Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Nézem a héten a horgászcsatornát, időm van. (Táppénz, benyaltam valami felsőlégúti hurutot arcüreggyulladással). Profi sporik kifogják a halat, horog kiakaszt, buzgón fertőtlenítik a hal száját, a sebeket is lefújják a testen, aztán mehet vissza a vízbe. Szép dolog, de van ennek értelme...? Rengeteg fertőtlenítőszert használok, mentőszakápolóként keresem a horgászcuccra valót (bár nem mindig kerül belőle..), de ez nekem egy kicsit magas. Mert ugye a sebet fertőtlenítjük, aztán sterilen fedjük, emberek esetében. Tehát védjük a sérült részt, hogy ne kerüljön bele semmi ami nem oda való. Nade a halat visszaengedjük,a fertőtlenítőszer lemosódik, és a vízben lévő kórokozók hozzáférhetnek a sebekhez... Persze a halnak is van immunrendszere, tehát régebben sem pusztultak bele egy horog ütötte sebbe, sőt iszonyatos sérüléseket láttam keszegeken begyógyulva, rablóhal támadás túlélőként.....
    Na, nem trollkodni akarok ám, csak gondolkozom. Mert nekem olyan felesleges, "húzzunk le még egy kis pénz a pecásokról" dolognak tűnnek ezek a fertőtlenítők. De azért vetettem fel a kérdést, mert nekem ez a véleményem, de ha azt mondjátok hogy hasznos, hatásos a fertőtlenítőszer, akkor egy flakon pumpás Betadine bekerül a horgászládába.... :DDD

Új hozzászólás Aktív témák