Új hozzászólás Aktív témák

  • Dobi 562

    addikt

    Sziasztok!

    Számítógép vásárlása előtt állok és szeretném a véleményeteket kikérni. Egy ideje már olvasgatom a prohardver fórumait és mivel világ életemben amd-s voltam, eddig amd-s gépben gondolkodtam. Az apróról sikerült azonban egy intel procit rendelnem jó áron, tehát változott a felállás. Az s1155 foglalatos alaplapokról semmit sem tudok, annyi féle chipset van hogy fogalmam sincs melyiket kéne választanom hozzá.

    1. A gépet játékra (leginkább World of Tanks, majd ha időm engedi Skyrim, Fallout New Vegas, Metro 2033, Stalker),filmnézésre, netezésre fogom használni.

    2. Ezekkel rendelkezem most:
    cpu: OEM Intel Core i5 2300
    memória: Corsair DDR3 1600MHz 8GB Vengeance Kit
    táp: Corsair CX 430 (első szériás, de nem cserélném le ha nem muszáj)
    hdd: Samsung sata II, 320Gb, ezt se cserélném, rendszernek ott lesz az ssd, ez meg jó a letöltött cuccoknak)
    ház: Thermaltake V3 black
    monitor: LG 1753TR (ez külön keretből cserélve lesz egy nagyobb Dell-re pár hónapon belül)
    billentyűzet, egér van

    3. Ezekre lenne szükségem:
    alaplap, ssd, proci hűtő, ház hűtő, vga kártya

    4. Keretem rá: kb 100e Ft.

    5. A monitorom mostani felbontása nem érdekes, ilyenre fogom cserélni: Dell UltraSharp U2212HM, ehhez kéne passzintani a videokártyát, cél a minél nagyobb felbontás.

    Légyszíves segítsetek összerakni ebből valami jó kis konfigot, lehetőleg időtállót! Nem tudom megoldható lenne-e olyan alaplap, amiben később mehetnek újabb generációs procik. A vga kártyát az elkövetkezendő pár évben nem kívánom cserélni.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák