Új hozzászólás Aktív témák

  • minikahona

    tag

    Sziasztok!
    Gép vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni hogy melyik tápot vegyem. Olvasgattam itt is, angol fórumokon is, néztem videókat, de annyifélét írnak hogy nem tudom mi lenne a jó választás.

    Szóval a következő géphez lenne a táp:
    AMD Ryzen 5 2600
    Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4
    G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16 KIT
    Sapphire Rx560 4GB (táp csatis verzió, ez van a mostani gépembe)
    Samsung 840 Evo 250GB SSD
    TOSHIBA Desktop 3TB 3.5" 7200rpm 64MB HDD
    Pioneer DVD író
    5db 120mm-es vent (jelenleg)
    Hosszú távra tervezek a géppel, emiatt később cserélném a videókártyát valami nagyobbra (pl RX570, vagy valami hasonlóra), illetve később lehet vennék még egy ilyen ram kitet, bár ez a távoli jövő, mostanra úgy érzem elég ennyi is.

    És a tápok amiket eddig néztem:
    BITFENIX Formula 550W (ezt az itteni olvasmányom alapján választottam)
    COOLERMASTER MWE 550W Gold (jó ideig ez volt a célpont, de úgy látom nem sokan ajánlják)
    CORSAIR CX Series CX550 550W (ezt az LTT egyik videójában láttam egy hasonló config nál)
    SEASONIC M12 II Evo 520W (Moduláris és a Bluechip 5 év garival adja)

    A jelenlegi állás szerint ezek mind 25 ezer alatt vannak és kb ez is a plafon.
    Melyiket válasszam, vagy esetleg ebben az árkategóriában van jobb választás?
    A válaszokat előre is köszönöm!

    Ui.:
    A mostani gépembe egy Gigabyte Superb 550P van. Ha jól tudom nem egy extra premium táp, viszont az utóbbi majdnem 10 évben (jövő március 15-én lesz annyi) hűséges társam volt és még mindig működik. :D Egy Phenom II 955 BE-t (3.8Ghz-en), 8gb ramot (1+1+2+4 :DDD ), a fent említett RX560-t (korábban egy HD5770-et) a 3TB-os HDD-t és az SSD-t, 5 ventit lát el. Szeretem ezt a gépet, nem tökéletes, olyan mint a gazdája :P , dehát itt az ideje váltani. Viszont lehet még tovább fog üzemelni, ha nem is ilyen felállásban, afféle netezős gépként.

    We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

Új hozzászólás Aktív témák