Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz BogyóBP #64310 üzenetére

    Vettem én is a víztiszta Carp Expertesből, az első próba után..már csak így kézzel meghúzva...kidobtam. Gyakorlatilag semmit nem nyúlt. A Drennan-t használom, a 0,65 mm-est, évek óta.
    Szoktam nézni a F&H csatornát (és nem a vadászatokat ;] ), abban láttam nemrég hogy a rakós botokon használt gumiból kötöttek be egy darabot feeder gumi helyett, kihangsúlyozták hogy sokkal jobban nyúlik. Ezt is megpróbálhatod.
    Most azzal próbálkoztam, (ez az ötletet is a horgász TV-ből nyúltam) hogy a feeder gumi kosárhoz közeli végére húztam egy szilikoncsődarabot (Kb 10cm a kétszer ekkora erőgumin) amit a forgókapocsra húzva rögzítettem. Azért hogy merevebb legyen, mert én azért bírok gubancot dobni, van hozzá tehetségem. :K
    Most úgy néz ki a tavaszra összerakott hosszúelőkés szerelékem, hogy rövid, egyenes gubancgátló cső, itthoni barkács, (fültisztító pálca műanyag szárára rögzített 8-as forgókapcsos karabiner) alatta a kb 20cm-es barkácsolt erőgumi, és úgy jön az előke. Gyakorlatba nem próbáltam ezt így..Majd ha nem lesz ilyen brrrrr....... :D

Új hozzászólás Aktív témák