Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    válasz HoaryFox #47004 üzenetére

    Jó példa arra hogy nem lehet számítani arra, mit fog csinálni az előtted lévő, ezért kell a követési távolság, még akkor is ha faszkalapok mögötted nem bírnak magukkal és megelőzve besorolnak közétek.

    Én a héten a Király utcában (Bp) voltam nagyon hülye. Mentem zebra felé, láttam valakinek a feje sasol a járdán, elvettem a gázt, lazán fékezve odagurultam és intettem neki hogy menjen át a zebrán. Álltam. Még csak nem is siettem, nyugodtan megvártam hogy menjen, főleg hogy anyuka volt gyerekkel a karjában. Majd komótosan kuplung felenged és enyhe gáz, amikor váratlanul feltűnt a másik oldalról egy ember a kocsim mellett, aki a zebra másik oldaláról akkor kezdte meg az átkelést a zebrán amikor én még álló helyzetben voltam. Csakhogy én egyáltalán nem láttam mert amikor odaértem a zebrához akkor még nem volt ott, amíg a nő átkelt akkor ért a zebrához de végig takarta az A-oszlop, és én abban a tudatban indultam el hogy egyetlen gyalogos volt a közelben, a nő! Amikor észrevettem az embert, már nem volt értelme fékezni mert az útjában álltam volna már meg, kezeit széttéve adta tudtamra hogy hülyeséget csináltam, teljesen igaza volt. Így csak elhaladtam előtte. Utólag megnéztem dashcam felvételen, teljesen helyesen kelt át a zebrán, én még bőven álltam amikor megkezdte az átkelést. Nyilván a dashcam látta az egészet. Szóval kezd elegem lenni hogy már nem először "viccel meg" az A-oszlop ebben az autóban, jobban kell figyelnem erre. Viszont most elgondolkodtam, hogy ha a dashcam kamera kijelzője szem előtt lenne, lehet ott feltűnt volna a mozgolódás, hiába takarta az A-oszlop a csávót. A lényeg hogy pont olyankor hibáztam amikor azt gondoltam hogy qrva rendes és figyelmes vagyok. :U

Új hozzászólás Aktív témák