Új hozzászólás Aktív témák

  • AcCEsS

    senior tag

    Köszi mindenkinek a tippeket, fontosnak tartom megismerni mások véleményét, átrágni az ötleteket és a tanácsokat, mert azokból - legtöbb esetben - képes az ember tanulni. Nem is tudom miért írtam ezt a 6-8-10 évet, tuti, hogy nem a szavatosságom lejáratára gondoltam, inkább csak a kötvény alapú szemléletem erőltet vagy korlátoz valamiféle lejárati időre, ami persze a részvényeknél nincs. Egyébkén teljesen átlagosan élünk, a "megvan mindenem" dolgok is teljesen átlagosak, persze lehetne nagyobb ház, meg vadiúj autó, de ezek nem igazán motiválnak, a megtakarítás meg ahhoz nem elég, hogy ingatlanba fektessem és annak kiadása biztosítson később plusz jövedelmet. Szóval egyelőre megvagyunk. De csak addig, amíg a PMÁP tuti, mert ha az - valamiféle viktátori gondolat vagy egyéb extrém esemény miatt - ugrik, akkor nagy problémáim lehetnek nyugger koromra. Ahogy Hi!King írta, maga az államkötvény kitettség aggasztó. Jelenleg rövidtávon az látszik megoldásnak, ha a havi fizuból megmaradó összeget átváltom euróra, és abból időnként bővítem a világindex követő ETF pakettet, pontosan úgy, ahogy Stanlee is írta: de az biztos, hogy en a havi megtakaritast ezentul egy faek egyszeru MSCI World-be tennem.

    AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Új hozzászólás Aktív témák