Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz andrisbandi #226282 üzenetére

    WoW ez jó nagy szívás. Pedig OCD személy vagyok, enni lehetne a motorteremből, annak is minden négyzet centije patyolat.

    Egyenlőre veszek egy lánc tesztert és figyelem, mosás után kezelem.

    Barátkozok még a gondolattal de per / pill így egy hajtós hét után inkább kezelem mosás után és ha kell ledobom évente / 2 évente a láncot.

    Most ahonnan rendeltem a gumikat, 19.99 (font) a 10 sebességes XT lánc. Ilyen ár mellett nem érzem észszerűnek a ráfordított időt, vegyszereket, pepecselést. Persze semmi gondom vele ha valaki ezt az utat választja, de a saját véleményem jelenleg ez.

    Inkább megjavítom amit lehet mint cseréljem a ház körül és bent is. De itt kb csak a befektetés hogy waxoljak egy bicajt lenne annyi mint 5 lánc minimum, de apróságokkal együtt lehet hogy inkább 6 meg az idő.

    Ami reális hogy kiviszem a bringát heti 2 alkalommal 25-40 km-re nagyrészt terep. 3300km / év az elméleti max, ezt nagy esőben vagy nagyon fáradtan nem fogom megtenni, de lehet hogy kihagyás után elmegyek egy hosszabbra. Hívjuk évi 3000km-nek. Gyakran tisztítva, ápolva. Kocsis hobbi meg család és munka mellett nem látom magam láncot szexuálni ilyen módon.

    Értem a módszert, tetszik hogy maximális hatékonysággal tisztít. Le a kalappal tényleg, de nekem ez személy szerint most sok(k)-nak hat.

    fulton

    Lehajtott ülésekkel szépen beslisszan, nem kell szétszedni semmit rajta.

    Teszem hozzá most nem azzal mentem, csak a kép erejéig tettem oda, a céges Vivaro-ba konkrétan van egy fa polc amihez mint az álom hozzá tudom fogatni, meg az a 10 km nem egy nagy táv. De a Volvóval jobb menni az tény :)

    Viszont a legjobb hogy látszik az erdő a háttérben, szóval az utcánk végében gyakorlatilag van minden amit akarsz, kavicsos patak meder, csapatós, kanyargós, széles utak, golf pályák, sűrűbb erdők, tavak és minden ami közöttük van...

    [ Szerkesztve ]

  • fulton

    addikt

    válasz andrisbandi #226282 üzenetére

    azért gondolom egy 2 - 3 szoros alapos áztatás rázás brigéciolban majd lemosás szárítás elég olaj mentessé teszi a láncot
    Így több mint 1xxx km smoove használat után én azt mondom bevált. JObb mint a másik (aminek nem jut eszembe most a neve éccaka van). Meg vagyok elégedve az élettartammal, 200-300 km is elmegy a lánc anélkül hogy hu de lánc hang lenne, vagy nagyon érezném hogy kenni kell. (esőt nem lát)
    De meg tekernék egy olyan bringát :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák