Új hozzászólás Aktív témák

  • _adaml21_

    őstag

    Sziasztok!

    Már írtam egy kérdést az elmúlt hetekben, az alábbi gép lecserélésére:

    Proci: AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
    Hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 Plus
    Ház: COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite
    Táp: FSP FSP500-60APN 85+ 500W
    Alaplap: GIGABYTE GA-770TA-UD3
    RAM: KINGMAX TinyBGA 4096Mb DDR3 1333Mhz KIT
    VGA: SAPPHIRE HD5850 1GB GDDR5 HDMI DP PCIE
    HDD: Western Digital 500GB 7200rpm

    Akkor úgy volt, hogy eladom az egészet, és veszek egy teljesen új gépet.
    Átgondoltam a dolgot, és arra jutottam, hogy inkább felfrissítem a jelenlegi gépet egy VGA-val, plusz RAM-mal, és egy SSD-vel. Aztán a későbbiekben, ha úgy látom, cserélek alaplapot-procit-(és esetleg ramot), hátha lejjebb megy az 6000-es széria ára (+DDR4), és akkor már érdemesebb lesz azt venni.

    Az általatok ajánlott alkatrészekkel kapcsolatosan lenne pár kérdésem kérdésem:
    - GTX 750Ti. Ez, ha jól láttam, PCI-Express 3.0 csatolófelületű, viszont az alaplapom PCI-E 2.0-t tud. Ebből származhat bármi hátrányom? Gondolom visszafele kompatibilis, csak érzékelhetek-e emiatt bármi problémát?
    - A procihűtőm alatt a jelenlegi hűtőborda nélküli RAM is alig fér el, pár mm hézag van. Ha azt a hűtőbordás Kingston Fury-X RAM-ot venném (2*4Gb), akkor az elférne? Vagy felmerülhet egy olyan lehetőség, hogy a jelenleg 2*2Gb mellé vennék még 2*2Gb-ot, vagy 2*4Gb-ot? Ennek lenne így értelme, vagy maradjak az eredeti tervnél, adjam el a 2*2Gb-ot és vegyek 2*4Gb-ot (olyat, ami el is fér, feltéve, ha okoz ez egyáltalán bármi problémát)?
    - Végül összességében elég lehet ez a konfig ezzel a viszonylag régi procival, 8Gb RAM-mal, SSD-vel, GTX750Ti-vel mondjuk egy GTA V futtatására, megfelelő részletességel, FullHD-n? Azon kívül kb. csak FIFA-ra használnám, meg CAD rendszerekhez.

    Köszi előre is a válaszokat! :)

Új hozzászólás Aktív témák