Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geotigris9

    tag

    [link] /Nem szeret elöl tekerni./

    A bizonyos kazán ajtó projekt:
    Péntekig kapta a csavarlazítót a kazán ajtó "kukucska" és csináltam neki egy kis kalodát ami által próbáltam megmozdítani az elhúzókar két végénél egy autó emelőv segítségével úgy hogy elfektetem a padlóra és a két fal közé lett befeszítve némi fa ékeléssel. Természetesen meg sem moccant. /Pedig pár tonnát lehet emelni azzal az emelővel./
    Aztán már meg elégeltem tényleg a finomkodást, elő jött újra a kalapács és egy véső aztán kapott jó nagy "áldást". /Azért nem ész nélkül./ Aminek végül is eredménye lett, hogy végül is megmozdult azzal az aprócska szépséghibával /Amire számítottam is és sajnos be is következett./ Hogy keresztbe ketté tört ez az elhúzó része a "kukucska nyílásnak". Most nyitható zárható igaz két darabban van, de működik. :U /Ez egyébként nem csak szimplán "kukucska" nyílás, ha nem égés szabályozására szolgáló kis nyílás a felső ajtón amin adagolható plusz levegő a tűztérbe a megfelelőbb égésért. / A fő parám az volt ne, hogy az egész öntöttvas ajtaja törjön szét vagy törjön le belőle valami amivel az egész ajtó használhatatlanná válhasson. Természetesen megpróbálkozok még az eltört rész összehegesztésével, ha már adottak lesznek a körülmények. /Kicsit enyhébb idő szükséges és megfelelő elektróda beszerzése hozzá./ Valószínűleg azért nem sikerült megmozdítani az emelő segítségével már, mert volt némi deformálódása és be is lehetett feszülve + összerozsdásodva teljesen. Ahogyan utána olvastam ezek az öntöttvas anyagok hajlamosak a törésre, mert nem rugalmasak nem bírják a feszültséget ha feszültség van bennük hajlamosak könnyen elrepedni, eltörni akár több darabba is.

    De azért sikerült végül csak megmozdult, bár azon lepődtem volna meg ha flott lesz teljesen az eredmény. :N

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

Új hozzászólás Aktív témák