Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    A hőség a közalkalmazottakat is megviseli!
    2007.07.17. 20:11 scheerti
    Helyszín: Okmányiroda, Meg nem nevezett város.

    A 37 fokos hőségnél csak a sorbanállás elviselhetlenebb. Az ügyintéző hölgy szemmel láthatóan álmosan és tikkadtan turkál az anyagok között,hirtelen azonban egészen felvillanyozódik,látszik rajta a pánik elötti állapot:

    -Mercedes CLK230 KOMPRESSOR. Hmmm. Ez valami munkagép? Lányok tudja valaki,hogy mi ez? Ide az van írva,hogy KOMPRESSOR. Akkor ez egy munkagép igaz? Mert akkor más papírok kellenek.
    -Nem hölgyem,ez egy normál személyautó-válaszolja a sorban elöttem álló fiatalember.
    -De ide az van írva,hogy KOMPRESSOR. Minek egy személyautóra kompresszor? Más papírok kellenek a munkagéphez uram.
    -Kérem értse meg,hogy ez egy normál személyautó,ott a forgalmi engedély,abból világosan kiderül,hogy SZEMÉLYAUTÓ.
    -Akkor mi ez a KOMPRESSOR? Elírták?
    -Nem az az autó típusa,a forgalmiban is benne van.
    -Látom,de még mindig nem értem,hogy egy személyautóra minek kompresszor ha nem munkagép.

    Kénytelen vagyok bekapcsolódni a beszélgetésbe,körülöttünk már hümmögő irodisták sora áll,a fiatalember aki az ügyben eljár látja,hogy esélytelen a dolog. Próbálok segíteni,hogy megússza a kedves ügyintéző a sorban álló izzadt emberek lincselését:

    -Tetszik tudni a kompresszor az egy feltöltési mód ami hasonló mint a Turbofeltöltő.
    -????
    -Az a lényege,hogy több levegő kerüljön a hengerekbe,nem szívómotor hanem feltöltött.
    -Nem értem. Akkor ez egy normál személyautó?
    -Így van a Kompressor a motor része,EGYÁLTALÁN NEM MUNKAGÉP.
    -Ja,hát ezt elöbb is elmondhatta volna valaki. Nem értettem,hogy minek a kocsiba egy kompresszor,hiszen azt az útkarbantartók használják.
    -Többek között.

    Nem látok esélyt arra,hogy megértse a feltöltött motor rejtelmeit,ezért nem is forszírozom tovább a dolgot,inkább örülök,hogy 10 perc alatt sikerült eljutni odáig,hogy ez SZEMÉLYAUTÓ!


    Átvillan az agyamon,hogy micsoda óriási szerencsém volt,hogy nem a Wankel motor működését kellett elmagyaráznom,akkor talán még most is ott állok a sorban.

    [Szerkesztve]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák