Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz IMIIKE1998 #123225 üzenetére

    Nyeregről hol a szigszalag? Városban mászkálós bringára tökéletes, minél kevésbé feltűnő, annál kisebb az esélye hogy eltolják amíg a boltban vásárolsz. A nyergen meg különösen "jól mutat" mert csak akkor látszik ha nem ülsz rajta, és téged nem kerget őrületbe :) Óriási találmány, de még nem "mertem" meglépni, félek hogy elővesz, a ízlésrendőrség.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Rövidebb kihagyás után én is kihasználtam a jó időt és toltam egy kellemes karikát. Hazafelé azon gondolkodtam, hogy akinek a hobbijai között nem szerepel olyan dolog, amihez bringa, és vagy erdő kellene, az tudja egyáltalán mit hagy ki?

    Az erdő az utolsó hely ahova még nem tette be teljes mértékben a lábát az ember, nincs agyonszabályozva, és valódi állatokkal lehet találkozni.
    Még sosem tekertem ennyire késő őszben, így az erdő "mélyén" melynek egy részen végigkísért egy őz család, legalább 4x bukkantak fel 5 en voltak, és mivel már nincs levél a fákon, tisztán látszott, hogy többször megállnak lecsekkolni hogy mit akarok. Aztán találtam ilyet is, ami nem tudom hogy lett ilyen szépen letisztítva, de örülök hogy nem találkoztam a tettessel.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz cobranco #123285 üzenetére

    Remek. ebbe ma este bele is nézek.
    Nagy pacsi jár már csak azért is hogy ezeket a túrákat teljesíteni tudjátok, de emellett még videó anyagot készíteni, főleg olyan kommentárral, mintha mindenhez (is) értenél, az abszolút kalap leemelős teljesítmény.

    (#123309) jjeahh :
    Felesleges marhaság, a kettő az egyben mindig rosszabb. De elég csak arra gondolni, hogy nehezebb, és nem biztos hogy jót tesz neki ha feldobod a bringára és millió vibrációt kap az a nyomásmérő.
    Amúgy ezekről az oldalakról 1-2 cuccot elég szívás megrendelni, mert a posta teszi ki az összeg jelentős százalékát.
    Miért nem jó a 9 lejes dekás, nekem az van, és abban a néhány esetben mikor muszáj volt terepen javítani tette a dolgát, nem nagy súly, sose akadtam bele, kapsz hozzá konzolt, nincs nagyon mibe belekötnöm. Ok 0-ról felfújni a kereket kicsit macerás de 2 percnél az sem hosszabb.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #123335 üzenetére

    Elég nagy hátulütője a késő őszi bringa vásárnak, hogy az idő már nagyon ritkán alkalmas hogy kipróbáld az új szerzeményt, és mire jön a tavasz, már elvész az újdonság varázsa, és az extra 10% amit kb placebó, de pont elég lenne hogy KOMhoz segítsen pár szakaszon.

    Habár ez a full karbon gép, biztos hogy előny lesz bármikor próbálod majd ki, főleg hogy te lehet nem jössz zavarba a 10fok alatti taknyos időtől sem!

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Redneck #123358 üzenetére

    Ilyesmi kell neked, na meg ilyen.
    Persze ezek közül egyik sem téged véd :))
    Nekem mindkettő van, az első az a becsúszót menti meg a sártól, habár az arcomba sem kaptam túl sok sarat, de mikor 40 felett ereszkedtem vele erdőben, már dobálta a szemüvegre a dzsuvát rendesen.

    A hátsó meg kb semmit nem ér, egy videó teszt alapján, ha igazi sárban v pocsolyán tekersz keresztül, viszont öregesen haladva akár még segíthet is.

    Ha valóban az a cél hogy szárazz maradj akkor rendes sárhányó kell.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Szembejött velem ez a kép (16+) és azon gondolkodtam hogy a csajok, akik hasonló adottságokkal vannak megáldva, hova helyezik a pulzus övet? fölé vagy alá? Csak nem a térdükön hordják mint ő : ))

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Runner_fxr #123408 üzenetére

    Nem tudom ez milyen vas, de feltételezem van alatta motor, és el van látva rugóúttal, szóval ha kész vagy a nagygenerállal, itt egy kis inspiráció, hogyan kell használni lefele. :)
    Grat a géphez!
    Pontosan melyik Jézuskának írtál, megadhatnád az elérhetőségét, mi is kívánunk valamit, hátha :P

    Aki nem ismeri a srácot, nézzen bele a régebbi (száraz) videóiba, brutális hogy tud menni, hihetetlen sebességgel tolja, ami főleg akkor ijesztő mikor nem ilyen kiépített pályán megy, hanem az erdőben épp hogy letisztított nyomvonalon, mint itt is. (Ja és itt nincs még gopro superview, amitől minden amatőr úgy tűnik mintha 70-el száguldozna a fák között)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Cancer #123417 üzenetére

    Te jó ég, milyen király ez a zöld szín. Kár hogy nem nagyítható a kép. Ha még lőnél egyet mikor esetleg süt a nap(erre a bringára), azt is megnézném, nagyon szép fényezés, ezt az árnyalatot még nem láttam. Jóféle gépnek tűnik, sok kellemes km-t hozzá.

    (#123420) Runner_fxr
    Az slx fékeknek örülök :D én is olyat rendeltem, ha a te huszonsok kilós gépedre azt szerelik, akkor az én pehely bringámra még talán túlzás is lesz. (mondjuk abból kiindulva hogy, ez egy olyan alkatrész amivel még a jó bringákon is spórolnak, lehet sokat nem jelent)

    ...Főleg hogy ha azt a vacak műanyag pedált hozzá adták... az miért került fel rá egyáltalán? : )) Ha jól látom ez egy műhelyben van, csak kallódik ott valami ami fémből készült :P

    Neked is sok szórakoztató km-t hozzá. Nem tudom milyen érzés új bringát venni, de hogy az első 10 alkalom amikor sűrű sövény v ágas bogas részen kellene áthaladnom tuti könnykicsorgatós élmény lenne. Az első karcolást minden értékesebb eszköznél nehéz feldolgozni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #123427 üzenetére

    Egy tök szürke bringára jó hogy nem színben passzoló pedál kerül. Szerintem az adja meg az egyedi érzést, hogy kicsit megszínezed így sajátnak érezd, ne hasonlítson az összes többi gyári képre.

    Mindenki egyedi akar lenni, nem véletlen akkora business egyedi telefon tokokat gyártani, kismillió van belőle, csak azért hogy kicsit kitűnj a tömegből, ez szerintem bringára is igaz.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #123440 üzenetére

    A te esetedben azért más, mert ott már adott a fekete kék kombó, amit talán az egyedi kulacs tartóval (mert hogy ők kettőt nem adnak gyárilag az tuti) te is elfogadtál. Na most ehhez szerintem már ördögtől való a további 2 szín.
    Viszont ha egyszínű sötét bringád lenne, ez a kulacs nagyon feldobná, és filléres kiadás. Csak visszakerült a szarv a bringára?
    Am tudod h elöl is race kinged van :O, nem félsz hogy kisodródsz 1 kanyarban? Főleg most h minden sáros lesz legalább fél évig. Eddig csak xc versenyzőnél láttam ennyire bátor gumiválasztást előre.

    (#123431) jjeahh:
    Idén és szerintem jövőre is lesz olyan hogy csak 1 napot vállalsz, pontosabban külön van választva 1 egy napos verseny, ami talán inkább túra, de az is kijelölt v biztosított útvonalon. Azt én megpróbáltam volna ha nincs gond a hátammal, talán jövőre készen állok majd rá, óriási kaland lehet ilyen szép helyen tekerni, ebben az esetben az sem zavarna ha tök utolsó lennék... csak legyen mögöttem valaki :P

    kinek mennyi a szintemelkedés rekordja/nap?
    Ez nem fair kérdés, mert attól függ ki merre teker. Én nyár végére raktam össze egy útitervet a környéken, ahol elméletileg duplázás nélkül, full terepen meglenne az 1000 szint. Élesd környékén viszont komolyabb gond nélkül is sikerült túllépni, csak hát oda nem jutok el minden nap.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Runner_fxr #123479 üzenetére

    Tudom hogy te nem hétköznapi halandó vagy ebben a témában, de az lenne a kérdésem, hogy ha átszereled a bringa felét, akkor bukod a garanciát ha esetleg valami gond lenne?

    A te helyzetedben ez más, de most arra gondolok, hogy vesz valaki egy olcsó e-bringát, ahol nagyon alap a fék, a hajtás, de a váz/teló/motor már elfogadható, majd az előbb említetteket lecseréli, az aktuális bringájáról származókra...
    Ha gond van a telóval, és szervizelni kell, garanciálisan, akkor azt már bukta, mivel a bringa nem az eredeti alkatrészekkel volt használva? ... és akár emiatt is mehetett tönkre a teló, pl erősebb féktől?

    Az e bringáknál van különbség, az alsó modelleknél a motor között? Gondolok itt erre a bringára pl: Cube Sting Hybrid 120 Race 500 29" 2019
    Ez pl egy viszonylag olcsó kb 2700 pénzért megvehető, alap gép, amin sok minden nagyon gagyi, de a motor és akupakk, az ugyan olyan minőségi, mint mondjuk egy lépcsővel feljebb lévő STEREO HYBRID 120 HPC SL 500?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    A hátsó tag, szelepsapkáját szeretném lecserélni egy piros v kék színű fém kupakra, de elég nevetséges hogy ennyire nehéz találni egy hasonlóan visszafogott kupakot. (helyi boltok is kilőve)

    Googlebe beírva szinte csak írtó nagy és buta kupakok jönnek fel, és a legtöbb oldalon ezeket árulják. nagy nehezen találtam egyet ami úgy tűnik hasonlóan rövid lenne, még jól is néz ki, de kicsit sokba kerül, főleg hogy a posta még ennek a duplája is lenne.

    Ha esetleg valaki tud hasonló modellt, ebay v bármi más oldalon, sokat segítene. autószelepes kupakról van szó.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Mekkora találmány :)) [link] A görgőzés a sakknál is unalmasabb dolog, de ez a módszer értelmet ad az egésznek, stravara meg lehet postolni hogy hány köbmétert tekertél mad : )))

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ez Runner, mikor holnap felkel, és látja hogy süt a nap és száraz az idő :)))

    (#123647) emiki6
    Én ilyet rendeltem Sodasan miután az intersportban nem igazán tudták hogy van kimondottan sport ruházatnak készült mosópor.

    Mivel csak 3 cuccom van ami esetleg jóindulattal esik a technikai ruházat témakörébe, kézzel mostam ki őket, nagyon erős mosószer, fél kupak kel 10 lityihez, viszont brutálisan ki kell öblíteni, mert ha nem teszed rajta marad a szöveten és gondolom kinyírja a lélegzését + fura lesz a tapintása is.(a merino cuccok szerették, a sima btwin bringa naci már nem annyira, azt nem sikerült kiöblíteni megfelelően)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    SoS kérdés

    WTF történt a bringámmal, eddig hibátlanul tette a dolgát. A hátsó tag kapott 5 ml fox lötyit miután megvettem, és 1 csöpp nem jött belőle 3000kmen keresztül 150+ túra stb stb.
    Most beesett 10 alá a hőmérséklet, kb a városban tettem két kört, és elkezdett folyni :( Ez kb 15km után városban minimális rugózással, de 8-10 fokban erdő után sokkal olajosabb volt a lenti gyűrű. Nem létezik hogy egyik napról a másikra kezd el ennyire folyni, semmi átmenet nem volt.

    A mozgása is puhább lett. A hideg miatt összement benne a levegő, és azért puhult le, vagy elkezdte ereszteni a levegőt? A szimeringek is a hideg miatt nyekkentek meg? Ez normális?

    A bringa fedett de nyitott garázsban áll, tehát a -10 fokot -10-nek érzi egész éjszaka. Még nem volt össztelós gépem télen, ha végig kint marad tönkremehet az összes szimering, és tömítés, elöl hátul?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #123702 üzenetére

    Kicsit kapcsolódik a témához. Kint szabad hagyni az fs bringát - 10 fokban a garázsban, vagy hozzam be, mert akkor nem megy tönkre az összes tömítés?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Én IMIIKE1998-al olyan szinten egyet értek, hogy a jó cuccok drágák, de ha ezt el is fogadod, akkor sem tudsz elsőre jót venni, és elég sok tanulópénz rámegy mire kitapasztalod mi az ami számodra még megfelelő. (és a ruha nem olyan dolog amit szívesen vesznek meg használtan)

    Mert ha van 50-100 és 300 eurós softshell kabát, és azt mondjuk hogy 300 ért már csudálatosan tökéleteset kapsz, akkor mi értelme az 50 eurósnak? Minek gyártják kinek árulják? Megveszed beleizzadsz vagy rád fagy stb, és sehol sem leszel.

    Én leginkább azt hiányolom, hogy egyik márkának sem kötelező követni valami besorolást, aminek minden leírásban szerepelni kell, és az a szerencsétlen aki először vesz magának komolyabb cuccokat, legalább valami alapján össze tudja hasonlítani.

    Én pearl izumi kabátok között válogattam, mert (állítólag 50 v 70 éves márka) és ott legalább egy néhánynál le volt írva hogy milyen hőmérsékletek között ajánlott, tehát volt egy alap amiből kiindultam. Ne jöjjön senki a hőérzettel, okos emberek biztos találnának valami olyan tulajdonságot ami egyszerű és mérni lehet vele melyik anyag mennyire jó légáteresztő, nedvesség elvezető stb stb.

    (#123735) 6030D
    Nagyon király lehetett ez a túra, remélem hozzánk is elér a hó még idén, és lesz alkalmam nekem is karikázni egyet a havas erdőben.

    (#123729) Hasaggymeg
    És a ki-be hordozgatás a 0 és 21 között, nem rosszabb neki? Ha bejön kicsapódik a pára mindenhol nedves lesz... ami más helyzetekkel ellentétben wink wink, nem feltétlen előny :DD

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz emiki6 #123744 üzenetére

    Na ja, csak azért a legtöbb terméknél vannak specifikációk, v elég ránézni és látod hogy szar, de a ruházatnál más a helyzet. A legolcsóbb kék decás bringa mezen is azt írja h 100% polymer, meg a 10x drágább modellen is, akkor honnan tudja az egyszerű bringás hogy mi a különbség?

    Én a többi sportot nem ismerem annyira közelről hogy tudjam hol mennyibe kerül a komoly ruházat(mondjuk nem is érdekel), de a bringázás azért elég komplex, 1 tekerésen belül mehetsz napon, szélben, erdőben(árnyék), lefele, felfele, és itt mind mind más hatások érnek, tényleg komoly cuccok kellene ha azt szeretnéd hogy ne izzadj/fázz, se a domb tetején, se az aljára érve, se közben.

    Többen leírták hogy ehhez nem feltétlen kell a legdrágább ruházat, VISZONT hogy lehet válogatni köztük, ha nincs egyezményes jelölés semmire, mert minden márka saját technológiát talál ki, és aki nem ért hozzá nem is tudja összehasonlítani. Szerintem a legtöbbünket nem érdekel a technológia, tehát nem szívesen töltene senki órákat v napokat fórumokat bújva, hogy megértse melyik technológiának melyek az előnyei és hátrányai, csak szeretnénk korrekt ruhát vásárolni. Helyi boltban nyilván ritkaság ha valami minőségi cucc van és hogy ért hozzá az eladó, tehát marad a net, és ott is azok a cuccok ahol sok értékelés van.

    Meg az ilyen fórumok, ahol mindenki leríja miben teker, és lehet válogatni :)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #123809 üzenetére

    Én úgy lövöm be a villáimat, hogy elmegyek a legdurvább gyökeres lejtőre a környéken és kipróbálom, mit tud, ha marad még benne 1 cm, akkor jól van beállítva. Na most ez tokenek nélkül nem ment, viszont 4 db-al, már tökéletesen működik.

    Nyárhoz képest én még kicsit fújtam bele, hogy kevésbé legyen puha és ne nyeljen el annyi energiámat ha nem zárom percenként, de lehet pont a hideg miatt, ismét lepuhult, és tegnap is úgy mozgott mintha a legjobb formájában lenne, igaz itt még nincsenek mínusz fokok délután.

    Amiket neten olvastál csak irányadó ötletek, úgy kell belődd a telót, ahogy számodra megfelelő. Pl a felütéstől azért féltem mert tönkre vágja a villát és jaj mi lesz, míg egyszer szorosan követve valakit, átzúzott 4 traktor nyomvonalon, kb ugratva, én meg nem láttam, és szimplán átgurultam volna, de az első után a 2.nál v 3.nál felütött a teló, amire nem számítottam, és kb ráestem a kormányra majd be a bozótba.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz emiki6 #123847 üzenetére

    Honnan vetted a térdmelegítőt, és írnál róla 2 szót, ha holnap kipróbálod?

    Nekem ilyen van, de kb annyi ér mint halott seggén a puszi.
    Runner már leírta, hogy ezek semmire sem jók, én is alátámasztom, 10 fokban tekerve is jéghideg volt alatta a térdem, amit közben nem éreztem csak mikor vettem lefele. Kb 15 fokban még okés, de az pont a határ ahol még nem kötelező.

    (#123837) jjeahh
    Megkérdezhetem milyen futár, hozta a bike-discountos csomagot? Az oldalukon azt írják DHL és vagy DPD, mindkettő van nálunk is, viszont az országba érve mégis az urgent cargusnak adták, át, akik péntek óta őrizgetik. mondjuk igazuk van, pofás kis csomagot raktam össze :DDD

    Ez a legközelebbi bolt amelyik egyben a legdrágább szállítást is kínálja, miért nem tudja a dhl kihozni rendesen, ahogy a németeknek is? Azt meg végképp nem értem miért jelenik meg a listán hogy értesítettek volna, mikor ez nem történt meg.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz emiki6 #123866 üzenetére

    Hmm, ez a kikoptatós rész elég fura, én bringás nadrágon hordanám.
    A másik meg hogy lehet aláizzadni, mikor a térd amúgy nem termel hőt, ahogy Hasaggymeg is többször kihangsúlyozta?
    Kész katasztrófa ez a téli ruházat vásárlás... ezt is árulhatnák csomagban mint a groupsetteket, shimano 4000-8000, aztán mindenki azt veszi amire pénze van, de abba aztán benne van minden cucc amire -5 - +10 ig szükséged lehet

    (#123861) Hasaggymeg
    .a térd,könyök,boka csak akkor meleg ha megütötted és begyulladt,sok izom ami melegítse nincs rajtuk.

    Ez így van, de ha a bőr a melegítő alatt is pont annyira hideg mint a sípcsontnál ahol már nem fedi az extra réteg, akkor talán nem tévedek ha azt mondom, hogy kb semmit nem segít, az általam linkelt cuccos.

    (#123627) zoli03
    Filmet/sorozatot nézve, neten cikkeket/fórumot olvasva egyáltalán nem unalmas, úgy elmegy háromnegyed óra, hogy észre se veszem.
    De mivel tartod kordában az izzadást? Ventilator csapatod magad szemből? (és szemüveggel tekersz miközben tvzel) vagy kinyitod az ablakot, esetleg simán izzadsz mint akit kínoznak?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz zoli03 #123878 üzenetére

    Ok, pont ugyan erre vettem én is, megtartani a z ősz végi formámat, hogy ne kelljen szinte az alapoktól építkeznem tavasszal.

    Mennyit mész szezonban hetente? Én kb 150-250km / hét, 1000-1500 m szint, ha nagyjából ezt az edzettségi szintet szeretném tartani, akkor ugyan ennyit kellene menjek görgőn is, mivel ott nincs nagyon szintezés? mert azt nem bírnám (sorozattal :)))

    Nagyon max 70-100km / hét lenne az ami még reális, ennek így van értelme?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Milyen fél tudományos módszer van rá, hogy leteszteljem az új slx fékek mennyivel fognak majd jobban mint a mostani?
    Mivel már így is kiemel a nyeregből ha nagyon erősen húzom, ezért gondoltam aszfalton leejtőn hátra helyezett súlyponttal 20 majd 35-ről fékeznék állóra, és lemérném melyik fék hány m alatt állt meg, itt esély lenne tiszta erőből húzni a féket, anélkül hogy orra esnék.
    Igazából nem számítok nagy különbségre, csak kíváncsi vagyok.

    (#123896) 6030D
    Kösz, ez hasznos infó volt.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #123966 üzenetére

    Eddig ez az egyetlen cucc a BikeDiscount csomagból, amiben nem csalódtam. Úgy ragadt hozzá a talpam, mint ahogy kellett volna eddig is :)) Szerencsére te már régebben is írtad hogy ez milyen jó, szóval nem kísérleteztem tovább és ezt vettem. Az eddigi pedáljaim jól néztek ki, de aszfalton pörgetve csúszkált a talpam mindegyiken, hiába csiszoltam érdesre a tüskét fejét, terepen minden okés volt eddig is.

    A HT pedállal csak 2 apró baj van, amiből az egyik az nyilvánvaló volt, design ügyileg nem toltak bele túl sokat a tervezők, az olcsó pedálhoz nem jár stílus. A másik meg hogy akkora mint egy péklapát :)) Erre bármekkora ganaly taposó ráférne, kicsit hülyén néz ki a bringán, de remélhetőleg megszokom, érzésre ez nyilván nem hátrány. Mintha lett volna opció hogy kicsi v nagy kell, nos ha 43nál nem nagyobb a lábad akkor a kicsit válaszd.

    Más:

    Ez micsoda? https://www.bikediscount.hu/ társoldala a németnek? Mi értelme van? Van Bp-i lerakat, és onnan küldik a cuccot? Olcsóbb a posta ?

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Vettem egy "Shimano" bleed kitet, és mikor megérkezett derült ki hogy ez nem a Shimano által gyártott termék, És még csak nem is hasonló eszközöket tartalmaz, :(

    Ez a kitt BDon amiben azt írják hogy tartalmazza, a leg fontosabb elemet, azt a rohadmányos műanyag tölcsért "Genuine Shimano Funnel Tool with Stopper"

    Ez meg a szett amit kaptam: [link]

    Amin már csak azt írja hogy úgy működik MINT a Shimano terméke.

    Még sosem láttam ilyet, egy fecskendő képes kiváltani azt a tölcsért? Ilyet használt már valaki? Mikor lent belenyomom az olajat ezt fent húzni kell, vagy az olaj csinál helyet és felnyomja a "dugattyút"?

    A leírásban vannak ábrák, de még azon is műanyag menetes a fecskendő, de amit én kaptam az fém, sehol nem láttam még fém menetes, ez nem teheti tönkre a féktest belső menetét?

    Csak azért vettem mert azt ajánlották többen is hogy a vadi új fékeket is érdemes bleedelni, de ezzel érdemes nekifogni, vagy ajánlott szerezni egy valódi tölcsért? (a légtelenítés lehet tavaszra marad, mert ilyen hidegben még rontanék rajta)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Az első softshell kabátom.

    Megérkezett a Pearl Izumi SELECT Escape kabátom, voltam is benne 2 karikát, másfél óra, 2-7 fok között, 300 szint.

    2 réteg volt alatta, mindkét alkalommal az elején okés volt, mászásnál megizzadtam aztán helyrejött, hazafele 2-3 fokban már kicsit fáztam. Itthon, a bőröm nem volt nedves, viszont mindkét réteg igen, a kabát sem nedvesedett át, csak az a zöld kis zseb (de az csurom víz volt)

    L-est rendeltem pedig M a méretem 181cmhez, de féltem hogy a karja rövid lenne. Nos a karja talán még okés lenne rövidebben is, viszont a hosszát elég karcsúra hagyták, épp hogy takarja a derekamat és a hátsó része nincs hosszabbra hagyva (nem tudom ez drágább modelleknél így van-e)

    A szelet hihetetlen hogy meg tudja fogni, tegnap óriási szél volt a városban, és egyáltalán nem fújt át rajta, pedig dobált minden irányba.

    Runner írta, hogy 2 alap probléma lehet, hogy ha a nyaknál v csuklónál beereszti a hideget. Nos nyaknál rendeben van csősállal, de a csuklónál hiába gumírozott nem állítható a feszesség, ezért ott már figyelni kell a kesztyű elrendezésére. (Lehet az M-es modell passzentosabb lett volna itt)

    A deréknél viszont nagyon bő, és ez lehet gond :( kb 5 ujjnyi távolság van, de ez szerintem nem lenne feszülős még az M-es modellel sem.
    Az érdekel hogy ez normális, vagy az lenne a jó ha pontosan illeszkedne a derékhoz is?

    [Pár valós kép]

    Küldött már vissza Bike-discountra ruhát valaki? Ha már használtam de a cetli rajta van, nem sáros, v koszos, akkor még elfogadják? Futárt én fizetem megint? Mi van ha elküldöm és nem fogadják el, a pénzt nem kapom vissza, és ismét én kell utaztassam hogy kézhezkaphassam?

    Mivel az oldalról minden darab elfogyott, pedig mikor vettem még sok méretben elérhető volt, nem hinném hogy rossz cucc lenne, csak ez a derék bőség dolog nem tiszta.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #124031 üzenetére

    Kösz a tippeket.

    A dzseki amúgy minőségében egyáltalán nem rossz, mint mondtam szél ellet tükéletesen véd, és nem fáztam v volt igazán melegem benne egyszer sem, hazaérve pedig száraz maradt. Nem úgy mint az eddig használt hervises Kilimanjaro Alaska, ami ugyan megfogta kicsit a szelet, és ebben sem fáztam olyan nagyon, de hazaérve csurom víz volt a belseje.

    Ezzel a pearl izumi dzsekivel 2 nagy hibát vétettem, nem figyeltem rá hogy a hátsó rész, hosszabb legyen, hogy biztosan takarja a derakat, és ezt a form fit / semi form fit dolgot sem tudtam. Mondjuk ez utóbbit, esetleg egy ügyes szabó is ki tudja valamelyest javítani, de ha te is ilyen cuccot rendelsz, ezekre mindenképp figyelj.

    Írtam az oldalnak, kíváncsi vagyok mit válaszolnak, a leírásukban csak pár országot említenek, ahonnan szó nélkül visszaveszik a cuccokat, a többiből már macerásabb.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #124057 üzenetére

    Az tényleg nem arra van hogy sportolj benne, városban ide-oda elmenni még tökéletes, de ha jön 1 emelkedő amin már nem tudsz óvatoskodni mert hosszú v meredek, onnantól nem maradsz száraz.

    Sajnos tudatosan keresgélve egyből találtam olyat ami hátul hosszabb, és ez benne is volt a kosárban, de annyit szarakodtam az értékelések keresgélésével, hogy mire eldöntöttem már elfogyott a méretemből.

    Az új kabátomon amúgy nincs semmi extra szellőző, ami csalódás is volt elsőre, de ennek ellenére nem izzasztott, le, szóval tényleg minőségi anyagból készült, amúgy a szellőző nyílások lehet elrontanák a szélálló képességet...

    A bike-discount válaszolt, azt írták hogy visszaküldhetem, de nekem kell fizetni a postát, (csak pár környező országból ingyenes a visszaküldés) és fenntartják a jogot, hogy elutasítsák, ha úgy ítélik meg hogy használva volt / nem eladható, csak azután küldenek vissza pénzt miután megvizsgálták (weboldalon azt írja, ha bizonyítod h feladtad, visszautalják) Illetve valami adó v vám igazolást is mellékelni kell... pff ehhez nekem se idegem se energiám, így jártam

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Egészen addig az hiheted nagy király vagy valamiben, amíg rá nem guglizol :)) Ez egy érdekes videó, ami egy bringásnak az elmúlt 17 évét mutatja be röviden. Nem tudom miért tetszik ez a videó, talán azért mert az első pár snitt, arra emlékeztet mikor berobbant a gyors internet, és napokig néztem hasonló trialos videókat, ott tudatosult bennem h nem sosem leszek profi versenyző, sőt a jótól is messze vagyok, hiába gyakoroltam hosszú éveken keresztül.

    (#124065) Wombath
    Lehet én is jobban jártam volna ezzel, jól néz ki, hosszú a háta, van sok zsebe, és, ha ez neked -10 fokban is elég volt, azaz nem izzadtál bele, és nem volt csurom víz hazaérve, akkor 0-ig kb mindenkinek jó lehet.(ezalatt már csak az igazán fanatikusok mennek)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz hadam98 #124077 üzenetére

    Ez már majdnem elegendő infó, de még az azért megoszthatnád, hogy használt is játszik v csak új. Ez az első bringád, vagy már rákaptál az ízére ezért komolyabb bringára váltanál és meg talán annyi, hogy terepre túrázni mennél, vagy sportolni pl ugrálni / lefele csapatni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Múltkor megtudtam hogy ami lánc nekem van az gagyi, mert csak deore és min xt-t érdemes venni vagy inkább kmc-t.

    Az érdekelne hogy a Shimano 10 Speed CN-HG95 MTB Chain vagy a KMC X10-93 10 Speed Chain a jobb választás?

    Árban kb ugyan ott vannak, és ez lesz a 3. lánc a hajtáson, 2-3000 km múlva, gondolom az utolsó is.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Segítsen valaki, mert kiborít a shimano remek pilotikája. Felszereltem a fékeket amihez kötelező az új m7000 váltószett, de az első váltónál nem találom a kapcsolót, csak 2 sebességes de én ezt vettem ami állítható kellene legyen. A régin egyértemű a kis pöcök.

    Amúgy mikor felraktam a kormányra és megnyomtam, szétugrott valami, és kiesett egy műanyag csillagfejű csavar, az oldalából, azt visszacsavartam, nem értem miért esett ki, de alatta sem láttam semmit ami állítható lenne.

    Neten is minden marhaságot írnak.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #124126 üzenetére

    Kivettem a kábelt, elkezdtem kattintgatni össze vissza, nem találtam 3. kattanásra lehetőséget, lekaptam az alját, megpróbáltam beleerőszakolni a kábelt, beleszorult. Semmilyen módon nem látszik hogy ezen lenne 3x lehetőség. Én vagyok az utolsó ember aki slx váltót 3 tányéron akar használni?

    "SL-M7000/SL-M6000 is not equipped with a mode converter (front double/front triple conversion system). For information on how to use the shifting lever, refer to the dealer’s manual for the front derailleur."

    De ez milyen magyarázat már? Csak 2x ábra van, annak ellenére hogy mindenhol szerepel a nevében a 3x is, a dobozon is rajta van... igaz a dobozon az is rajta van hogy I spec B, csak nem az van bejelölve.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Van valakinek ilyen Lidl-ös, imbusz szettje?

    Az érdekelne hogy ez minőségi v legalább elfogadható szint? 4-5ből kellene a golyó fej, de a kisebb méretekből csak a strapabírás a lényeg, hogy a berohad v csak nehezen meginduló csavarok ne tegyék tönkre.

    A bringa alján ki kellett csavarni 4 csavart, ami a kábeleket vezeti lent, ide sok sár meg víz verődik fel, sikerült elnyaljam az utolsó kulcsomnak is a fejét. Most telenyomtam zsírral a mentet. Nem tervezem többet szétszedni, de elég paraszt módon oldották meg, a csavar vége bemegy a vázba, ahova meg befolyik a víz mosáskor(a dropper-nek otthagyott lyukon). A kiszedett csavarok közepe okés a vége meg tiszta rozsda.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #124147 üzenetére

    Nincs rajta kapcsoló mert nem kell neki :( A user manual 14. oldalán azért tér ki csak a 2 tányéros rendszerre, mert alapból 3 tányéros, és ha neked csak kettő kell, akkor kell "trükközni", határoló csavarokkal...

    Az én hibám, fel sem szereltem teljesen, mikor be akartam fűzni a kábelt, akkor próbáltam ki először, és mivel csak kettőt kattant azt hittem ez 2 sebességre van állítva... aztán nagyon, nagyon lassan leesett, hogy 2 váltásból lehet 3 tányért használni. Nagyjából két óra netes kutatást dobtam rá, és nem értettem hogy nincs róla adat, mikor elég lett volna 1 fél percig átgondolni az egészet, a gugli most nem volt a barátom : ))

    (#124144) Hasaggymeg
    Ez milyen márka, nem tudom leolvasni.

    (#124137) Zsohi
    Ez a Bondhus lehet bitang jó cucc, de errefelé nem lehet kapni. Ha bemegyek egy boltba, és 5k körül nézek egy szettet, az attól h drága biztos h jó lesz?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Lehet a héten lesz egy kis hó errefelé is, úgyhogy ma rendbe raknám a bringát, ha már a váltó rejtélyt sikerült megoldanom :C

    A fék kábelek nagyon nagyon hosszúak, gondoltam egy ideig jó lesz így, de nem úgy tűnik, muszáj levágnom. Mivel a bleed kitből hiányzik a tölcsér, nem tudom utána kiereszteni a bubikat, ettől még használható marad a fék? (mondjuk mikor tegnap kipróbáltam nyúlós volt már alapból a fék)
    Csak kint tudok dolgozni kb 5 fok van, ez gond lehet pl az olajnak, pl ha nagyon rossz lesz a fék, és muszáj utánatöltenem olajjal, akkor mivel most hideg van, több megy bele, ami tavasszal kitágul, és ráfolyhat a fékbetétekre, ez valós probléma?

    Van bármi amire ez a videó nem tér ki?

    Köszi

    Amúgy azt hittem szeretek bringát szerelni, de lehet tévedtem, féket és váltót mindig utálom megpiszkálni, egyből érződik hogy nem olyan mint volt, és ez általában azt jelenti h rosszabb.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Runner_fxr #124172 üzenetére

    Hány Redbull-t kell meginni hogy így csapassam én is? ha eddig még nem ittam, lehet elég egy is ;]

    Instán dobta fel ezt a kesztyű reklámot, nem tudom hogy milyen, nem olvasta róla, csak a videót néztem meg, akit érdekel nézzen utána, még akár jó is lehet... habár az ára elég ócó, ahhoz képest mennyi mindent "tud"

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Átadtak egy új hidat a városban, ami valami csoda technikával készült, mert nincs alatta merevítés, csak a boltív tartja fentről.
    Na most ahogy a képen látszik ez az ovális félkör, elég széles, és egyáltalán nem meredek, illetve nincs is elkerítve.
    Ha most 10 évvel fiatalabb lennék, és még tolnám a trialt, a hétvégi program tuti az lenne ki mer feljebb mászni rajta. De már azon is meglepődtem, hogy még nincs róla videó ahogy a helyi srácok végigmennek rajta.

    Mikor minden megvásárolt termékre 26 nyelven ráírják a leg banálisabb dolgokat amiket nem szabad vele csinálni h nem halj meg használat közben (pl ne tedd a fürdőkádba), akkor nem értem hogy lehet egy ennyire egyértelműen csalogató kihívás elé állítani az embereket, nem volt a tervezőnek gyereke, v legalább gyerekkora?

    A nyomokból látszik hogy valakik már játszottak az alján, de ha megszárad bárki lazán átsétálhat rajta, és mondom bringával is akárki fel tud tekerni, az más kérdés hogy ha lenéz és megijed óriásit zuhan a friss eus aszfaltra.
    Persze lehet én nem vagyok jól informált, és jövőre ezen keresztül megy majd a critical mass :DDD :DDD :DDD

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #124230 üzenetére

    Gondoltam rábízom a képzelő erőtökre :P [kép]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Kis győzelem, de győzelem :DD
    Vettem ezt a bleed kitet, amihez azt írták h kapok tölcsért, közbe meg nem. Jeleztem feléjük hogy nem érezem a német precizitást, mire ezt válaszolták:

    support@bike-discount.de
    okay i will sent you a new one.

    ok, olyan szinten van megfogalmazva mint amit az angolul nem tudó kínai eladóktól szoktunk meg, de korrektek voltak, nem küldtek el a bánatba, ahogy vártam.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #124249 üzenetére

    :) Én már 2 hete ácsingózok hogy láthassak havat, holnapra állítólag ígértek is valamicskét, egy kis faggyal, hogy ne legyen instant híg sár, szóval brace myself van :DD

    El is ugrottam az intersportba még egy alsó rétegért YACOB RN UX... mondjuk itt a weboldalon sehol nem látom hogy ez hideg időre ajánlott, de a román plecsnin rajta van h termo, hasonlít a dekás AEROFIT felsőmre.

    #124260) K_Gabor
    Azért annak nagyon nem kellene olajat ereszteni, nem estél vele, v kínoztad a dugattyúkat tárcsa nélkül? Én ilyet nem csinálok, de ha hidegből melegbe hordozot nem lehet hogy az olaj kitágul és esetleg amiatt folyt ki egy kicsit?

    (#124246) Hasaggymeg
    Én nem arra a szóra gondoltam, hanem a teljes megfogalmazásra. Első külföldi kliensemnek is igényesebben válaszoltam, pedig nem egy komoly céget képviseltem. Amúgy igazából a "will" a helytelen, mert a levél érkezése előtt már megjött az értesítés hogy feladták :P de a lényeg h korrektek voltak

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #124342 üzenetére

    Azt a nadrágot (thinsulate) honnan vetted? Bringás v sport ruházatnak készült? A weboldaluk túl sokoldalú, ebayen is inkább csak munkás cuccokat látok.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #124415 üzenetére

    Engem is az érdekelne, hogy egy csodaszép matt festésen, nem lesz fénylő a fóliázás? Még ha az is matt, akkor is furán mutat, v nem?

    Amúgy megértem hogy egy brutál drága és új bringát védeni akar mindenki az összes lehetséges karctól.
    Én is apró stroke-ot kaptam mikor az első vonatos túrán lekarmolta az előző bringám festését valami, illetve azt sem szerettem hogy ha nagyon elkalandoztam az erdőben és rengeteg tüskés ágon kellet átvergődni. Talán a leggyengébb ok, de ezért sem érezném jól magam egy új bringán, annyira félteném az első karcoktól, hogy az már hatással lenne a tekerés minőségére, az útvonalak megválasztására. Idáig is nehezen jutottam el, hogy az amúgy pöpec állapotban lévő bringámat ne féltsem csak élvezzem a használatát. Nem a fényezést veszik, hanem a bringát cakkumpakk :)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nem olyan szint mint az Redbullos videók, de a szép nagyokat repül a csávó.

    A telefonos kérdésben nem értek egyet, olyan csúszósak, hogy bármikor kiejtheted a kezedből, főleg a samu csúcsmobiljainak keskeny a szélük, nehéz megfogni, illetve mindenki más környezetben használja stb stb, oda alap hogy raksz rá valami védelmet.
    Ha szeretsz barkácsolni vagy olyan a melód, hogy fizikai munkát végzel, sokkal nagyobb a kockázat hogy a telefonod megsérül.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz -=RelakS=- #124451 üzenetére

    Az ilyen brutál szélre is az ebike a megoldás, nehéz, és a 300 as rásegítéssel talán lesz annyi nyomatékod hogy éppen lehessen tekerni.
    Amúgy ilyen szélben nem értem egyáltalán hogy jutottak el a rajtig, ez csak pont itt fújt, amíg készülődtek meg kitekertek ide, addig nem zavart senkit?

    Eddig, ebből csak 1 rövid snittet láttam, azt hittem valami majomkodás.

    (#124448) jjeahh
    Ezt nem értem, mi köze a láncnak a kitámasztáshoz? annyira keresztbe váltottál, hogy megfeszüljön és ne guruljon el a bringa? Köv kép lehetne valami olyasmi ahol belelőg valami növényzet az előtérbe ami teljesen el van mosva, ez egy jóféle obi, lássunk egy kis a bokeh effektet.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #124472 üzenetére

    400at másztál 20km hóban? race kinggel elül hátul?az nem semmi, vizet már nem is viszel ekkora karikára? Ilyenkor neked nincs gond a derekaddal, passzentos a kabátod, vagy rajtad is lötyög kicsit derék tájékon?

    Én a minap mentem 1 rövid kört, de már a mászás elején visszafordultam mert fázott a derekam, hazafele betűrtem a nadrágba a kabátot. 1 fokban 2 réteg aláöltözet + a softshell kabát, én nem fáztam de a derekam önállósította magát, és végig úgy éreztem h fázik, pedig többször megálltam kézzel megnézni, és se nedves sem hideg nem volt.

    (#124479) 6030D De te stravaztál nem? ha ott megvan, a fénykép már csak bónusz :P

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz dellfanboy #124484 üzenetére

    Nem lehetséges hogy az már lassan izom lesz, ami nehezebb mint a zsír? Nem írtad mióta jársz bringával, azért napi 40km nem kevés, még ha lassan is mész, akkor is érthető hogy éhesebb vagy mint általában. De ha beleférsz a ballagási öltönyödbe akkor csak nem lehet nagy a gond.
    (táplálkozásban nem tudok segíteni, erre szerencsére sosem kellet figyelnem)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #124486 üzenetére

    Maxxis ikont próbáltad már? Nem gördül olyan szépen mint a RK, de pl sáros körülmények között nehezebben csúszik meg/ kapar el a segge. Nekem van 1 db, de nem használtam eddig mert úgy éreztem ráz kicsit a RKhez képest, gondoltam ősszel majd feldobom ha sár lesz, de szárazság volt szóval marad tavaszra.

    (#124489) 6030D
    Köv kép remélem a természetes élőhelyéről jön majd. amúgy le vagytok ti maradva, újra divat a szarv :DD , de csak az igazán király arcok merik bevállalni.

    --
    Vettem pár darab imbusz kulcsot csak, olyat amire szükségem van, UNIOR márka, már volt egy ilyen, 1 év alatt minden berohadt csavart kilazított, és semmi baja, most tudtam meg hogy ez a márkája, ajánlom bárkinek.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz cdl #124505 üzenetére

    Csak kíváncsiságból érdekel, ha olyan helyen élnél ahol sok a domb/hegy, esetleg akár épített mtb pálya, akkor is inkább aszfalton mennél?

    Nem unalmas ugyan azon a pár útvonalon menni állandóan? Ahol abszolút semmi változó nincs, minding pont ugyan oda vezet az út, és kb fékezni v nagyon bedőlni sem kell a legtöbb esetben.

    Nem bántó szándékkal írom, csak érdekel. Kaptam már én is kölcsön egy ilyen gépet egy hétre, és király dolog volt vele stravazni, de miután kb kimaxoltam amit ennyi idő alatt lehetett, már nem találtam benne izgalmakat, nagyon hiányzott hogy elhagyjam az aszfaltot.

    Tehát az érdekelne hogy az outisok nagy része mind stravan nyomul, vagy csak saját magával versenyez, és ez motiválja, vagy úgy fogják fel mint a futást, ami szuper monoton, könnyű belebambulni, és közben lehet meditálni?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Megérkezett a hau! Meg is forgattam benne a bringát rendesen. Nagyon király volt, rég nem csapattam már ilyen körülmények között. A RK gumi jó szolgálatot tett a szezonban, de most borzalmas volt a tapadása, nem tudom Hasaggymeg hogy bírja ilyennel elöl hátul, a hóban, én holnap lecserélem mert ezzel kínzás volt mászni. Nem akartam hogy elázzon a cipőm, ezért prübltam nyeregben maradni de volt hogy 10+mp alatt tettem meg 1 rohadmányos métert, enyhe emelkedőn, szűz hóban.
    Aki meg ilyen időben spd-vel teker azelőtt minden kalapot leemelni, mert itt annyi megcsúszás összejött, hogy nem tudom elképzelni hogy lehet ennyire gyorsan oldani, és letenni a lábad anélkül hogy kificamodjon, így is éppen hogy talpon tudtam maradni 1-2 komolyabb megcsúszásnál.

    Végül eljutottam a célig, de sajnos nagy köd volt, nem lehetett messzire látni. (ha lenne egy dslr gépem még mindig ott fagyoskodnék az erdő közepén, annyira szép képeket lehet lőni ilyenkor, még jó h nincs)

    Hazaérve, meg kb így nézett ki a bringa, leöntöttem 3 vödör vízzel, hogy ne maradjon hó a hajtáson meg forgás pontokon... van ennél jobb megoldás?

    btw, ha bárkit érdekel az a hátsó sárvédő, lófszt sem ér : ))

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák