Új hozzászólás Aktív témák

  • máyköl

    veterán

    Szvsz nagyon sokaknak a 6 hónapos szabály támpont kellene hogy legyen, értem hogy miért jön fel ennyiszer és miért olvassuk mindenfelé ezt. De meggyőződésem, hogy nem mindenkire igaz, bár a többségre azt gondolom igen, mintha a magyarok különösen nem tudnának bánni a pénzükkel. Azonban akinek nagyon stabil anyagi háttere van, saját ingatlan/ingatlanok, nagy tartalékok és megtakarítások, de jelen fizetése mondjuk nem annyira kimagasló mint az előzőek, attól még megengedhet magának egy valamivel drágább autót mint mondjuk a 6 havi nettójának összege. :)
    Nagyon sok egyedi eset, élethelyzet létezik, és egész egyszerűen nem jelenthető ki minden állampolgárra hogy max. 6 havi fizudért vegyél autót, ez ebben a formában igenis butaság. Mondom ezt úgy, hogy a jelenlegi autóm amivel járok, az egy havi fizetésemet sem éri el, mégis el tudom képzelni azt az élethelyzetet, hogy valaki jól átgondoltan és hosszas mérlegelés után, 10-15 havi fizetéséért vegyen autót, és itt az átgondolt -on (ismétlem sajnos itthon ritka) van a lényeg, mert aki ismeri a határait és azokat figyelembe veszi egy-egy ilyen döntés előtt, az nem is fog csődbe menni.
    Ahogy előttem is említették, a hitelt/hitelkártyát pedig nem arra használja az emberek 90% -a amire kitalálták.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák