Új hozzászólás Aktív témák

  • bélanéni

    őstag

    Sziasztok.
    tegnap vettem egy zsír új Seasonic M12 II 750W tápot.
    Az új gépemet, amit tegnap este sikerült összeszerelni a teljes csend jegyében vettem, minden alkatrész szinte hangtalan.
    A táp viszont kissé csalódás. A ventillátora indokolatlanul gyorsan pörög mind IDLE mind terhelés mellett (ezt arra alapozom, hogy igen hűvös kiáramló levegőt érzek a hátulján mindig). Windows desktop alatt még elfogadhatóan halk (de pl. a Corsair TX650-nél azért érezhetően hangosabb), terhelés mellett viszont már nem annyira jó a helyzet.
    Ez egy 35.000 Ft körüli moduláris és igen magas minőségű táptól szerintem nem elfogadható.
    A gépem a leírásomban. Az i7 procit ha húztam fesz.emeléssel, akkor volt igazán hangos, most húzás nélkül megy, ráadásul minden energiatakarékos mód bekapcsolva. Csak így tudtam elfogadhatóan halkra hozni. De terhelés (játék) alatt még így sem az igazi. (VGA-t sem húzom.)
    Több fórumban is olvastam, hogy ezzel a típussal másnak is ilyen gondja van.

    Kérdésem:
    lehet ezzel valamit kezdeni, pl. leszabályozás, vagy még jobb lenne venti csere? Gondolom esélytelen, de azért hátha. Ha nem lehet buherálni, akkor pár hónap múlva csere lesz Corsair AX750-re asszem. :(

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

Új hozzászólás Aktív témák