Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz Genesist #61042 üzenetére

    Szia,

    Az esély megvan rá, de ha ez bekövetkezne, az lenne a legkisebb gondunk, ott államcsőd, teljes összeomlás lenne.

    Tudom, hogy páran szoktak jönni a manyup-féle dologgal, de az egy teljesen más helyzet volt, ott a kötelező járulékodat kellett kötelezően befizetned néhány éven keresztül egy külső szereplőhöz, majd az állam kitalálta, hogy mégis az államkasszába fizesd. Azzal a pénzzel te soha nem rendelkeztél igazán, mivel kötelező, az állam által megszabott járulék volt, nem saját döntésből fizetted, csak a látszata volt az.

    Az állampapír teljesen más tészta, itt az adózott jövedelmedből, önkéntes alapon vásárolsz papírt.

    Ami miatt én továbbra is a MÁP+-t részesítem előnyben az az, hogy meggyőződésem, hogy azért emelt kamatprémiumot az állam a PMÁP-nál, mert jövőre az infláció drasztikus csökkenésére számít, ahogyan én is, tehát 5 éves távon nem fogja jobban megérni a PMÁP a MÁP+-nál, de 5 év előtt feltörni nem igen éri meg az 1 (jelenleg), 2, de lehet, hogy még magasabb (simán behozhatják) visszaváltási díj miatt. Persze ez a saját véleményem, senki nem tudhatja biztosan, hogy mi lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák