Új hozzászólás Aktív témák

  • gergob13

    friss újonc

    Sziasztok!

    Segítséget és tanácsot szeretnék kérni gépvásárláshoz, valamikor nagyon régen még értettem ehhez, de már kikopott a tudásom :)
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    - elsősorban játékra
    - audio és video vágás
    - szoftverfejlesztői munka

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    - 1 db 4K HDR, 32" LG monitorom van (60 Hz refresh rate, van rajta HDMI es DisplayPort bemenet is), egér és billentyűzet van pár :) semmilyen más alkatrész nincs

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - teljes konfigra

    4. Mennyi a kereted rá?
    - max 750k HUF, de jobb lenne 650-700k-ba beleférni

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    4K HDR, 60 Hz, Freesync támogatás van benne, felbontása 3840 x 2160.


    Itt a config amit kinéztem:

    CPU: Intel Core i5-13600KF
    CPU Cooler: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
    GPU: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4070 12GB OC
    MB: GIGABYTE Z690 GAMING X DDR4
    MEM: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast RGB
    SSD: Samsung 990 PRO 1TB (m2)
    PSU: Corsair RM1000x (2021)
    Ház: Fractal Design North Chalk White TG Clear
    Hűtőpaszta: ARCTIC MX-6 Thermal Compound (4 g)

    Ez a fenti konfig most az Alzánál 744k HUF.

    A szívem mindig az AMD felé húzott, mind CPU, mind videokártyák terén, de ha jól láttam, akkor az AM5 architektura jelentősen megdobná az árat a DDR5 memoria szükségessége miatt, illetve a proci ami pariban lenne a fentivel, az a Ryzen 7 7800X3D.

    Videokártya terén, talán a 7800XT ami szóba jöhet, de amennyire tudom az AMD szoftveresen jócskán le van maradva az Nvidiától, gondolok itt az FSR vs DLSS-re.

    Használt alkatrészekben, most nem gondolkodnék, kb 5 évig szeretném ezt a konfig kihasználni, max memória bővítés beleférne.

    Előre is köszi a tippeket és a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák