Új hozzászólás Aktív témák

  • saen

    veterán

    válasz horcsog #88365 üzenetére

    Gyöngykukorica egyébként kb az, mint egy pop-up bojli, csak könnyebben leázik :K
    Nem meglepő, hogy működik, csak figyelni kell a korrekt felkínálásra.

    Viszont kérdés, harcsa ügyben. Adott a víz, egy kisebb csatorna, nem akadós, de nyáron nagyon benövi a hínár, emellett tiszta a víz, viszont folyik valamennyire, nem állóvíz. Csuka a leggyakoribb ragadozó, de szorul vissza, harcsa és süllő meg tör előre. Mellette van valamennyi sügér és balin is. Idén tervezek leülős pecát is bőven, nemcsak pergetést. Egy bottal valszeg békéshalazni/pontyozni fogok, viszont gondolkozom, hogy második bot időnként rablóra legyen bennt. Nálunk 5 rablót lehet elvinni egy évben, úgy tervezem, hogy ez 5 db harcsa lesz. Egyrészt nem örülök neki, hogy van, másrészt bár nem szoktam halat elvinni normál esetben, idén akarok némi filét. Bár tudom, hogyha 5 db-ot kiveszek a rendszerből, akkor kb semmi nem változik, de legalább ennyit megtennék. Nem kell nagy halakra számítani, méter alatt lesz az összes. A kérdés maga az, hogy ki hogyan horgászna rá? Csukát ki szeretném zárni, így nem annyira az élőhalban gondolkozom, de fogalmam sincs, hogy mondjuk egy nagyobb gilisztacsokor vagy valami hasonló működhet-e. Soha nem harcsáztam célzottan, ezért a kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák