Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz raycoon #69808 üzenetére

    Igen, ez az ollós, szigetes billentyűzet, ahogy írod. Egyéb konkrét kérdést nem fogalmaztál meg a hozzászólásodban, de a Rapoo egy ismert gyártó az olcsó, lapos billentyűzetek piacán, vezeték nélkülieket is szoktak itt ajánlani.

    #69805 nyunyu

    Ha belegondolsz, nem annyira meglepő azért. Ha 8 éve volt 35k, azóta volt infláció is bőven. És okés, hogy használt, de egy billentyűzet nem olyan mint egy mobiltelefon hogy 4 év alatt teljesen elavul, megszűnik a szoftveres support stb. Gondolom aki megvette, nem zavarja az elöregedő membrán, esetleg fényessé vált kupakok.

    Ilyesmi billentyűzeteket meg sokan keresnek, világítós, lapos, magyar, vezeték nélküli...kb. mindent kipipál. Tipikus kereslet-kínálat sztori ez szerintem, egy basic angol mechanikust cserébe már gombokért tudsz csak eladni, hiába jobb rajta gépelni, mert már annyira túltelített a piac.

    Mondjuk hozzáteszem nekem van ősöknél Cougar 200K, ha ezen is olyasmi a gépelési élmény, akkor nem is olyan rossz az.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Molydeus

    őstag

    válasz raycoon #69819 üzenetére

    Ha már rapoo, nézz rá a 9300M-re is. Ugyanúgy lapos, ollós és hasonló a probook kiosztásárhoz. A le/fel nyilak nem félmagasak és a balra nyíl miatt a numpad 0 -ja csak egy egység széles, de amúgy eléggé hasonló.
    A 9500-hoz hasonlóan 9900-hez képest ennek is megvan az előnye, hogyha több géppel használnád, akkor a váltáshoz hotkey-k vannak megadva (Fn+1..4), nem pedig az aljára rakott dedikált kapcsoló, ami a gyakorlatban kényelmetlen megoldás.
    Ha nem Bluetooth-szal használod, hanem a mellékelt 2.4GHz-es dongle-lel, akkor nem dobja el a kapcsolatot olyan gyorsan, így jóval kisebb eséllyel marad ki leütött betű.

    M.

  • Molydeus

    őstag

    válasz raycoon #69821 üzenetére

    A 9300 annyira lapos és enyhe szögben döntött, hogy alatta, az asztalon támasztom meg a tenyerem, kb mint a notebookon is teszem. Persze nyilván ez a forma egybevág azzal is, hogy alapvetően tv-k, tabletek, stb. mellé szánja szerintem a rapoo.

    Szerintem az itthon kapható rapook, ha csak nem tünteti fel ellenkezőleg a forgalmazó, akkor ISO kiosztással és magyar feliratozással jönnek, Nekem a 9000-es és a 9300-as is magyar, bár a kisebbiknek "hibrid" kiosztás, van Í a bal Shift mellett, de egysoros az Enter és felette van az Ű.
    A gyártók sokszor nem csinálnak külön ISO termékfotókat, azért látsz a honlapokon csupa ANSI-t, de a specekben ott szoktak lenni a különböző lokalizációk.

    Azok az ollós bill.-ek (asztali és notebook), amikre emlékszem, 1mm körüli úthosszal működnek (régebbi notikon nagyobb is volt). A keychronnál használt mechanikus gateron low profile-ok pedig névlegesen 1.5mm-et tesznek meg. Ez már akár érezhető különbség is lehet (legalábbis nekem pl. a cherry mx silent red 3.4mm-e feltűnt a legtöbb normál magasságú switch 4mm-eréhez képest), de semmiképpen sem nagy.

    M.

  • HardRic

    addikt

    válasz raycoon #69819 üzenetére

    én pont a másik véglet vagyok. Annyira hajkurászom a tökéletes kiosztást, hogy folyamatosan újratanulok mindent. Idén nem csak 40%-os orthora álltam át, de kipróbáltam Dvorakot, Colemaket, Hands Down Neu-t, majd amikor rájöttem, hogy a gyakori magyar-angol váltogatás miatt egyik sem tetszik, csináltam magamnak egy saját kiosztást ami mindenféle online elemző tool szerint is jobb mindegyiknél (számomra).
    Most már elértem vele a 75 wpm-et, úgyhogy nem tervezem megint elölről kezdeni, de valami kicsit minden hónapban finomítok rajta. Nekem erről szól ez a hobbi, imádom testre szabni a dolgaimat és nem mások designjához alkalmazkodni.

  • totron

    addikt

    válasz raycoon #69819 üzenetére

    még évekkel később is mellé ütöttem
    Megértettem. Nem bántásból írtam, amiket, de ez tényleg olyan, mintha azt kérnéd, hogy más válasszon neked nőt.
    ahol nem futok lukra
    Egy MM az utolsók közt jutna eszembe. Ugyanazt tudom mondani, önismeret/tapasztalás, tényleg minden és mindenki más csak közelítőértékekkel szolgálhat. A lehetőségeket felvázoltuk, bejártuk. Rendelj be párat, lesz járulékos veszteség a szállítási költségek miatt, még ha továbbadod is, jobbat nem tudok (szerintem más sem). A Microsoft vonalat említeném megint. Azt nem értem miért ragaszkodsz a céghez, nyilvánvaló, hogy nem fogják számodra finomhangolni, ez egy saját út, legjobb esetben beszállnak ők is, meg te is a kiadásokba.

    ISO kiosztású volt a kép, szín, kiosztás, ezekkel tipikusan el lehet csúszni, még odafigyeléssel is, nem ügyelnek rá sok esetben a webshopban (pl. az említett hibrid kiosztás), nekik mindegy, neked már kevésbé, jogosan. De van, hogy még a doboz is megtévesztő színügyileg. Minek új, saját fotó? Ugyan már! :D

    (#69820) Molydeus, akkor nem dobja el a kapcsolatot olyan gyorsan
    Bennem mindig ott ketyegne az óra, hogy na mikor, beleszólva ezzel az ujjakon át eszközölt szöveg kiömlesztési struktúrájába és sebességébe. Szerintem ez nevetséges.

    (#69823) HardRic, online elemző tool szerint
    Melyek ezek és hogy működnek? :U Angolra egész jó a qwerty (nálam y), átváltva magyar szövegelésre már érződik a hátrány, persze ehhez sokat kell angolul pötyögni, hogy kiütközzön. Mindent egybevetve és nem a hobbifaktorát nézve megérte átállni bármelyik alternatív kiosztásra is, tényleg hatékonyabb, könnyen jönnek a plusz WPM-ek?

    (#69818) Horvi, neki sem 1 ruhája/ékszere van. Tükrözd az egyéni kedveléseket, igényeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák