Új hozzászólás Aktív témák

  • lordjancso

    senior tag

    Sziasztok!

    Teljesen feltételes módban írom ezt a hozzászólást. :)

    Tegyük fel, hogy eft-eket szeretnék vásárolni és azokat tartani legalább 5+ évig. Az alábbi szempontokat találtam ki:

    - Mondjuk egy-másfél éven keresztül szeretnék x havonta eft-eket vásárolni, így képezni idővel egy nagyobb befektetést és egy változatos portfoliót kialakítani.
    - Az egyszerűség kedvéért mondjuk havonta 1, maximum 2 különböző etf-et vennék, de nincs kizárva, hogy egy fajtából vennék később is.
    - Ha megveszek egy etf-et, akkor azt minimum 5 évig nem adnám el, tehát csak folyamatosan duzzasztanám a befektetést.

    És ezek lennének a kérdéseim:

    - Hogyan találom meg az ideális brókert a célra? Tudom, erről van sok videó és cikk, de mindegyikben az a konklúzió, hogy "keresd meg a te szempontjaidnak megfelelőt". Na az én szempontjaimat fentebb lehet látni. :)
    - Célszerű lenne-e az egész etf portfóliót ezáltal egy brókernél tartani?
    - Az 5+ évvel el tudom kerülni az adózást külföldi brókerrel is? Tehát van TBSZ kötési lehetőség? Ha igen, ennek mi a formája, mert olvastam olyat, hogy levelet kell írni a NAV-nak, de olyat is, hogy nem lehetséges.
    - Az etf-ek kiválasztásán felül mire érdemes még figyelnem, amire nem gondoltam?

    Egyébként indulásnak az alábbi két eft-et néztem ki:

    - Vanguard S&P 500 UCITS ETF
    - iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF (Acc)

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Új hozzászólás Aktív témák