Új hozzászólás Aktív témák

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz syberia #124481 üzenetére

    No megjött a Seasonic, beszereltem, leteszteltem a magam egyszerű és nem mérvadó módján :D

    Az előző CoolerMaster Silent Pro 600W táp volt (2008-as vásárlás :D), az új Seasonic Focus plus 850W Platinum.

    Idle módban se linux se windows alatt nincs különbség, mindkét táp 47W és 53W-on ment (megjegyzem windows alatt a +5W fogyastást nem tudom hova tenni.... :U )

    Hát játék alatt viszont van érdekesség. A gépem tehát I7-3770K, Nvidia 1070, 2x8G ram, 2 SSD, 1 NVME, AC 240-es vízhűtés

    Quake Championsip kezdőképernyő (karakterválasztó) CM:180W, Sea 148W

    QC meccsre várás: 192 / 186

    QC pályabetöltés: 230 / 192

    QC játék alatt 235 / 237

    Battlefront főmenű 235 / 230

    BF játék alatt 266 / 240

    Nyilván sokminden befolyásolja a mérést, mit csinál még a háttérbe a gép, de nagyjából látszik, hogy valamivel azért jobb a helyzet, ráadásul ezek a számok a táp 20%-os terhelését jelenti, magyarul itt kezdődik valahol a 90-es hatásfok. De rosszabb nem lett mint volt :D

    Szerintem jóba leszünk :D

    Ami viszont baromi érdekes, hogy eddig amikor leállítottam a gépemet, akkor kb 5 másodperc múlva mindíg visszakapcsolt és szépen bebootolt. Ezt azóta csinálja, hogy "új" alaplapom van (H77 helyett Z77-es asrock fatil1ty). Nem jöttem rá, miért van ez... az új táppal viszont nincs ilyen, ha leállítom a gépet, akkor kattan a tápban is valami (relé nyílván :D ) és kész. Nincs több újra indulás. Megtartom :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák