Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Stanlee #43478 üzenetére

    Nem kell elfogadnod a NAV altal elkeszitett bevallast, ezt a NAV anyagot biztosan olvastad.

    Olvastam és éppen ezért nem értem az egészet! Hiszen

    Mentesség

    Ebből következően például, ha a magánszemély a Budapesti Értéktőzsdén vagy a párizsi tőzsdén forgalmazott részvényekkel rendelkezik, amelyek hozamát osztalékként fizették ki, akkor ez után az osztalék után mentesül a szociális hozzájárulási adó megfizetése alól.

    Most akkor ennyire hülye a NAV, hogy nem veszi észre az RC által leadott osztalékadatok alapján, hogy mentességem van?

    Nem lepne meg a dilettantizmusuk, csak szeretnék tisztán látni. Eleve mi ennek az értelme? Hogy a nem EU-s osztalékot adóztassák még tovább?

    Ha levontak belol kifizeteskor valamit, akkor azt a nemet adobevallas KAPe reszben meg tudod adni mint Quellensteuer-t, a fennmarado reszre meg kifizeted a nemet Kapitalertragssteuer-t.

    Ez a része rendben van, a könyvelő is érti a dolgát az első kínkeservés bevallás után már megy mint a karikacsapás. :)

    En meg mindig jobbnak tartom a magyar rendszert, mert van TBSZ (hosszutavu megtakaritast osztonzi)

    Viszont ha jól értem, akkor ez ránk, német adórezidensekre nem vonatkozik. Vagy még ha a magyar bróker el is fogadná a TBSZ kérelmemet, akkor a németek felé továbbra is le kéne jelentenem a nyereséget / osztalékot, mert itt viszont nem ismerik el a TBSZ-t. Vagy ezt félreértettem, és vesztettem emiatt némi zsét az elmúlt években?

Új hozzászólás Aktív témák