Új hozzászólás Aktív témák

  • grunker

    csendes tag

    Sziasztok,

    a jelenlegi konfigomat szeretném felújítani, mert már elég régi. Ez a gép az elmúlt években megfelelően kiszolgált.
    Szeretnék most is egy olyan gépet összerakni, amely tartósan minimum 4-5 évig helytáll.
    Jelenlegi konfig:
    CM 690 ház + ASUS P5QE + E8400 + COOLER MASTER HYPER TX2 + SAPPHIRE HD4850 + CORSAIR VX450 + 1TB SAMSUNG F1 HDD + 500GB SAMSUNG HDD + TRUST CR3600

    Amire váltanék:
    - Házat megtartanám, ha megfelelő a többi alkatrészhez
    - alaplap: MSI B85M E45 (sohasem tunningoltam, és ezútán sincs rá szükésgem), más alaplap ebben az árkategóriában és minőségben?
    - processzor: i5 4570 (ennyit szánnék rá, és ahogy olvasgatom a fórumot eléggé ár/érték bajnoknak tűnik), videorenderelés, photoshop, és ha néha rávetemedek komolyabb játékokra (Cod, Bf4, crysis3) akkor tartósan ne legyen gond vele. Annak idején az E8400-at is azért választottam mert ár/értékben verhetetlennek tűnt
    - processzor hűtő: a jelenlegi ha jól néztem nem kompatibilis ezzel a foglalattal, két típust néztem TX3 vagy 212 EVO,gyári hűtő elég az i5-hez?
    - HDD-k maradnának háttértárnak, samsung 120GB evo ssd vennék bele
    -vga: itt nagy gondban vagyok: 3 jelöltem van: MSI 760 TF OC GTX760 2gb gddr5 pcie, vagy SAPPHIRE VAPOR-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST vagy SAPPHIRE 11230-00-20G R9 280 3GB GDDR5 Dual-X OC Boost PCIE
    - memória: KINGSTON 8GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX
    - táp elég-e vagy cserélnem kell? FSP raider 550? más ajánlat.

    fontos szempontok: halk csendes, megbízható, 4-5 évig stabilan kiszolgálja az igényeimet: office, net, hobbi szinten: videorenderelés, photoshop, és ha néha

    rávetemedek komolyabb játékokra (Cod, Bf4, crysis3) akkor tartósan ne legyen gond vele, gyors legyen.
    a fentiek alapján nagyjából behatárolható az az érték szint amit rááldoznék.
    Bármire nyitott vagyok ár/érték alapján a minőségi megbízható alkatrészek területén.

    válaszaitokat előre is köszi

Új hozzászólás Aktív témák