Új hozzászólás Aktív témák

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz MuMa012 #44212 üzenetére

    Tudni kéne, hogy mit követ pontosan ez az index és különösen azt, hogy mit jelent a végén az az 5%. Mert ha az a valós részvénykitettség arány, amit vnorbi is írt, akkor sok értelme nincs.
    Pláne majd 2% beugróval.
    Veszel magadnak vmit az államkincstárban ingyen, meg egy rendes ehhez hasonló indexet követő ETF-et hasonlóan kis arányban és már jobban jártál. Kevesebb lesz a költséged, a tőkevédettséged meg a kezdeti állampapírarányodnál magasabb lesz.
    Bár én 4-5 éves távra nem veszek semmi részvényes cuccot. Ilyen kis arányban nem leszel vele előrébb és ezen a távon kiszámíthatatlan.

    Nasdaq Yewno Glbl Innovative Tech Ex Idx EUR ER 5%
    Annyit találtam eddig, hogy az EX excess return-t jelent, és valami kockázatmentes hozamhoz képesti extra hozam.

    Az alapindex leírása:
    The Nasdaq Yewno Global Innovative Technologies Ex Disputable Index is designed to track the performance of companies that are not engaged in disputable activities but are engaged in the following sectors as prescribed Yewno: Artificial Intelligence, Robotics, Automotive Innovation, Healthcare Innovation, Internet of Things and Data Computing & Processing.

    Én már csak azért se venném, mert túl sok idő volt ennek is utánajárni és még mindig nem tudom, hogy ez pontosan mi.

Új hozzászólás Aktív témák