csak "komolyságra" vágysz, akkor vehetsz egy bazinagy szuperzumm kompaktot is, oszt a képminőséget toszhatod...ha a lehető legjobb gépet akarod megvenni, akkor az igényeid alapján választasz, ha meg csak komoly fotósnak akarsz kinézni, akkor valami 1000d a tuti, egy kuka kitobival, oszt a legtöbb haver is elégedett lesz sztem :P
    ha már szóba jött, főbb milc-dslr különbségek: milc-ekben nincs tükör, kisebb a bázistáv, ezért kisebb az egész gép, objektívek, ezért lv vagy evf az elterjedt, ovf nem igazán, aminek az előnye: evf-ben kb. azt látod amit a végső képen is, tehát ha fehéregyensúlyt, bármit állítasz, az látszik a keresőben is...hátrány: eszi az akksit, ugyanúgy mint a kijelző. milc-ekben az alsó szegmensekben csak kontraszt af van, a nikon 1-et leszámítva, ami sportfotóra nem jó cserébe nincs back-front focus...vagyis, fontold meg, kell-e pdaf, ovf vagy evf, esetleg elég az élőkép, fontos-e a kis súly-méret, illetve később bővítenéd-e az obiparkod, és milyen irányba. itt van pár gép, amiket érdemes átnézned + az elmúlt hetekben láttam olcsóért pana g3-at, g5-öt is :)

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák