Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HardRic

    addikt

    válasz totron #69824 üzenetére

    [https://colemakmods.github.io/mod-dh/analyze.html]
    [http://patorjk.com/keyboard-layout-analyzer/#/main]

    A QWERTY is már a good enough kategória, azért is maradhatott fent. A leggyorsabban gépelő emberek nagy része továbbra is QWERTY-t használ. Amiért megéri váltani másra, az a finger travel csökkentése és a komfort.
    A legtöbb kiosztás arra megy rá, hogy a leggyakoribb betűket a home row-ra, vagy egy erős ujjhoz közel pakolja. Van ahol ezen kívül legfőbb szempont a hand alternation (minél gyakrabban válts jobb és balkéz közt), van ahol pedig a rollokra mennek rá, hogy egy csomó gyakori karakterkapcsolat egymás melletti ujjakon legyen begépelhető, lehetőleg “kintről befelé” haladva. Van ahol a kisujj tehermentesítése nagyobb szempont, és emiatt más előnyöket áldoznak be.

    Rengeteg kiosztás van, rengeteg alternatíva, ha valaki érzi magában az erőt, párat érdemes kipróbálni. Aztán ha nem jön be egyik sem, akkor mindig vissza lehet térni a megszokottra.
    Amúgy a legtöbben azért számolnak be WPM növekedésről, mert sok-sok év után végre megtanulnak 10 ujjal, szabályosan gépelni az új kiosztáson. Nem maga a kiosztás a gyorsabb.

  • raycoon

    tag

    válasz totron #69824 üzenetére

    Komolyan feladom. Te nem akarsz megérteni és ez nem is lenne baj, ha nem olyan magas lóról tennéd. Jöhetnek a jópofa hasonlatok, de ahogy egy közeli ismerősöm mondta, vékony a határ a vicces és tiszteletlen között. Ha nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni nem gond. A többi viszont korántsem érdekel. És mielőtt azt gondolod, nem sértődtem meg, csak nincs erre szükségem.

    NEM kértem, hogy válassz nekem terméket. NEM kértem, hogy mondd meg NEKEM mi lesz a jó. Azt szerettem volna, ha az itt lévő, nálam nagyobb tudású "szakemberek" tudnának abban segíteni, hogy a fenti igényeknek milyen termék-típusok felelnek meg. Ezen típusok kb milyen gyártók, milyen termékeinek felelnek meg, esetleg ajánlottak/nem ajánlottak. ÉS hogy van e hely, ahol ezeket meg tudom nézni.

    Félprofil "kifejezést" köszönöm, utána megyek a különbségeknek. Microsoft: megnéztem. Nem sok van. Az egyik teljesen egyedi, a másikat ki kellene próbálni.

Új hozzászólás Aktív témák