Új hozzászólás Aktív témák

  • DonMaster

    addikt

    most komolyan mi is ez a nagy Ryzen ellenesség?
    menynit is ad durván 5-10fps a 7700k és a ryzen-ek között a különbség. egy gtx1080-al.
    persze 100feleti fps-nél ez akár 20-25-öt is eléri.
    viszont mindenki csak játékra használja a gépét? Mindenki a legjobb vga-val használja?
    Értem én hogy 1ghz-val kevesebb és emiatt ad enynivel kevesebb fps-st játékokban, de minden másban sokkal gyorsabb, PS,Render,és minden. Azt emg ne magyaráza be nekem senki hogy pl: egy chrome 10-20lapal a 4,6GHZ-s 7700k-n jobban fut mint egy R7-es Ryzen-en aminek 16szála van de nem éri el a 4,6GHZ-et csak 4GHZ-et mert az vicc, és ez már egy nagy általános feladat, nem csak Játék. Más részröl ez a topic sem only Gamer pc összeállitásrol szól, mert akkro részben érthető lenne a Ryzen ellenesség , és hogy nincsen ajánljva.De mivel nem az igy nagyon is nem érthető ez.Persze sokan játék miatt vesznek gépet , és kevesen munkára. Viszont menyni játék az amit azota let irva kiadva miota megjelent a Ryzen ? Mert eddig 0rol tudok,
    Oké oké nem a jövö a lényeg hanema jelen, de valjukbe mindenki az élvben megjelenö játékokal is fog játszani nem csak a más emg jelentekkel pl: az uj COD-al , és még sorolhatnám valo szinüleg a többszálas kezelés már sokkal jobban bennük lesz már az ez évben juliustol kezdödöen kiadott játékokban is, és a régieket meg patch formában potolva javitva jobbitva. Más részröl R7 az továbbra sem 7700k és 7700ellen jött hanem a wokstation-ökbe amik 2011-v3-on vannak, igaszság szerint itt 2011-v3 ajánlást lassan 1éve nem láttam.
    Evvel az egész hsz-el nem azt irom, hogy egy Ryzen sokkal jobb választás egy Inteltöl, de pl mint ahogy fennébb is irták egy i5-töl egy R5 sokkal jobb kb 5-10fps de az is csak gtx1080-al , aki meg gtx1080-at vesz az nem i5-el nézi 70e ft alati cpu-val. Én spec nem bánám ha más nem is de lenne a sima intel melelt vagyis akár 2. opcio ként egy amd+Ryzen is a kiválasztható ajánlot dolgok között.
    Legtöbben Rx580 gtx1060-al vesznek gépet azt emg böven kitudja hajtani az R5 ami 12szálas ellenben az i5-ökel amik 4szálasak, és a szálakat nem csak munka hanem többalkalmazás 1x-re valo használatánál is , és játékokban is + 1-2honap mulvátol játékokban már alapbol ismert és optimalizált lesz.

    Kicsit hogy ON-is legyek
    Ryzen R5 1500x 69e ért 3,5GHZ
    intel i5 7600 69e ért 3,5GHZ

    intel 4mag 4szál turbon max 4,1GHZ de az nem mind a 4magra
    AMD 4mag 8szál turbon max 3,7GHZ ugy szint nem mind a 4 mag
    Turbon 400MHZ-el tud többet az intel viszont többfeladatot eltud 1 idöben végezni a Ryzen , Ha a Turbo orajelet nem nézzük ami nem mind a 4 magra vonatkozik és csak olyan játékoknál van elönye ahol nincs optimalizáció pl: WOT (még mindig csak 1magos +1hang) , akkor ár érték és jövöre valo tekintettel az R5-re kilehet jelenteni, hogy sokkal idöt állobb befektetés ebben az árszegmensben mint az I5 , Ráadásképen R5 1500x-et még tuningolni is lehet amég a 7600-at nem.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák