Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz t72killer #379 üzenetére

    Értelemszerűen olyasmit, ami gazdaságilag nem kifizetődő újrafeldolgozásra. Ez teljesen biztosan nem válogatott műanyag.
    Ha van egy teherautónyi - teszem azt - kólásüveged, az biztos, hogy azonos alapanyag. Cimke, kupak, gyűrű le, a többi mehet a darálóba. Győrben, a 90-es években csináltam ilyet diákmunkában. Még az üveg száját is körbe kellett vágni, mert nem vitte el a daráló.

    Én, az itteni hulladékfeldolgozók telítettségéből gondolom, hogy nem minden szemét megy újrahasznosításra, és hogy a válogatott műanyag is tartalmazhat szemetet, de akkor kevesebbet ér. Ezek végülis grade-ek, amik befolyásolják az eladhatóságot. A tiszta hulladékra mindig van kereslet, ami a szennyezettség növekedésével, egyre inkább csökken, illetve az ár is redukálódik.

    Csak gondolj bele abba, hogy mennyire értelmét vesztené a hulladékválogatás, ha a visszaváltott palackok Malayziában végeznék. Ha ilyen mégis előfordul, akkor abban korrupció, vagy hasonló szabályok is játszanak. pl visszafolyik kis pénz a zsebbe. Ezt nem vitatom, ilyen lehet. De azért Európa nyugati részén erre jobban odafigyelnek, és igen, van korrupció is, de nem olyan elburjánzott vadfajta, mint odahaza. Értem ez alatt, hogy odahaza szinte csak akkor működik valami, ha része ennek a beteg mechanizmusnak, míg errefelé azért aránylag a medrében folyik a folyó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák